Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Világ életemben németjuhászom vagy belga juhászom volt. Imádom ezeket a fajtákat.

Jelenleg egy idősödő belgám van.

Mellé szeretnék egy kiskutyát, de mindenképp ezek közül a fajták közül.


Kinéztem a neten egy keveréket, nagyon tetszettek a kiskutyák.

A telefonban a gazdi elmondta, hogy milyenek a szülők (az is tetszett) és hogy ez már a sokadik alom és 1 kiskutya 50.000 forint.


Akkor egy kicsit meglepődtem, mert azt hittem csak 1 besikerült alomról van szó és gazdit keres. Nem vagyok sóher, nyilván kifizetem az oltásokat meg egyebeket, de egy tudatos szaporításért nem szívesen adok ki ennyi pénzt, akkor inkább megveszem többszázezerért és támogatok egy valódi tenyésztőt.


Viszont nagyon tetszenek a kiskutyák, gyönyörűek és nem is ragaszkodtam volna a fajtatisztához, de ez a sokadik alom dolog nagyon nem tetszett.


Nagy dilemmában vagyok, ti mit tennétek a helyemben?


2019. szept. 23. 12:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Németjuhász-belga juhász keverékek, ez lemaradt. :)
2019. szept. 23. 12:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem vennék tőle.


Szép a kiskutya, de még kiskutya. Nem tudod, mekkorára nő. A szülők valszeg nincsenek szűrve, bármilyen genetikai rendellenességet megkaphat a kutyus.

2019. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy csak ennyi van bennük? Ezek után én nem bíznék a fickóban. Ha már a sokadik alom az se biztos,hogy nincs benne utcai keverék,hisz ebből az jön le nem igazán törődik velük.Tuti nem adnék ennyi pénzt. Ilyen kutyákért általában max 3-5000 Ft jelképes összeget szoktak kérni.
2019. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a szaporítót! Gondolj a kutyákra, milyen felelőtlenül pároztatják őket, ne támogasd a pénzeddel ezt a senkiházit! Vagy hozzál kutyát menhelyről, vagy tenyésztőtöl, de semmiképp ne támogass szaporítót!


[link]

2019. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha ennyire ráállt szaporitó, mennyire adta meg a kölyköknek a megfelelő inditást?
2019. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az alom egyik fele tiszta belga, a másik németjuhászos, bár ettől még lehet bennük turmix. Kértem képet mailben a szülőkről, meg akkor már az előző alom kutyáiról is (amiket a gazdik küldtek neki). Tényleg szépek ők is.


Úgy volt, hogy megnézem hétvégén élőben a családot, de aztán megtudtam ezeket, szóval egyelőre csak képeket küldött.


Lehet igazatok lesz és inkább akkor veszek normális helyről...

2019. szept. 23. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így "érdekes". Naiv kérdés, de van a szülőknek dp szűrése? Munkakutyásoknál szokott lenni szándékosan NJ-mali mix, de ha a szülőkkel komolyabban dolgoznának csak mondta volna az illető. Na meg akkor azon a körön belül keresne leginkább gazdát. Mennyi idős az anya és hányadik alma? Ez talán támpont lehet, hogy csak a pénz miatt csinálja vagy valami sajátosan értelmezett "fajtanemesítő" szándéka van.

Ami engem illet, szegény németjuhászokat eléggé tönkretették ahhoz, hogy egy ilyen esetben szűretlen szülőktől ne vállaljak be egy kölyköt. Ha a szülők szűrtek, dolgoznak velük és mondjuk 2 évente van egy ilyen alom, akkor esetleg elgondolkodnék rajta, ha munkakutya kellene.

2019. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Divat lett az nj-mali mix. Van, aki tudatosan tenyészti, gondosan megválasztva a párokat-vonalakat. Van, aki csak az éppen aktuális trendet,pénzforrást látja az almokban. Az utóbbiaknál csak az a kiinduló támpont-egy nj, egy mali és jöhetnek a kölykök.

Munkakutyában pedig a küllem nem kellene , hogy az elsődleges választási lehetőség legyen.

Maradj inkább a fajta választásnál, mert az ilyen mixeknél nehéz előre megmondani, természetben mit hoznak majd a kölykök. hónapos-Ahol munkára tenyésztik az ilyen éves korban derül ki, melyik kutya alkalmas .almokat, ott is általában

2019. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A németjuhász az elvileg munkavonalas és nekem az lett volna a lényeg. A szülőkről még ennyire nem faggattam ki, hogy milyen szűréseik vannak pontosan, de nem is biztos, hogy így akarok tovább foglalkozni a dologgal. Az apának vannak állítólag testvérei a rendőrségnél is, de ugye ezt mondani bárki tudja.


Ki akartam kérdezni pontosabban, de pár dologra rávilágítottatok ami nem jutott eszembe, szóval lehet inkább tenyésztőhöz megyek.

2019. szept. 23. 17:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért számít az,hogy más mit tenne? Csak tudsz egyedül dönteni arról,hogy akarsz-e egy kutyát magad mellé vagy sem. Más nem tudhatja,hogy a neked felajánlott kutya mennyire illik melléd.Tenyésztőtől ígyis úgyis ennél jóval több pénzért vennéd meg egy keverék kutyáért annak az árnak a töredékét elkéri.Oké.Nem ő lenne az első és ő legalább nem etet téged azzal,hogy azok a kölykök fajtatiszták,de olcsók.Korrektül elmondta,megmutatta,hogy 2 külön fajtakutyából vannak a kölykök kétlem,hogy akkor hazudott volna a szülők állapotáról (főleg,hogy mutatott képet is,nem? csak meg tudod mondani nagy fajtatulajdonosként,és világéletedben ilyeneket tartóként,hogy az adott kutyák a képen korcsok-e vagy sem.)


Itt nem ez az elsődleges szempont.Amennyiben a kölyköknek semmi baja nincsen (egy rutin vizsgálat 4.000-5.000 forint a kiválasztott kölyköt nézesd meg,de szerintem esélytelen,hogy aki lelkiismeretesen az orrodra köti,hogy nem fajtatiszták és nem első alom az a betegségeket eltitkolná azért nem mindenkit kell gyökérnek nézni..) ugyan olyan jó kutyák lehetnek majd belőlük mint bármelyik másikból.Vagy figyelj,ajánlgatni fogják a menhelyet,fajtamentőket ahol ugyan ilyen keverékeket fogsz találni csak már lestrapált állapotban ha onnan kihozná valaki akkor egy tetsző,kellő kiskutyát miért ne? Ugyan annyi eséllyel lehet beteg akár évek múlva az adott kutya csak nem kölyök kortól van nálad,hanem felnőtt..


Én pártolom a tenyésztőket,én is ott vettem kutyát,mert nekem kívül-belül egy adott fajta kellett.De ez az ember korrekt volt veled,nem kell azonnal leírni csak mert 2 külön fajta kutyát rakott össze.Nagy ügy 500.000 másik csinálja csak azok gusztustalan módon beakarják neked adni,hogy azok fajtatiszta kölykök,de persze apa kutya nem ismert anyáról meg épp nincs kép és nem nála van,hanem más rokonnál..NA EZ a gusztustalan dolog.



Nyugodtan lehet lepontozni amiért nem rögtön farkast kiáltok valakire,de a leírtak alapján nekem az az ember abszolút korrektnek látszik akár szaporította a kölyköket akár nem.Hazudhatta volna,hogy fajtatiszta x vagy fajtatiszta y kölykök,de nem tette..

2019. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!