Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kaukázusi juhásznak...

8 hónapos kaukázusi juhásznak 70 dkg hús elég lehet?

Figyelt kérdés
Most olyan 38-40 kg a kutya.Kb 60-70 dkg-ot kap,mellé kb 10 dkg belsőséget májat vagy szívet,rizst kap még meg zöldséget-gyümölcsöt répát vagy almát.
2019. szept. 21. 21:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Húsból csirkemellet vagy combfilét.
2019. szept. 21. 21:18
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés. Az én 35 kilós felnőtt labim 950grammot evett egy nap. És a csirke amúgy is gyenge, szép lassan vezessétek be a marhát, birkát.
2019. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor növelem 1 kg-ra inkább.Te nyersen adod vagy megfőzöd?
2019. szept. 21. 23:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Régen nyesren kapta amikor csak hús és csontos húst evett. Aztán egy vérvizsgálaton eltérések voltak a májértékeknél. Azóta úgy kapja, hogy az étel 40%-a táp, a többi főtt marhahús. Nekünk ez bevállt, amíg nincs vele baj biztos nem fogok változtani.
2019. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a válaszod,sajnos erre már én is gondoltam hogy lehetnek ilyen gondok a nyerstől régen én is etettem most viszont még nem kezdeném újra.Jelenleg főtt kaját kap,előtte főleg táppal etettem csak mostanában hasmenése volt tőle.Még azt megkérdezhetem hogy melyik táppal etetsz és egy nap adod a kettőt,reggel az egyiket este meg a főtt marhát?
2019. szept. 22. 09:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Kevés. Szerintem nyugodtan elkezdheted adni neki a marhát, birkát, lovat is, a csirke nem a legjobb választás.

Én nyersen adom az enyémnek, sosem volt baja semmijével.

2019. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Marhának melyik részét,csontosat is? Meg az kicsit arany áron van.Csirke miért nem jó?
2019. szept. 22. 10:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi nyersen úgy ettetünk (Ír farkaskutyákat) hogy a vegyes húst (marha, birka, néha kecske vagy disznó, szárnyas) kb. 5 percre forró vizbe teszem, hogy ne kapjanak el semmit. Ezek mellé álltalába rizst, vagy kuszkuszt, kölest vagy bulgurt kapnak főzve. Még kapnak mellé zöldséget, ez álltalába répa, vagy brokkoli, spenót a menű, mindig nyersen, de néha leturmixolom. Ez a vacsorájuk.

Reggelire gyümölcsöt kapnak egy tojást és egy kis túrót.

Nekünk ezt az étrendet a tenyésztő javasolta és nagyon bevált.

Ha kell leírom miből mennyit adunk, és hogy hogyan egészítkük ki a különboző koru kutusoknak.

A kiállitásokon mindig dicsérik a kutyáink szőrét és alkatát.

2019. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha 2 hétig fagyasztod, akkor semmit nem kap el, mert a férgek pl.nem bírják ki.


Marhából én sima húst szoktam venni (állatosban), mert az enyém habzsol, nem merek neki így csontosat adni.

2019. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fagyasztás sajnos nem elég. A féregpeték siman kibírják, a baktériumok sem pusztulnak el lelassul a szaporodásuk.
2019. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!