Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütött kutya ügye hónapok...

Szasza_21 kérdése:

Elütött kutya ügye hónapok óta húzódik nálam. Nekem vagy neki adhatnak igazat?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy hazafelé haladtam lakott területen belül 40-50 km/h sebeséggel mikor az út jobb oldaláról kifutott elém egy nagytestű kutya de időben megállni sajnos nem tudtam. Az autó bal eleje sérült (lökhárító és lámpa tört, ill. lóg), a kutya pedig elfutott. Kiszálltam az autóból és a kutya után fordultam, (testvérem velem volt) megpróbáltuk megfogni de elfutott előlünk ahogy közelebb értünk. Pár perc telt csak el de elfutott annyira, hogy nem találtuk. Sehol sem láttunk senkit, így otthon (helyszíntől 2 utcányira) felvettem amiért mentem és visszaindultam az állatot/gazdát keresni. Láttam az egyik utcában sétálni a kutyát egy ember mellett. Odamentem, elmondtam, hogy elütöttem, ez és ez történt, a károkat pedig lakásbiztosításukkal szeretném rendezni. Ebbe nem ment bele, rendőrt akart, én kihívtam. Ahol a baleset történt egy úriember a garázsában matatott (ami az utcára nyílik) az autója körül és kijött a történtek hallatára. Közben mesélte, hogy órák óta kint volt az eb és minden gyalogos félve ment el mellette (emberfüggő ki fél a nagy kutyától ki nem) attól független, hogy nem mutatott aggresszív viselkedésre utaló jelet.


Kihívtuk ugye a rendőrséget, elmondtuk mi történt és a gazda a férjével együtt (késöbb ő is odaért) elismerték, hogy hibáztak. Meglett a jegyzőkönyv, rendőrök elmentek, nekem pedig ígérgették a biztosítót...


Eltelt egy hónap és semmi nem haladt az üggyel kapcsolatban jó pár telefonhívás során sem. Az ügyvédem javasolta, hogy vigyem el szervízbe az autót és adjanak egy árajánlatot a károkra. Meg is történt, a hölgynek elküldtük fizetési megszólítás címmel, amire egy 3 oldalas választ kaptunk majd egy hónap után, hogy én autóval kergettem a kutyát, ami a kaput kaparta félelmében, meg állatkínzó vagyok. Mivel a biztosítást ígérték, hogy intézik én nem léptem az autó állapotával kapcsolatban semmit, mert (ha jól tudom) ki szokott a biztosítótól jönni egy kárszakértő, aki felméri a hibákat; de a levélbe beleírta, hogy csak egy hónappal az eset után nézettem meg az autómat. Persze bele lett írva a levelébe, hogy ő nem hibás miközben a rendőr a helyszínen a jegyzőkönyvbe feltüntette, hogy elismerte hibáját. Fenyeget, hogy feljelent stb.


Kiderült, hogy a kutyának nagyobb baja nem lett, csak az első pár napban nem ivott,evett; persze állatorvoshoz nem vitték és azért is én vagyok a felelős, hogy én nem hívtam hozzá; oké mivel kiszálltam igen az lehetett volna az első de megijedtem és azt se tudtam fiú vagyok e vagy lány.


Az ügy valószínű perre megy (tudom a saját hibáimat, hogy nem kellett volna elmennem arra a pár percre sem stb.) de szerintetek neki vagy nekem adnak igazat? :/


Köszönöm a segítséget, Sz.


2019. okt. 2. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

"Nekem vagy neki adhatnak igazat?"


Igen.

2019. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Bíróságon jogszolgáltatást fogsz kapni, tehát aki hibázott, az el lesz marasztalva biztosan. Az egész történet annyira kesze-kusza lett már a sok kamuzástól, hogy biztosan el fog húzódni egy jó ideig... De egyébként ha elismerte a felelősségét a rendőröknek, akkor nem is értem, hogy miért kell perre vinned ügyed.
2019. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Közterületen a kutya nem tartózkodhat kint felügyelet nélkül. Akkor is pórázon kell vezetni, mert ahogy a te példád is mutatja, balesetet tud okozni.

Neked anyagi károd is lett belőle.


Nyugodtan vigye perre, akkor megtérítheti az anyagi károdat is és azért is felelni fog, amiért a kutyája szabadon szaladgált az utcán/úton.

2019. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Közben utánaolvastam egy kicsit és elvileg azt kellett volna tenned, hogy a rendőrségi jegyzőkönyvet kikéred és csatolod a kárbejelentés mellé, a többit pedig elvileg intézte volna a biztosító. Ezt nem tetted meg?
2019. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De kikértem a jegyzőkönyvet, van nekem is és neki is egy példány belőle. Neki az ügyvédem küldte el. De semmi nem történt azóta a fizetési megszólításon kívül.


Köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 2. 21:17
 6/9 A kérdező kommentje:
A helyszínelésen kívül semmit nem csinálnak azzal, hogy elismerte hibáját. Úgymond nekem kéne behajtanom rajta sajnos.
2019. okt. 2. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Polgári peres úton be tudod. Ügyvéded van?
2019. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van biztosításuk, ami fedezheti az ilyen károkat? Én arra gondolok, hogy vagy nincs biztosításuk, vagy ha van, ezt nem téríti, és most próbál valahogy kibújni a fizetés alól.
2019. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze van ügyvédem.


Valószínű, hogy nincsen benne a biztosításában az állat által okozott kár.

2019. okt. 3. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!