Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg létezik olyan, hogy a...

Tényleg létezik olyan, hogy a kutya színleli a fájdalmat?

Figyelt kérdés

A kutyusomnak két éve volt egy balesete és műteni kellet a jobb hátsó lábát, az a lába már sose lesz az igazi. Külső szemmel nem látszik rajta semmi, de kevésbé terheli, mint a másik hármat.

Viszont pár havonta szokott lenni 1 hétvége, amikor nem vagyunk itthon. 1 éjszaka, két nap. Olyankor a szomszéd ad enni a kutyusomnak. És rendszerint arra jövök haza, hogy a kutya nem tud ráállni arra a lábára, fájlalja, sántít, DE, amint elkezdek vele foglalkozni, már szaladgál, ugrál, alig látszik rajta bármi is, aztán ha nem vele foglalkozok megint azt mutatja, hogy borzalmasan fáj a lába. Oke, hogy eltereli a figyelmét ha van, ami érdekesebb, de ekkora különbség? Van, amikor egyből jól lesz, van amikor pár napig is eltart. De olyankor is volt már ilyen, amikor én itthon voltam és csak a párom utazott el.. Meg volt egy hét, amikor nagyon beteg voltam, nem tudtam vele annyit foglalkozni és akkor sirdogált, alig állt fel, nem evett, de ha meg ott voltam vele hirtelen tök jól lett, aztán megint, 3. Nap utan elmentunk dokihoz és semmi baja nem volt, utána már nem is mutatta, hogy lenne bármi baj is.

Olyan valóban szokott lenni, hogy egy rossz mozdulat miatt, ha nagyon elemében van, akkor vonyít egyet, és látszik, hogy meghúzta, de két perc és megy tovább.

Lehet ennyire rafkós egy kutya?

Nem arról van szó, hogy nem veszem komolyan, sőt nagyon is aggaszt, de olvastam, hogy van ilyen is és ő általában akkor csinálja ha nem kap elég figyelmet valami miatt.

Vagy lehet hogy csak véletlen egybeesés és pont most olyankor húzza meg? De akkor miért van az, hogy egyszer már szinte semmi baja aztán megyek a dolgokra vagy lefekszem aludni, ő meg sír és mutatja a lábát hogy fáj, előtte meg már rohangálni is bírt vele aztán hirtelen állni se.


2019. szept. 16. 02:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a magyarázatot, de igen, simán tudnak ilyet csinálni, ennél komplikáltabb dolgokat is meg tudnak csinálni.
2019. szept. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy macskánk volt "alkalmi sánta"


Korábban megsérült az első lába, tályog lett rajta, amit állatorvos látott el.

Amikor sántítva bejött a házba, kapott extra adag tápot (egyébként javarészt házi koszton élnek)

Hónapokkal később, miután már nem volt semmi baja, bejött, kunyerált, nem kapott extra adagot. Kiszaladt, majd visszajött "sántítva"

2019. szept. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Volt egy németjuhászom, anyám rálépett a lábára, éppenhogy hozzáért, és azonnal tartotta a mancsát, hogy neki az nagyon fáj. Egy kis masszírozás/simogatás után elment játszani a többiekkel. Kb. egy óra múlva megjelent anyámnál és feltartotta neki a másik lábát, hogy hű de nagyon fáj, majd amikor anyám szólt neki, hogy a másikra lépett rá, villámgyorsan azt tolta az orra alá.
2019. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, amit a #2-es és #3-as válaszoló ír, azaz hogy érdekből színleli a dolgot. De ha például nagyon sokáig fájt neki valamije, akkor még az is lehet szerintem, hogy egyszerűen egy ideig még beképzeli a fájdalmat oda. Én ugyan ember vagyok, de nekem volt ehhez hasonló fogfájásnál, izomhúzódásnál.
2019. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is "lesántult" néha egy kis extra figyelemért.

Eleinte aggódva fogdostam, nyomkodtam - nyüszögött közben, de nem az az éles felnyüszítés, ha fájó ponton nyomom meg.


A dokinál például semmi baja sem volt.


De a legviccesebb dolog az, hogy néha elfelejti, hogy melyik lába is a sánta.


Odabiceg hozzám a jobb lábát fájlalva, megáll egy kicsit, majd a ballal jön felém, ilyesmi :)

2019. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Oltás után is előfordul a nagy fajdalom, siras,halaltusa. Jatek kozben mikor eppen valami jatekot cincal es ramarkolsz az oltas helyere erdekes mod semmi hatas.

Szoval igen rafinaltak rudnak lenni.

2019. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt Blaha Lujzám :)

Egy karácsonykor rokonokhoz menet rosszul ugrott ki a kocsiból, meghúzta a bal mellső lábát. Pár napig tényleg fájt neki, kezelve/pihentetve lett, helyrejött. Csakhát, ugye ez extra figyelmet jelentett a másik kutyához képest... heteken át játszotta, hogy amikor szem előtt volt, teátrális sántításokat játszott, ha úgy gondolta, hogy senki nem látja, érdekes módon futott :D

A legviccesebb az volt, amikor séta közben elfelejtkezett a műsorszámról és a szemünk láttára rohant el valami szörnyen izgalmas dolog miatt a futtató kerítéséhez. Majd amikor leesett neki a tantusz, hogy ő igazából hadirokkant, megint sántított :D

2019. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Rokonszenvsántítás a neve.
2019. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is rendszeresen eljátssza hogy nem tud ráállni az egyik lábára, csak ül és eltartja nyüszögve, ha pedig odamész megnézni akkor felpattan és elszalad nagy vigyorogva. Nem tudom ez hogy jutott eszébe, de már évek óta ezt csinálja mindenkivel itthon :D
2019. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!