Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vélemények?

Kuvasz vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet vásárolni van itt még egy középázsiai,egy yorkie és egy havanese.Nagyon tetszik a kuvasz és első kutyàm lenne.De anyunak volt régen kaukázusi juhásza is szóval nevelve lenne

2019. okt. 1. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekunk volt ketto is. Hazorzonek tokeletes. Tapasztalatom szerint a nosteny agresszivebb. Nem lakasba valo, nem is erzi jol magat bent. Kicsit makacs termeszetu, es nem mondanam azt, hogy mas allatokkal jol kijon. A gazdajahoz huseges, idegenekkel szemben bizalmatlan es nem ritkan tamad is. Persze neveles kerdese is, de van egy alaptermeszetuk.

Erzekenyek, ahogy idosebbek ugy gyengulnek is- a hatso labakkal kezdodik. Atlagosan 11-13 evig elnek.

Szetintem az egyik legszebb kutyafaj.

A szore elegge hullik,nem art a fesu :) Az etelre nagyon erzekenyek, ami nala van az az ove.

2019. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Csak kertbe való, jó házőrőző, diplomázni nem fog mert nem a legokosabb, agresszivitásra hajlamos.


Jó étvágya van, eléggé igénytelen fajta.

2019. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Erős kezű gazda kell hozzá.
2019. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Első kutyának biztos nem jó választás neked a kuvasz.

A másik 3 amit felsoroltál, azok hol vannak?

2019. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4.Válaszoló Kertes házban vannak,de van egy másik telek is ahol csak egy kicsi ház és kecskék vannak.
2019. okt. 1. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és csak mondom hogy a káj kegyetlen agresszív volt(nagyapámé) anyu kézbe vette és azóta nem hogy nem agresszív,de kegyetlenül védelmező lett.
2019. okt. 1. 21:20
 7/12 A kérdező kommentje:
A másik telek a szomszéd kertes ház(1300 négyzetméter)
2019. okt. 1. 21:21
 8/12 A kérdező kommentje:
De van egy másik választásom is.Ami azt fedi hogy Mudi/Puli/Pumi ha a kuvasz nem lenne jó akkor mit kellene választanom?A legjobb az lenne ha olyan mondaná a választ aki tart ilyen kutyát!
2019. okt. 1. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem gyerekkoromban rokonoknál egy kuvasz kergetett ki az udvarról az utcára, vendégségbe mentünk, aztán idén Balatonnál kutyás strandon láttam egy nagyon jámbor kuvaszt, aki nyugodtan tűrte a kis vakarcsok ugatását. Gazditól függ, milyen lesz, de szerintem tapasztalt gazdi mellé való. Ha anyud vállalja a nevelést, lehet jó választás.
2019. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ő mondta hogy ha kell akkor el állalja a falka vezér szerepét,de én gondoskodik róla.Meg azért tetszik ez a fajta mert magabiztosságot kell mellette mutatni és ezért lehet,hogy növelné a magabiztosságom
2019. okt. 1. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!