Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik azért (is) vettek magukho...

Akik azért (is) vettek magukhoz kutyát, hogy segítsenek magukon (pl. Depresszió, szorongás stb. ) Azoknak segített? Mesélnétek kicsit?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2019. szept. 14. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyesmi céllal ajándékoztak kutyát. Nem akartam befogadni, de rám erőltették.

Nem jött be, csak idegesített. Szerencsére találtam neki másik gazdát hamar.

2019. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben ez is közrejátszott, de nagyon szerettem volna kutyát. Eléggé nehezen mentem ki az utcára, féltem az emberektől, utáltam őket, utáltam magamat, így ha tehettem otthon ültem, és végszükség esetén mentem vásárolni. Elég szánalmasan hangzik. A kutya ezen segített az első pillanattól fogva, öröm volt sétáltatni. Végre volt okom ellátogatni a közeli parkokba, jót tett, a zöld környezet, és a sétálás, kimozdulás. Nagyon sok ember szóba elegyedett velem a kutya miatt, főleg más kutyások, de sokan mások is. A kutya olyan beszédtémát adott, amin kellenesen el tudtunk beszélgetni, végülis ez egy vidám téma szerintem, annak akik szeretik az állatokat. Jobb, mint a problémákról beszélni, másokat szidni, stb. Nagyon vidám kutyám van, mindig mosolyog, sok boldogságot kaptam tőle, igazi mókamester. Imádom nézni, ahogy önfeledten szaladgál, boldogan játszik! Nekem nagyon sokat segített a szociális fóbián. Menhelyről lett örökbefogadva, és nagyon jó a tudat, hogy segíthettem rajta.
2019. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hónapja az utcáról befogadtam egy kutyát. Ő most határozottan segít, ha rámjön a depi, vagy kezdek borulni. Odabújik hozzám, hozza a játékát, mintha tudná, hogy baj van, plusz ugye most kötelességet ad, kimozdít a falak közül, etetés, séta, játék, tanulás. Borderlineos vagyok.
2019. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva depresszióm volt, hetekig csak pisilni keltem fel az ágyból. A kutya mindent megváltoztatott. Felelős lettem valakiért, legalább egy kicsit kötelező volt vele lemenni naponta háromszor. Az extrém durva mélypontokat is végigcsinálta velem, érezte, hogy baj van, és nagyon kedves volt velem. Ez a szeretet, hogy valaki akkor is elfogad, amikor te saját magadat mindennél jobban gyűlölöd, és legszívesebben eltűnnél a föld színéről, hogy nem akar belepofázni, hogy mit hogy csinálj, meg hogy mit érezz, csak szeret olyannak, amilyen vagy... hát azt hiszem, semmi sem csodálatosabb ennél a világon. A kutya segített teljesen talpraállni, réges-rég volt az utolsó epizódom.
2019. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat jöhetnek még
2019. szept. 17. 07:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbeteg vagyok(betegségektől,fertőzésektől félek,gyakori kézmosással stb) és szorongós vagyok.

1 hónapja hoztam egy kiskutyát(nem emiatt de erre is jó gyógymód). Nehezed de kezdem szokni,hogy ne féljek attól,hogy koszos,bacis lesz pl a kezem.Nyugodtan vegyem ölbe és a többi. Lassan de haladok.

2019. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem depresszióra,szorongásra(is) jó ötlet lehet egy kutya. Arra figyelj szerintem, hogy kb. az elvárásaidra megfelelő legyen. Pl. nem vagy sportos, akkor ne hiperaktív kutyát vegyél magadhoz.


Bár ez se teljesen igaz, a kutyák nagyon jól tudnak alkalmazkodni, mondhatjuk, ha szeret a négylábúd teljesen hozzád/életedhez fog igazodni.


Megismeri, megszereti a napi rutint, "összenőttök" :D Ebben az állapotban fontosabbak lesztek egymásnak bárminél, és szeretetbombává válik. :) Persze nem azt mondom, hogy minden kutya, minden emberrel kompatibilis, de ők egy bizonyos határig nagyon rugalmasak, alkalmazkodók.

2019. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom nem mostani kérdés már de talán még számít a válaszom. Én akkor vettem meg álmaim kutyáját mikor az első párommal szakítottunk. Előtte is akartam már ilyen kutyát de bizonytalan voltam. Akkor rá szántam magam abban a reményben hogy segíteni fog. Őszintén? Attól még ugyanolyan k. rva szar minden. Nem oldja meg a problémákat. De ott van veled mindig és rengeteg szeretetet tud adni. Én nem bántam meg.
2020. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!