Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A romák miért félnek ennyire...

A romák miért félnek ennyire a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Régebben apám mondta hogy a roma nemzetiségűek félnek a kutyáktól. Mondta hogy amikor autószerelő volt, a garázsban volt egy nagyon barátságos kutya, de a két roma származású kuncsaft addig nem mert bemenni amíg meg nem kötötték.

Gondoltam hogy ez csak egyszeri eset volt, nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek a sztorinak, de mióta lett kutyám, sokszor látom beigazolódni ezt a tényt.


Multkor pl csak odanézett egy munkásra, és az máris védekezett, meg hesegette el "nem harapsz,mész innét" szavakkal, közben hátrált.

Ahol lakom elég sok ilyen népcsoportból való ember van, és legtöbb átmegy a túloldalra, kikerüli nagyívben.

Valaki tud valami logikus magyarázatot adni? Más is tapasztal ilyet?


Nem arról van szó, hogy más féle emberek közt nincs olyan aki fél, de a legtöbb százalék aki fél úgy vettem észre, hogy sötétbőrű.


Nem rasszizmus keltés célű a kérdés, ezt kérlek mellőzzétek. Tapasztalatokat, feltevéseket hallgatnék meg.



2019. szept. 16. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert a kutyák utálják a cigányokat. Van egy furcsa szaguk, amit a kutyák nem tudnak kezelni.
2019. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Nagyszüleim azt mondták, hogy a kutya felismeri a gonosz tolvaj embereket a kifinomult érzékszerveivel és az ilyen cigányok tudják, hogy a kutyát nem lehet becsapni.
2019. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Mert jó esetben nem hagyják a kutyák beugrálni őket a kerítéseken, aztán ez így beidegződött.
2019. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nagyimnak volt egy elmebeteg malamutja. Ő mindenkit utált de a ciganyokat különösen. Ennek szerintem az volt az oka, hogy ha jött egy cigany társaság az utcán és hangosan beszéltek és gesztikuláltak, az nagyon felidegesítette a kutyát, a keritest is majdnem kidontotte ilyenkor. De ha pl egy cigany no egymagaban setalt akkor nem csinalt semmit a kutya. Szoval ha adott egy ilyen hangos, "kapalozo" tartasag, akiket monden 2.haznal szet akar szedni egy kutya, akkor ok nyilvan tartani fognak toluk.
2019. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Az én kutyám is rasszista ha lehet így fogalmazni. Alapból jámbor (labrador keverék) de ha roma származású ember közelít gyakran reagál negatívan olykor egyenesen támad. Szerintem van abban valami hogy a kutyák nem kedvelik őket így érthető ha tartanak tőlük.
2019. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra tippelnék, hogy több tényezős a dolog. A mi goldenünk is rasszista, ha házaló c.gányok jönnek, őrjöng, de érdekes módon, ha ismerős c.gány csönget be hozzánk (mi ismerjük, a kutya nem feltétlenül), akkor csak ugat. Viselkedés, szag, emberi félelem vagy valami más a gondja, nem tudom. Ha sok kutya viselkedik így velük, akkor megértem, ha valakiben kialakul a félelem.

Van egy másik kutyánk, ő nagy, sötét színű, de jámbor. Na vele rendszeresen fenyegetik a c.gányok a gyerekeiket. Például megyünk a vonaton, kutya szájkosárban, pórázon fekszik a lábamnál és mondja a kisgyereknek az apja, hogy meg fogja harapni a kutya. Mi van?! Vagy ülünk egy padon, tőlünk kicsit távolabb egy kiscsalád és a gyerek nem akar szót fogadni, erre a nagyanyja(?) megfenyegeti, hogy ha nem fogad szót, meg fogja harapni a kutya. Szóval van, akinél már gyerekkorban megkezdik a gondos nevelést arra nézve, hogy felnőttként is féljen a kutyáktól.

Aztán persze biztos van, aki a korábbi tapasztalataiból kifolyólag tart a kutyáktól. Ismerősöm amúgy békés természetű dobermanja a kertjükben egyszer egy éjszakán keresztül a fa tetején marasztalt egy - a magántulajdon fogalmát igen szabadon értelmező - embert. Hasonló történetből hallottam már párat, pl. fatolvaj és a harcias labrador vagy a földszintes kutya által a sarokba szorított besurranó.

2019. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

....és a saját kutyákkal mi van? Úgy vettem észre van bőven, és sajnos a szaporulat is.:(

Gondolom, megszokják szagukat, viselkedésüket.

2019. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!