Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava tényleg olyan dilis...

A csivava tényleg olyan dilis jószág?

Figyelt kérdés

Csivava gazdik vagy csivavákat ismerők véleménye érdekelne. Nekem nagyon tetszik a fajta, de hihetetlen sok negatív komment/tapasztalat van róluk.

Nekem is van személyes rossz. 7 hónapos kölyök kutya aki már most acsarkodik és támad. Járókelőkre.


Kérdésem hogy mi okozza? Alapból van egy dilifaktor bennük és a gazdik rosszul kezelik őket, vagy 100%-ban a gazdi rontja el?


Pl az én tapasztalatom az az volt hogy meg se próbálta nevelni a 7 hónapos kölyköt csak felkapta hóna alá. Nekem spánielem van, de olyan fegyelmezést, büntit kapott volna ha ilyet csinál, hogy bocsánatkérő levelet irt volna utána...


Egyszer nagyon szeretnek majd egy ilyen kutyát de csak akkor ha ezek a túlkapások kinevelhetőek belőlük. (Ne támadjon neki más kutyáknak, embereknek stb.)



2019. szept. 22. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok gazda, de a családban volt, jól ismerem. Tényleg kissé buggyant jószág, de aranyos. Nekem nem kéne, de ha te szeretnéd, akkor ne hagyd magad senkitől lebeszélni róla!


Minden kutyát nevelni kell, és lehet is. Csak rajtad múlik.

2019. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cuki . Lanyom kedvence es igy en is szeretem
2019. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A csivikkel az a baj, hogy a legtöbb gazdi a mérete miatt plüss kutyánaknézi, és nem foglalkozik vele. Csivava gazdáknak ezt az oldalt szoktam javasolni: [link] egy terápiás, agilityző, mindenre elszánt csivava élete.De ebből is kiderül, hogy sokat kell vele foglalkozni és egy bűbáj. Azt sajnálom, hogy még nems ikerült élőben találkozni vele.
2019. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Az okozza, hogy a gazdik nem nevelik őket, nem veszik komolyan őket. Mert egy rosszul szocializált, őrjöngő öleb "cuki" hisz úgysem tud ártani. Egyértelműen a gazdik hibája. Amúgy nem buta fajta, nevelhető- már ha nem édibédi divatkiegészítőnek kezeled, hanem kutyának.
2019. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én semmiképp nem annak nevelnem. Makacs spanieljeim vannak jelenleg. Ok is állati cukik de muszáj néha a bajszukra lépni. Plusz én nagyon rosszul viselem mikor megpróbálnak a fejemre nőni...
2019. szept. 22. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Akkor a csivava sem okoz majd gondot :)
2019. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése


2 csivaván van. Egyik 10 éves, másik 5 hónapos. Mindkettő póráz nélkül sétál, teljesen behívhatóak, kutyákkal barátságosak, emberekkel tartózkodóak, de nem támadnak, morognak senkit. A gazdák miatt lesznek ilyenek. Enyémeket mindig dícsérik, hogy ilyen jófej csivavákat még nem láttak. Imádom őket, de kutyaként vannak kezelve, ugyanúgy nevelem őket, mint bármely másik kutyát. Területüket védik, nem mindenkivel haverkodnak, de ez nem azt jelenti, hogy agresszívnak kell lenniük. Szimplán egygazdásak. Enyémek egy simit engednek, de senkinek nem ugranak a nyakába elsőre. Normális gazdánál, szuper kutyák hordozható kivitelben.

2019. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A csivavák gazdáival van gond az esetek többségébe. Nagy kutyám van és nem udvari kiegészítőnek tartom tehát nem engedhetem meg hogy az utcán egy macskától vagy kutyától idegbajt kapjon mer címlapra kerülnénk, mivel felkapni se tudom és elfutni vele kénytelen vagyok rászólni és tiltani (vagyis már nem mert kiskorban megtanulta). A csivavásoknál és más kistestű kutyásoknál gyakran látom hogy felkapják amitől a kutyában erősitik az agressziót vagy rá sem szólnak határozottan. Ennek oka általában hogy nincs szívük leszidni vagy nem tudják hogy kell helyesen csinálni. A kutyám általában olyan kutyákkal van együtt sétákon és futatókon akik akorák mint a feje és azok a kistestűek akikhez olyan gazda társul aki tudja őket nevelni gyönyörűen elvannak. Nem félnek, nem ugatnak, szépen játszanak. A csivavát is lehet szocializálni úgyan úgy mint minden más kutyát csak nem kell ölbe kapkodni mindenért, nyilván ha egy agresszív nagy kutya támad az más de amúgy hagyni kell hogy kutya legyen és fenekeket szaglászon, birkózon, futkozon és nem lesz lelki beteg ha az ember megemeli a hangját hogy nem szabad.
2019. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!