Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Gon99 kérdése:

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Üdv van egy németjuhászom aki 11 éves és ezért a közeljövőben szeretnék új kiskutyát aminek a fajtájában szeretnék segítséget kérni tőletek a következők alapján:

kertes házban lakom elég nagy területtel kint lenne tartva természetesen kenel+kutya ház télen bélelve nagyobb testű kutyákat szeretem 30kg+ ha lehet illetve hétköznap dolgozok ezért akkor csak 1-3 órát tudnék aktívan vele tölteni hétvégén persze jóval többet számomra fontos h jó házőrző legyen illetve a házban van 2 éves kis gyerek és a 6 éves keresztfiam is mindennap átjön nem nyúznák de azért ne is legyen domináns velük illetve mivel kutyás tapasztalatom csak 1 kutyával volt ezért nem túl makacs és nehezen idomíthatót szeretnék előre is köszönök minden választ.



2019. szept. 22. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Amstaff?
2019. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Menj el egy menhelyre, és válassz egyet.
2019. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
amstaffok vala h nem tetszenek :\ cane corso tetszik és amerikai akitara lenne még lehetőségem de tartok tőle h túl makacs fajta
2019. szept. 22. 18:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor valóban menhelyen nézelődj.

Vagy kigfejezetten törzskönyves kéne?

2019. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Akit az nagyon makacs, jövőbeli tervne tökéletes de második kutyaként vért izzadnál.

Cane corso is erős kezű nevelést igényel, de azokban általában az a túlzott makacsság nincs meg mint az akitában, szóval én azt mondom hogy az egy jó ötlet.

Ha nagyon ilyen kutyát akarsz akkor menj tenyésztőhöz és csak onnan vegyél, vagy hátha találsz menhelyit de kicsi az esély.

Én is ajánlom amúgy az amstaffot így mellékesen, de ha nem, nem. Vagy még valami dogot (német, dán) esetleg más masztiffot a cane corson kívül tudok elképzelni ami jó a leírásodhoz. Vagy boxer pl?

2019. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. A boxer mondjuk nagy mozgásigényű, lehet az 1 óra nem elég, lehet van olyan amelyiknek a 3 se.
2019. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászólóknak: amstaff, boxer NEM kinti tartásra való télen!

Újra német juhász?

Vagy télálló bundájú keverék.

2019. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Argentin dog?
2019. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen fajtatiszta kutyában gondolkodsz vagy jó keverék is? Kölyköt vagy felnőttet szeretnél? Ha jó a felnőtt keverék is, akkor érdemes lehet néhány menhelyen körülnézni, hátha van olyan kutya, akivel illetek egymáshoz. Lehetőség szerint előtte teszteljétek, hogy viselkedik a gyerekekkel, hogy jön ki a kutyátokkal. Azon ne lepődj meg, hogy egyes menhelyek és fajtamentő szervezetek nem adnak kertbe kutyát... nekünk részben ezért lett végül tenyésztőtől.

Ha kölyköt szeretnél és fajtatisztát, biztos van pár fajta, ahol ezek a feltételek megfelelőek. Nekem ilyen téren hovawarttal van némi tapasztalatom. Csak a saját kutyánkról tudok nyilatkozni: jól szigetelt kutyaházzal jól elvan kint, a benti tartást a gazda kedvéért elviseli, de amint lehet, húz ki a kertbe a legnagyobb hidegben is. Neki nincs rossz idő, csak rosszul öltözött gazda. A tartós kennelbe zárást valószínűleg nem viselné el, mert a maga módján nagyon ragaszkodik a családjához, szereti szemmel tartani a történéseket. Kölyök korától kezdve gyerekkel van, nagyon szereti őket. Nem egy apró fajta, főleg a kanok. Nagyon alkalmazkodóképes, jól viseli ha az egyik nap csak 1 órám van rá, a következőn pedig egész nap megyünk. Okos, könnyen tanul, igényli is a tanulást, nagyon találékony, viszont néha hajlamos makacskodni (kamaszkorában elég sokszor bepróbálkozott). Általában dominanciára hajlamos fajtának mondják és azt sem szabad elfelejteni, hogy alapvetően munkakutya, jól kell választani. Mi is hosszasan beszélgettünk a tenyésztővel arról, hogy melyik kölyökkel passzolnánk egymáshoz, végül egy közepesen aktív, nem domináns, ÖV-re kevésbé, szimatra alkalmasabb szuka került a családba. Azt nem tudom, a mienk milyen házőrző, még senki sem próbálta ki, de hallottam már olyat, hogy a tapasztalatlan betörő goldennek nézte a szőke hovit, a kutya pedig emlékeztette a tévedésére.

2019. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat igen kolykot szeretnek cica is van es a gyerekek miatt is jobb lenne ha en szocializalnam elvegre eleg kemeny kutyakerol van szo
2019. szept. 25. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!