Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már könyökízületi...

Akinek volt már könyökízületi diszpláziás kutyája, mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
Tehát arra gyanakszom hogy a kutyámnak enyhe diszpláziája van. 3,5 éves múlt, nem újkeletű a dolog. Már kicsi korában észre vettem hogy a melsőlábai furák. Tehát séta köben a könyöke egészen kifelé billen a mancsai pedig befelé néznek. Enyhe bicegést is észleltem, de mindenki azt mondta hogy csak képzelem. Az orvosunknak is mondtam 2x de ő sem látott semmi rendellenességet. Miután utána olvastam, feltűnt hogy a tünetek nagyja ráillik a kutyámra és megijedtem. Viszonyéag fáradékony, nem szokott olyan sokat játszani, velünk max 10 percet. Kicsit olyan erőlködve és lassab áll fel, bár nem tűnik úgy hogy fájdalma lenne. Legekvéskor konkrétan a földre dobja magát. Minden nap sétálunk, 1 óra hosszú séta és még 2x pár perces eü-séta(van hogy 2 óra után elfárad és nem megy tovább, can hogy 4 órát is sétál/fut egyhuzamban). Egy lépcsősor vezet fel a lakásba, tehát viszonylag sokat lépcsőzik. Összességében mindenkinek egy nagy lusta medvének tűnik, mivel idegenekkel is nagyon bújós és játékos, én vagyok az egyetlen aki aggódik. Akinek a kutyája diagnosztizálva van a betegséggel, milyen tüneteket észlelt a kutyán? Köszi a segítséget.

2019. okt. 1. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

A miénk konkrétan sántítani kezdett, majd kifordult neki.

De ő akkor már 13 éves volt. Meg lett műtve.

Ide vidd el, ha jót akarsz a kutyádnak, ő az un. TPLO térdműtét hazai meghonosítója, több mint 15 éves TPLO gyakorlattal. Mi 130 km-t utaztunk, de megérte a kutya 15 éves és rohan mint a szél:

[link]

2019. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos külföldön élünk, de ha kiderül hogy neki is diszpláziája van és itteni orvos nem tud megfelelő kezelést adni, akkor még jól jöhet.
2019. okt. 1. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Egy röntgen sokat segíthet.

Ha elváltozás van a könyökében és azt már kölyökként észlelted, sajnos, mostanra az ízület sokat károsodott, kopott.

" Kicsit olyan erőlködve és lassab áll fel, bár nem tűnik úgy hogy fájdalma lenne"

A kutyák nagyon tudják leplezni, ha fáj valami. A gazdának már az is jelzés értékű kell legyen, ha valamilyen mozdulatot a kutya nem az átlagos módon tesz.

2019. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A profivet honlap nem talalhato!!!!
2019. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Dehogynem, csak valamit elírtál:

[link]

2019. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!