Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy jagd terriert csak...

Igaz hogy jagd terriert csak vadászoknak érdemes venni?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni, a ahol régen laktam az egyik szomszédnak voltak jagdjai, ő kotorékozni járt velük, néha átmentem hozzá és nagyon megtetszettek azok a kutyák, valami meg fogott bennuk, sajnos azt az embert nemtudom megkerdezni, de a kornyezetemben mindenki le akar beszelni rola, azt mondjak kezelhetetlenek es hogy csak vadaszoknak erdemes tartani oket, sot voltak akik azt mondtak, hogy aki nem vadaszik azoknak nem is adnak kiskutyat! En nem vagyok vadasz, de a kovetkezoket tudnam biztositani a kutyanak: jelenleg egy majdnem 400 negyzetmeteres telken lakom a varos szelen, napi tobb orat tudnek foglalkozni a kutyaval (kb 3-5 ora tanitas, jatek, seta, futas stb.), ezen kivul mivel rovid szoru, kinti-benti kutya lenne(van kutyaajto, szabadon jarkalhatna) igy mindig a kozelemben lenne. A hatarbol rengeteg ragcsalo (eger patkany stb.) jon be az udvarba, szoval lenne mire vadasznia is. Szoval tudni szeretnem hogy tenyleg csak vadaszoknak valo-e ez a kutya es hogy tenyleg oda sem adnak? Egyebkent nem elso kutyam lenne, elotte volt 1 shar pei-beagle keverekem (az anyja beagle az apja shar pei, mindketto fajtiszta), azzal megbirkoztam, szerintem egy jagdal is boldogulnék. Mi a véleményetek?

2019. szept. 21. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Körbenézel a jagdos tenyésztők között. Biztosan akad, aki ad majd kutyát neked. Almokban előfordul kevésbé ösztönerős kutya.
2019. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

A séta, játék, tanítás nem vezeti le a kutya ösztöneit! Ez még édes kevés! Hogy szeretnéd azt a rengeteg ösztönenergiájat is elvezetni?

Igen, jagdot csak vadászoknak szabadna tartaniuk, mert az nem élet neki, hogy pórázról nem engedheted el séta közben, mert nem tudod visszahívni, ha szagot fog vagy nyulat, macskát lát! Gondolom elektromos nyakörvet pedig nem akarsz rakni rá.

2019. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmi esély rá, hogy jagdom legyen? Nincs esetleg akkor valami kevésbé munkavonalú kennel vagy valami? A mozgasigeny nem akadaly, de ha tenyleg nem tudnak vadaszat nelkul elni, akkor nemtudom mi legyen.
2019. szept. 24. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Írj a fajtaklubnak. Biztosan válaszolni fognak a kérdéseidre. Lehet, még tenyésztőt is tudnak ajánlani, ahol nem kimondottan munkára tenyésztenek.

Nem tudom, kiállításokon mennyi jagdot neveznek. De ott is lehet érdeklődni, ha van benevezve kutya.

2019. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Küllem vonalas jagd! Ez jó!

De miért kell hobbira ilyen kemény fajta? A border ezért ment tönkre, a német juhász, a labrador, a vizsla szintén. Miért nem lehet a fajtát arra választani, amire való? Hobbi kutyának ilyen kemény munkakutya nem való! Csak remélni tudom, hogy nincs olyan jadg tenyésztő, aki arra szelektál, hogy ösztöngyenge kutyái legyenek...

2019. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sportolnék vele, aktív életmódot folytatok, le lenne fárasztva agyilag és testileg is, tehát nem ezzel van a gond, hanem hogy nem vagyok vadász.
2019. szept. 25. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!