Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megserult a kutyam (santit az...

Megserult a kutyam (santit az egyik laba), es ezert agyhalott vagyok?

Figyelt kérdés

Ma az esti setanal osszefutottunk egy novel es a kutyajaval. A kutya alapjaraton felenk, a legutobb is a gazdaja mogott volt nagyreszt. A kutyam porazon volt (nemreg hoztuk el, menhelyes, 2 eves, kozepes meretu). Nem tudom mi tortent, a masik kutya nekiment az enyemnek, mikozben en a foldon lampaval kereste kakit. Nagynehezen szetvalasztottuk oket, pontosabban a masikat az enyemrol.


Apam hazaer, szerinte agyhalott, felelotlen vagyok, igy bizzon bennem a kutya mikozben meg sem tudom vedeni. Hat basszus, ott sem volt! Az meg a masik, hogy en probalkoztam, huztam el a kutyamat, probalta a masikkal is csinalni valamit, de egyik kezemben a poraz, masikkal probalom vedeni a kutyamat + a mozdulataik miatt a porazt nem osszegubancolni rajtuk.

Nem mellesleg huztam el a kutyamat kaki kereses kozben, nem engedtem, hogy a masikhoz menjen, akarmennyire felenk vagy sem.


L



2019. okt. 2. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A kutyát vigyétek el állatorvoshoz minél előbb. Fájdalmai lehetnek.


Te meg ne légy mimóza lelkű. Nyilván ő is te is megijedt, feszült lett a helyzet így történt ennyi. Te semmit nem csináltál rosszul. Ha ennyire bánt beszéljétek meg.


A támadó kutya gazdájának meg minimum az állatorvosi költségeket fizetnie kell.

2019. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor szetmentek meg nem santitott, csak azutan nem sokkal, hogy hazaertunk (kozel lakunk), igy azt mondtam a nonek, aki kerdezte, hogy van a kutyam, hogy az ijedelmen kivul nincs baja szerencsere.


Biztos nem beszelek apammal. Szerinte a ket kutya koze kellett volna allnom vagy ledobni a francba a masik kutyat. Aha, ha lenne hozza eleg erom, de se beugrani nem tudtam falkent, se lerangatni, mert folyton mozdult es azt sem akartam, hogy veletlenul az en kezemet harapja ugy, hogy utana hasznalhatatlan legyen. Inkabb torom el a kezemet, minthogy megseruljon a kutyam, de ez ilyen szerencsetlenul jott. Apamnam meg beszelhetek, csak azt hajtogatja, hogy mennyire felelotlen vagyok.

2019. okt. 3. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elozo kutyam nap mint nap verekedeseket generalt.

Ilyenkor,ha van mar tapasztslatod,akkor az elso 1-2 masodpercben fel tudod merni,hogy jatek v verekedes lesz. Le tudtam hivni szoval,amikortol betartottam a kovetkezo szabalyokat: ivaros extradkminans agressziv fiu foxi volt. (Rakban halt meg)


Tarsd be a sorrendisegi szabalxokat:

Etetes: mindig te eszel eloszor. Utana adsz a kutyanak enni. A kajajaba beleeszel v ugy csinalsz.

A kajadtol min 2 meterre legyen a kutya!!! Nem johet oda,mialatt etkezel!!!!a fozes el se johet 2 meternel kozelebb a tuzhelyhez.


Ajton bemenet kimenet hazajto,lakasajto,futtato ajto: mindig te mesz be. Miutan mindket labad foldetert az ajton kivul( beleptel,hivd be a kutyat. Ha nemhivod be ,nem mehet be!!!!! Kifele is igy!


Elbucsuzas megerkezes :5 percig ,amig lepakolsz,kabat cipo levedz,wc,pohar viz ivas,utana hivhatod magadhoz a kutyad.


Jarj vele futni,hegyetmaszni,mas kutyakkal birkozzon futkarozzon.


Minddnhol legyenek meg a biztonssgi szabalyok. Mindig tartsd be.


Ha kutya van ,figydlj rajuk. Ismerd meg a kutyad.


Tanitsd meg a kutyadnak,h razza a farkad meg a feneket ,amikor mas kutyaval ismerkedik. Mindig falattal jutalmazd,amikor nincs verekedes mas kutyaval ,ugy udvozli/jatszik es dicserd meg olyankor.


A behivast is gyakorold (otthon,lepcsohaz,futtato,ret-mindenhol eloszor egyedul,legyen mas ember,tobb ember,egy kutya,tobb kutya)

Erdemes idegennyelvel is hivoszot tanitani,ha verekedes van,ne az osszes kutya jojjon oda hozzad. !!!!


