Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amelyek nem tudnak gazdát váltani, tehát egy gazdához ragaszkodanak, míg élnek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem, hogy lenne ilyen fajta. Ez inkább a jellemétől, és a gazdával való kapcsolattól függ.
2019. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem létezik ilyen kutya. Legrosszabb esetben is 1 hónap alatt átáll.
2019. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Komondort, és a Berni pásztort tudom hogy ilyenek.
2019. szept. 29. 19:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki komondor fajtamentésben több kutya ideiglenes befogadója volt, és sikeres örökbefogadásokat követett. A komondor biztos nem ilyen!
2019. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Parasztvakítás. Valami lelkisérült dilettánsok terjeszthették el, akik meggyőzték magukat arról, hogy legalább egy kutyának nélkülözhetetlenül fontosak.

Ez egy kitalált jelenség.

Abszolút semmi alapja nincs. És ezt akármikor akármilyen kutyával bebizonyítom.

2019. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok

Minden kutya falkaállat. Minden kutya kizárólag a hierarchikus együttélést ismeri. Minden kutya (személyiségétől függő aktívsággal) teszteli is ezt a hierarchiát rendszeresen.

És egyiküknek se okoz (egészséges hozzáértő hozzáállás mellett) az ég világon semmiféle problémát egy falkavezér váltás. Megvan a maga metódusa, menetrendje, ki kell forrnia a dolgoknak, de ez természetes jelenség, kizárólag az ember generálhat ebből problémát.

A kutyák természetüktől fogva túllépnek, és alkalmazkodnak.

Ha nem így lenne, akkor nem tartoznának a kutyák fajába.

2019. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy a chow-chow ilyesmi kutya. Tudom sok embernek nem tetszenek. Én ezt olvastam róla. Nem akarok hülyeséget irni, de bocsánat ha az
2019. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez csak egy kitaláció. Pont annyira van valóságalapja mint annak hogy a bull típusúak "dajkakutyák" voltak.



Semennyire.

2019. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Persze, ilyen is van, ez benne van.

Én pl azt olvastam, hogy Neil Amstrong nem is járt a Holdon, bedrogozták, és egy stúdiófelvételt tettek közzé. Meg hogy a Föld lapos. Mindenfélét lehet olvasni, ki miben hisz, az más kérdés.


Amit viszont nem olvastam, hanem 27 éve csinálom, az a kutyákkal való foglalkozás. Nem hobbi szinten. És bő negyed évszázad és sok száz kutya után biztonsággal tudom kijelenteni, hogy ez a szélsőségesen 1 gazdás kutya, egészséges mentális, pszichés állapotú kutyánál nem létezik.

Persze, traumatizálódhat egy kutya olyan mértékben, hogy súlyos pszichés sérüléseket szenved, ami viselkedészavarokat válthat ki.


De erre nem az a megoldás, hogy pl elaltassunk egy depresszióba zuhant kutyát, mert meghalt az állatkínzó gazdája, aki soha nem szocializálta, és ő jelentette neki az egész világot.

A megoldás az, hogy rehabilitáljuk a kutyát, segítsük a továbblépésben és a túlélésben, és legalább egyszer elvigyük a kedves gazdája sírjához, hogy rászarhasson, amiért egy lelki roncsot csinált belőle.

2019. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A berni pásztorok se ilyenek. Az egész családot szeretik
2019. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!