Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, de most azért hálás lennék ha segítenétek abban,hogy mit választanátok és miért.

Szeretnék egy nagytestű kutyát örökbe fogadni eddig úgy volt menhelyről hozok egy felnőttkorút -és már ki is néztem egyet aki tetszik bár még nem találkoztam vele személyesen.

Viszont nemrég mamám küldött képeket,hogy az egyik barátnőjénél vannak kiskutyák, és mondta hogy az egyik biztosan nagyon tetszene nekem, és igaza is van.

Képeken is elképesztően aranyos, szinte beleszerettem.

Viszont ő még kölyök, és kistestű is marad, a barátnője csak jó helyre adja örökbe, plusz tekintettel arra,hogy mennyire aranyos tuti lesz gazdája.Akit viszont a menhelyen kinéztem ő kevésbé "aranyos" értse ezt úgy mindenki,hogy egy átlagos kinézetű nagy kutya.

Sokkal esélytelenebb a gazdásodásra, de még így sem biztos,hogy én lennék neki az igazi, hisz mindenképpen szeretnék vele többször találkozni,hogy kijövünk e, olyan e, amilyenek elképzelem stb...(bár eleve úgy állok hozzá, hogyha nem is ő akkor valószínűleg ott a menhelyen lesz egy másik aki megnyerő lesz mert nincsenek különösebb kritériumaim, talán csak annyi, hogy ne legyen agresszív más kutyákkal)


2019. szept. 22. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én azt választanám, amelyiknek kevesebb esélye van gazdit találni.
2019. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám sem a hülyeség, sem a kapzsiság miatti szaporítást. Mamád barátnője valószínűleg agyonkínozza az anyakutyát az évenkénti kétszeri elletéssel, és ezt addig nem is fogja abbahagyni, amíg simán el tudja sózni a kölyköket. Ezzel konkrétan az állatkínzás határait feszegeti. Ezért én egy menhelyit hoznék el, hogy hátha eggyel kevesebb szaporító folytatja “áldásos” tevékenységét, miután rendszeresen nála maradnak a kiskutyák.
2019. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen formában ne támogasd a szaporítást. Így is eléggé tönkretették már Magyarországon az állatok helyzetét
2019. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy álmom hogy ha elég idős és független leszek anyagilag menhelyi, rossz esélyekkel induló (beteg, agresszív(nak tartott) stb) kutyáknak tegyem szebbé az utolsó/elkövetkezendő éveiket szóval én egyértelműen a menhelyire szavazok. Szerintem sokkal jobb érzés is egy ilyen kutyának bearanyozni a napjait mint egy olyannak aki amúgy is találna gazdit, főleg hogy ez a házi szaporítás elég undorító dolog, gondolj bele lehet az a kutyus akit kinéztél is azért került menhelyre mert ilyen névtelen szapis rásózta az első jött-mentre.

Meg a felnőtt amúgy azért is lehet jó ötlet mert esélyes hogy az alapvető dolgokat már tudja, szocializált stb a kicsit meg könnyű félrenevelni.

Sok boldogságot a kutyihoz, bármelyiket is választod!

2019. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A döntésnél vedd figyelembe, hogy egy kölyök kutyához rengeteg idő és türelem kell! Sokszor egy menhelyihez is, de egy kölyökhöz szerintem máshogy. Nagyon hebehurgyák, rágnak, lakásban tartva a szobatisztaságot is általában lassabban tanulják meg, nem szerencsés őket egész napra egyedül hagyni stb.

A másik, hogy gondold végig, hogy egy kicsi vagy egy nagy kutya illene-e jobban hozzád! Milyen szabadidős tevékenységeket szeretnél vele folytatni? Kicsi kutyával nem biztos, hogy el tudsz menni hosszabb túrákra például.

2019. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!