Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami ötlet, hogy miért...

Valami ötlet, hogy miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Kicsi kora óta van nálunk, azóta ő család szeme fénye(mai napig is ő az).

A nyáron befogadtunk egy kiscicát, eleinte ők jöttek ki legjobban(több cica is volt, azoknak találtunk gazdit).

Először mindig nyalogatta, de ezt egy idő után abbahagyta. A cica nagyon bújós, ezért sokszor ölben van. Eddig semmi baj nem volt, a kutyám nem szeret ölben lenni.

Ma ahogy hazaértem, megsimogattam a kutyámat, megpuszilgattam, majd felvettem a cicát az ölembe. Erre a kutyám felugrott a lábamra, és a két mancsát összekulcsolta a térdemnél és nem akarta elengedni. Vittem nekik vacsorát, amíg a cicát vittem kézben megint elkezdte így ölelni a lábamat, és egyszerűen nem akarta elengedni. Féltékeny lenne a cicára vagy valami baj van? Nem utálják egymást, elvannak egymás mellett, szinte egymás mellett aludnak. Sose csinált még ilyet. A kutyám 5 éves tacskó csajszi.



2019. szept. 23. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eddig ő volt az első, most meg úgy adsz neki enni, hogy közben egy másik állat van a kezedben, persze, hogy féltékeny és nem kicsit domináns.
2019. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kutyáknál nem ugyan olyan a féltékenység, mint nálunk. Ők valójában a helyüket féltik a falkában. Most új falkatag került hozzátok, és nem érzi biztosnak a pozíciójukat. Foglalkozz vele sokat, legyen kutyusos idő, amikor csak vele játszol, és el fog múlni, amint nem lesz már újdonság neki a cicus. Kialakul a sorrend köztük és minden a régi lesz! :)
2019. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe ezt a viselkedést szimplán tiltanám. Ha ettől elkezdesz nagyobb figyelmet fordítani a kutyára, és jobban hanyagolni a macskát, félő, hogy a macskát a sorrend legaljára fogja tenni a kutya, ez okozhat majd problémát. Arról nem is beszélve, hogy ha rájön, hogy nálad érdemes bepróbálkozni néha, az sem túl jó.

Szemrebbenés nélkül tiltsd ezt a viselkedést, és ne viselkedj máshogy a két állattal.

2019. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbálok ugyanannyi figyelmet fordítani rájuk, ha az egyik kaját kap, akkor a másik is hogy ne legyen belőle féltékenység. Már nem csinálja ezt, csak pár napig tartott. Amikor csinálta, nem figyeltem rá hanem csak sétáltam tovább és magától abbahagyta.

Megvannak egymással, habár néha úgy néznek egymásra mintha meg akarnák ölni a másikat:P aztán ha ott vannak egymás mellett ülnek és bámulnak:)

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. szept. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!