Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ér véget a kullancs szezon?

Mikor ér véget a kullancs szezon?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentünk apukámmal és a kutyámmal gombászni. Jót sétáltunk, meg élveztem, de a felétől átcsapott az egész horrorba, amikor kb 15 kullancsot szedtem le a ruhámról. A kutyát is alaposan átnéztük "szerencsére" fehér a bundája és jól tűri a kurkászást.

Mikor vihetem el nyugodtan egy erdei túrára? Irtózom ezektől a kis ro.hadékoktól


2019. szept. 30. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen soha.

Tavasszal-ősszel van a csúcsidejük. Ilyen kor kellően hűvösebb-nedvesebb az idő számukra. Télen is, ha pl a mínuszok után akár 7 fokkal emelkedik a hőmérséklet, már felélednek.

2019. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem tettél rá kullancsirtót?

Azt télen is kell rá tenni, biztos ami biztos alapon. Pláne még ilyenkor, amikor 20 fok felett van napközben.

2019. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Február elején szedtem ki a lóból kullancsot...

Nincsenek már olyan hosszú és kemény telek, hogy bármikor is vége legyen a kullancsszezonnak, legfeljebb kevesebb van.

Sajnos muszáj egész évben megoldani a védekezést, főleg, ha az állat sokat van kinn, és nehezebb az átnézése (pl. ló a legelőn :D)

2019. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha hideg van nekik, akkor nincsenek elő, de én is futottam már bele kullancsokba február közepén. Sajnos hiába fújod magadat, a kutyát, sosem biztonságos teljesen. Ha megoldható, akkor olyan helyre menjetek, ahol viszonylag kicsi vagy szinte egyáltalán nincs aljnövényzet, a kutyát pedig tartsd magad mellett, mert bizony, ha csatangolós, akkor bemegy ő mindenféle bokorba.
2019. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!