Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanítsak a kutyámnak?

Mit tanítsak a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Kifogytam az ötletekből. Van egy 14 hónapos németjucim, aki ül, fekszik, kúszik, lábnál sétál, megáll, intésre irányt változtat, apportíroz, tárgyat visz.

Ugrásra, szimatkeresésre, csibészelésre nem akarom tanítani. Cirkuszi mutatványokra sem. Mi marad akkor? Van valami ötletetek?


2019. okt. 3. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Az ő videóik közül sokat ellestünk mi is. Pedig az én kutyám már öreg, 11 éves, és csak ímmel-ámmal hajlandó feladni a méltóságát és hülye kéréseket teljesíteni ☺️

2019. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg arra, hogy csak kézjelekkel kommunikálsz vele! :) én az enyémet most tanítottam meg ásni (nem, nem ássa fel a kertet, csak ha mondom neki), meg odahozni tárgyakat ha kérem (cipeli a könnyebb szatyrokat, odahozza a gereblyét ha kérem stb).


Amelett, hogy segítség nekem, ő baromi jól szórakozik, mert feladatot kap. :D

2019. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az irányokat ismeri? Balra, jobbra, kézjel nélkül?
2019. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok :) mondjuk az enyém 2 éves.
2019. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig taníthatsz neki "cirkuszi mutatványokat" is. Neki a tanulás, a munka a teljesítés, az öröm, játék a lényeg, ha alapvetően szeret tanulni, dolgozni a kutya. Nyilván méret, habitusfüggő is a dolog, de azon belül a lehetőségek tárháza végtelen. :)

Én a szimatkeresést nem vetném el, nem 5 perces meló, azzal sokáig le tudjátok kötni magatokat, és a jucik szeretik. Az ÖV sem rossz, nem kell tőle félni, attól nem lesz agresszív a kutya, neki az ugyanúgy csak egy foglalkozás, tanulás, ösztönkiélés. Másként ÖV-znek egy hobbikutyával és másként egy munkakutyával.


A szimatkeresést, de különösen az ÖV-t suliban tanuljátok meg!

2019. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fiók/ajtó kezelése, kosárba dolgokat tenni, kosarat vinni, játékokat megkülönböztetni (pl Labda! Parancsra a labdát hozza, Kötél!-re a kötelet), pórázt levenni, és odavinni.


Lábad közé megy, követ alatta, letérdelsz lefekszik stb.


Akadályoztok? Háromszög, alagút. Padra/székre le/fel ugrálni.


Jelzésre ugatás.


Nem derült ki, hogy ülve és fekve helyben maradás (behívás) megy-e bár gondolom igen.


Olvastam olyat itt gyk-n, hogy megtanította a kutyusát, hogy amit leejt, azt felveszi és odaadja neki.

2019. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket, skacok.
2019. okt. 5. 18:29
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os, a tárgyak megkülönböztetésének mi a menete? Tehát, hogy labdát, vagy kötelet hozzon?
2019. okt. 7. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tanítottam meg neki, hogy pl. van egy műanyag dínó játéka, ha azt dobtam el, vagy játszottunk vele bármilyen módon hangosan mondogattam, hogy "Dínó!" Kb. 1-2 nap alatt megjegyezte olyan szinten, hogy azóta teljesen összekapcsolta a szót/parancsot a dínó játékkal.


Ezután fogtam a másik játékot, a kötelet, ha azzal játszottunk, akkor "Kötél!" és akkor napokig azzal foglalkoztunk csak. Ha mondtam és hozta, akkor jutalmazás (jutifalattal dolgozunk)


És így tovább... Fogalmam sincs, hogy ebben van-e hiba, valóban jót tanítok meg neki, ez először nem tudatos dolog volt, az oktatómat nem kérdeztem róla.


De tényleg kb, másfél hét után történt, hogy anyukám mondta neki, hogy "Dínó!" szaladt, megkereste és felkapta a játékot, majd "Helyedre!" parancsra be is vitte a helyére. Nekem ez nagyon pozitív visszacsatolás volt, mivel én foglalkozom vele 90%-ban, még is ez egy összetett feladat volt és parancsismétlés nélkül sikerült neki elsőre.

2019. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!