Jatssz vele sokat otthon.


Mielott elindultok otthonrol,ismeteld at az alapveto parsncsokat,amiket mar tudtok! Ezzdl bekapcsolod a kutyad!! Utanajobbsn fog figyelni kinnt is rad es a parancsaidra!! Jatszhatsz vele lezerpointerrel is otthon es hozzakapcsilhatsz parancsszavakat a mozdulatokhoz. Nekem bevalt!!


Orulj,ha keverek kutyad van es tokeletes genetikaju es jo a mozgaskoordinacioja. Ertekeld.

2019. okt. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha santit,meghuzodott a laba vagy beallt az izma. Maszirozd ki a combjait. Meg a hatat. Rendbejon. Tanitsmeg neki nyujtasokat. Ezt csinaljak fizioterapian is!!
2019. okt. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

És ebben mi az újdonság? Eddig is ezt mondtuk, kicsilány.


Ha reggelre is sánít, akkor orvos. Attól függetlenül, hogy nem vérzik, még lehet komolyabb baja.


Ha észre veszem, hogy másik kutya közeledik, behívom az enyémet láb mellé és figyelem az interakciójukat. NEM kakit keresek, NEM ráncigálom a pórázt (hacsak nem akarom, hogy a kutyám még jobban ráfeszíteni a szitura), hanem behívom és ODAFIGYELEK. Amúgy azt elárulnád nekem mi a viharért van hosszú pórázon egy beszoktatás alatt álló kutya, akivel bevallottan nem bírsz?


Nem az a baj, hogy lefagytál (sokkal több emberrel esik meg, mint azt bevallanák), hanem hogy ez józan paraszti ésszel teljes mértékben megakadályozható lett volna.


Keressetek már egy normális(!!!) trétenert, aki rendet tesz a fejetekben, mert ez így qrva gáz... És igen, a kutyákhoz való hozzáállására rá kellene nézni, ezek után nem csoda, ha változni fog és nyilván azt rendbe kellene tenni, te meg továbbra sem vagy képes értelmezni a kutya testbeszédét.

2019. okt. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy agyhalott, csak nagyon tapasztalatlan. Az előzőnek igaza van: egy jó kutyakiképző csodákat tud tenni. Nemcsak a kutyával, hanem a gazdiknak is megtanítja, hogyan kell elkerülni a hasonló helyzeteket, és hogyan kell jól bánni a kutyával. Ha soha nem volt még kutyád, hiába olvasol a testbeszédről, éles helyzetben nem fogsz ráismerni azonnal, mert ehhez tapasztalat kell. De már azzal sokat tehetsz, ha más kutyák társaságában szorosan magad mellett tartod, és megkéred a másik gazdit, hogy ő se engedje oda a kutyáját. Kutyaiskolában felügyelet alatt, biztonságosan tud szocializálódni, és ti is sokat tanulhattok belőle.
2019. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha sokat vagy a kutyáddal (vagy kutyák közt pl futtató) elég sok rádragad a testbeszédükből, amiből sok ilyen eset megelőzhető.


Pl egyszer séta közben leálltunk beszélni a szomszéddal. A két kutya eléggé összefeszült (merev szemkontaktus megfeszült test), el is húztam a sajátomat, de apukám másik oldalán csak össze verekedtek (szerencsére nem volt komoly és nem sérültek)


Én jobban félek attól, hogy a kutyámnak baja lesz (7 kg), minthogy megharapják a kezem, úgyhogy én ilyen esetben egyből belenyúlok a harcba és próbálom elkapni valamelyik nyakát/belemarkolni a bundájába és elhúzni. Multkor megtartottam így egy 30 kilós kutyát aki összement egy kicsivel a futtatóban. Bár ehhez kell némi tapasztalat, 1 éve minden nap járunk futiba és nem egyszer kellett kutyákat szét szedni. (amúgy 160 cm L vagyok én is) Nem szégyen, ha valaki nincs erre felkészülve egy szimpla séta alatt.


Apáddal ne foglalkozz. Nem ő volt ott, és valőszínűleg ő se tudta volna jobban lereagálni.

2019. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Pedig akárhogy sipítozol, ezt te b4sztad el... Ha jön egy másik kutya séta közben, akkor NEM kakit keresel lámpával a fűben basszus... Hanem odafigyelsz, és ha látod,hogy valami gáz van, akkor fogod a kutyát és arrébb mész!
2019. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!