Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagy probléma egy kutyánál?...

Ez nagy probléma egy kutyánál? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés

5 hónapos lassan 6 szuka keverék. Mielőtt örökbe fogadtam bántották, kidobták ami meg is látszik a viselkedésén.


4 hónaposan mikor sétáltattam meg akarta simogatni egy néni és félt tőle így nem simogatta meg.


Egyik rokonom meg akarta simogatni és morgott rá de közbe csóválta a farkát. Ő alapján nagyon beszédes kislány be nem áll a szája.


Másik rokonaim pedig lazán megsimogatták(ők férfiak). Végig simogaták a hátat is amit csodáltam is.


Amúgy vele nincs gond szépen el sétál emberek mellett Városba is többször voltunk vele és közvetlen közel sétált tömegek mellett. De ha valaki hozzá akár érni és nem szimpatikus neki akkor morog.


A házba bárki bejöhet tőle nem morog csak ha még akarják simogatni.


Apukámtól pedig fél. Ő nem simogatja olyan gyakran és ha megsimogatja akkor fél.


Kutyasuliba tervezünk menni ivartalanitás után, ami nemsokára esedékes.

Mivel az idegen kutyákkal is vannak problémáink. Nem zavarja amíg a kutya nem fut, ugat vagy morog.


2019. okt. 1. 16:41
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt már elfogadtam, hogy ő nem túl barátságos mint a másik kutyáim akiket bárki megsimogathat.

De mivel közülük ő lesz a legnagyobb testű változtatni szeretnénk. Már most túl nőtte a többieket.

2019. okt. 1. 16:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A suliban ezen segíteni fognak.

A mi kutyánk is bizalmatlan mind kutyákkal, mind emberekkel, szintén befogadott.

Suliban nálunk az egyik buktató az volt a vizsgán, ha a kutya nem engedte magát megsimogatni, így ezen sokat kellett dolgozni. Mindig voltak körülöttünk segítők (tükörsuli volt), akik figyeltek a kutyákra, illetve a bizalmatlanabbakkal igyekeztek valamiféle kapcsolatot, baráti viszonyt kialakítani. A mi kutyánknak a többi kutyával való viszonyán is sikerült javítanunk, mostmár ő is ismerkedik, megértette, hogy nem minden kutya kattant, ha az ő saját tempójában ismerkedhet a többiekkel nincs gond. A "barmokat" (akik lerohanják, ugrálnak körülötte, le akarják dominálni és ugatják, morognak rá) még mindig nem tolerálja. Igazából nem hibáztatom érte, én sem tűrnék el egy ilyen embert.

Embereknél 99%-ban már hagyja magát simogatni, ha nem akarja egyszerűen csak elhúzódik, ilyenkor én is szólok az illetőnek, hogy inkább ezt ne. A gyerekekkel kell óvatosabbnak lennünk, mert köztük van aki azzal indít, hogy visítva ráugrik a kutyára, vagy egyből ütögetni kezdi... Tisztelet a kivételnek.

2019. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kutyasuliba mehetsz vele, az alapjáraton jó dolog, de én a helyeben nem foglalkoznék azzal, hogy nem hagyja magát megsimogatni. Ha alapvetően nem mutat agressziót senki felé, hát, na bumm, ha nem mindenkinek hagyja, hogy simogassák. Hagyni kell őt, hogy ő barátkozzon meg az idegenekkel.

Az egyik kutyám, ő is mentett, ugyanilyen. Tök barátságos, de nem engedi, hogy idegenek hozzáérjenek. Ha ő úgy érzi, minden ok, akkor odamegy az illetőhöz, leül a lába elé és feltekint rá. Ez azt jelenti, hogy az az ember onnantól simogathatja, játszhat vele.

Nézd meg, hogy mikor oldódik, oldódik-e, ha igen hogyan jelzi, hogy most már nem "fél".

A lényeg, hogy viselkedjetek természetesen és ne akarják mások abajgatni a kutyát öncélúan, rá fog jönni, hogy nincs mitől tartania, és feloldódik idővel.

2019. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!