Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a az...

Hogyan vehetném rá a az anyukám, hogy kapjak egy kutyát?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, van két testvérem és így sokkal kevesebb idő jut arra ,hogy velem is foglalkozzon anya mint kéne.ezért úgy gondolom,hogy elég nagy vagyok már ,hogy tudjak egy kutyáért felelősséget vállalni.Kiskoromban volt már egy kutyánk de ő nagy korában került hozzánk és nem volt jól megnevelve.szerintem anyukám attól tart,hogy minden kutya olyan mint ő.Válaszaitokat előre is köszönöm!

2019. szept. 29. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem pont ezért nem engedi, mert nem érne rá foglalkozni vele. Mert rendben van, hogy elvileg a tiéd a kutya, de gyakorlatban a szülőnek kell megoldani, ha komoly probléma van (azokat a gyerekeket már meg sem említem, akik egy hónap után ráunnak az állatra, amivel utána a szülő törődik, lehet, ettől is fél kicsit). Plusz egy kutya tartása pénzbe kerül, nem biztos, hogy ő ezt meg tudja/meg akarja fizetni. A te zsebpénzed nem lesz elég egy százezres nagyságrendű orvosi kezelésre.
2019. szept. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha már veled sincs annyi ideje foglalkozni, akkor a kutyázni főleg nem lesz ideje. Te meg azt csak úgy hiszed, hogy magától megnevelődik bármilyen kutya. Ha a régit nem tudtátok kezelni, az újjal sem boldogultok majd, mert a hiba nem az volt, hogy “nem volt megnevelve” hanem hogy ez nektek sem sikerült. Holott egy felnőtt kutyával kevesebb vesződség van, mint egy kölyökkel. Nincs olyan érv a világon, amivel anyukádat erre rá tudnád beszélni.
2019. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

"Kiskoromban volt már egy kutyánk de ő nagy korában került hozzánk és nem volt jól megnevelve."


A kutyát felnőtt korában is nagyon jól lehet nevelni sőt a rossz szokásokról is le lehet szoktatni. Ti láthatóan nem értetek a kutyákhoz, szóval ha egy kölyök kerülne hozzátok azt sem tudnátok megnevelni.

Meg gondolom nem te fizetnéd a kutya költségeit (kaja, oltások, egyéb orvosi költség, felszerelések) ezek nem kis pénzek, ezek csak még egy teher lenne anyádon.

Egy kutyával még naponta több órát (kölyökkel még többet) foglalkozni/fárasztani/tanítani is kell és ha még iskolás vagy ez neked szintén nem fog menni így ez is anyádra maradna.

Ha anyád nem akarja ezt akkor nem lesz kutya. Majd ha elköltözöl lesz munkád és pénzed is vehetsz kutyát magadnak.

2019. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én kérek elnézést amiért rosszul fogalmaztam meg a mondataim. A szüleim igenis értenek a kutyákhoz. A kutyát az uccárol csaltuk haza szalámival. Az anyukámnak csak az volt a problémája, higy mindig aláásott a kerítésnek illetve elég nagy volt a mozgásigénye amit mi akkor nem tudtunk eléggé kielégíteni mivel akkor pont építkeztünk. Azért is elnézét kérek amiért nem úgy irtam azt, higy nincs rám elég idő mert ti így kívülröl nem úgy értelmeztétek. Kijavítom van rám idő csak néha pár óra átcsúszik a tesóim idejébe. Ami a pénzt illeti van miböl. Innestöl kezdve kérlek csak pozitív válaszokat írjatok, mert ezekben is elég sok informáciot találtam csak nem épp olyan kellemesen volt leirva mint ahogy szerettem volna. Ezért kérlek bennetek, hogy a nem érzi megfelelőnek a kommentjét a fenti kritériumoknak kérem ne irjon.
2019. szept. 29. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, megint egy mindenki hülye csak ő nem...

Attól, hogy neked nem tetszenek a válaszok még igazak!

És már bocs, de aki ért a kutyákhoz az le tudja nevelni a kutyáját az ásásról/szökésről, az meg hogy építkeztetek nem kifogás gondolom nem 10 évig tartott...

Akár tetszik akár nem, így neked most nem lesz kutyád.

2019. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy hazavittetek anno egy kutyát, de nem foglalkoztatok vele, mert építkeztetek. Nem neveltétek, nem csináltatok vele semmit, tehát nem értetek hozzá.


Azt meg szerintem ne te akard eldönteni, hogy mennyi az a pénz, ami szerinted van, és anyukás azt mire akarja költeni. 3 gyereke van, feltételezem egy kutya nem fér bele az idejébe, pénztárcájába.

Majd, ha felnősz, saját lakásba költözöl, saját kereseted lesz, akkor tarthatsz kutyát saját felelősségre. Ezt mástól nem várhatod el. Türelem!

2019. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!