Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, de...

Szeretnék egy kutyát, de olyat amilyent egyszer láttam. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem a külsejére gondolok, hanem a belső egyéniségére. Szóval találkoztam egy kobór kutyával. Igazából nem volt kobór, csak elcsavaroghatott. Egyébként valami harci kutya volt, pitbull féle. Meg is ijedtem tőle amikor megindult egyesen felém, felszaladtam a villanyoszlopra. De akkor leült és csak úgy nézett rám. Lementem hozzá óvatosan és bár felnőtt kutya volt úgy viselkedett mint egy gyerek. Aztán jött utánam mindenhová, ha megpróbáltam lerázni akkor nyüszített, sírt, keresett hogy hol vagyok. Nem ugatott egyszer sem, nagyon jámbor kutyának nézett ki. Aztán amikor ugráltam, akkor ő is ugrált próbált utánozni. Kérdésem az lenne hogy ez nevelés kérdése hogy ilyen lesz egy kutya vagy már születésekor eldől a személyisége? Mert én most szeretnék egy kutyát, de olyat mint amilyen ez volt, jámbort. Viszont ha születéskor dől el, nincs rá semmi garancia hogy ilyen lesz, lehet hogy egy morcos akaratos kutya lesz belőle? Hogyan lehetne ilyen felnőtt kutyám?
2019. okt. 1. 00:43
 1/6 anonim válasza:
49%
Semmi sem lehetetlen.
2019. okt. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nevelés és fajta kérdése. Minden kutya más. Valamelyik játékos, valamelyik lustulna egész nap de ez csak két példa a sok közül.

De ha kutyád van mindened van. :) És a kutya tükrözik a gazdáját.

2019. okt. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

A legegyszerűbb ebben az esetben ha bemész egy menhelyre. Akár többször is. Jópár kutyust megtudsz ismerni illetve van lehetőség ideiglenes örökbefogadásra is.

A menhelyen sajnos sok hasonló kutya van akit leírtál. Ne tévesszen meg ha majd egy kutyus nagyon örül hisz ritkán van emberu társaságuk akik megdögönyözik de vittem már olyan amstaffot sétálni aki 10 lépésenként jelezte hogy ő szeretne egy kis nasit. Séta közben leült elém és addig bámult aranyosan amíg nem kapott valamit. Utána mentünk tovább.

Szerintem érdemes körülnézni főleg ha tényleg a személyiség a fontos.

2019. okt. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pitbull féle 😂
2019. okt. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap habitus eldől már születéskor, de döntően számít a nevelés.

Menhelyeken rengeteg kutyát ismerhetsz meg, biztos, hogy megtalálod köztük a te kutyádat :)

2019. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyre menj. Sok pit is van. Fogsz ilyet talalni. Az utcakutyak mind tudjak,h valjanak szimpatikussa rovid ifo alatt es h add oda orommel a kajad. Mind mesterei a kedveskedesnek.

Anyam pitje is ilyen,amit leirtal. Csak ne felejtsd el ,h jarj vele futni 10 kmeket szabadon min heti 3-5-szor es lluszban birkoztasd kutxakkal,h a sport igenye ki legyen szolgalva. Nagyon inteligensek!!!

2019. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!