Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell viselkedni, ha...

Hogyan kell viselkedni, ha odakap a kutya?

Figyelt kérdés
5 éves bichon, 3 hónapja hoztuk el. Soha, még játékból sem harapott, ha kitátotta a száját, nyugodtan betehettük a kezünk, nem rágcsálta, hanem inkább még jobban kitátotta. Ma reggel a takarót megpróbálta meg...ni. Az elején is csinálta, de szerencsére hamar leszokott róla, mert mindig rászóltunk. Ma is ugyanúgy rászóltam, ahogy eddig, félretoltam, de ő rám morgott és oda kapott a kezemhez. Én megijedtem és megszidtam, egy kicsikét legyintettem az oldalára, és leküldtem az ágyból. Ő egyből ment a szokásos "szégyenlem magam sarkába". Egy 20 percig állt ott, majd odajött hozzám és csak nézett, nem merte feltenni a mancsait rám, ahogy szokta. A barátom megsimogatta, ezután én is kicsit, majd tudom, hogy hülyeség, de elbeszélgettem vele, nyugodt hangon, ő addig ott ahol odakapott nyalogatta a kezem, és mintha kérte volna a bocsánatot. Utána meg lehajtotta a fejét és csak ült mellettem. A kedve még mindig nem az igazi, kicsit tart tőlem, pedig simogattam azóta és szépen beszéltem hozzá. Tudom, hogy rosszul reagáltam, de nem voltam felkészülve a helyzetre.
2019. okt. 5. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ivartalanítás jó ötlet, egyébként meg azt kell csinálni amit te csináltál: ha odakap, akkor éles hangon felvisítani és azonnal elküldeni őt “kizárni a falkából”. Verés hülyeség, primitív emberek szórakozása.
2019. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen-igen hülyeség volt lelkizni vele, de szakmai ártalom (pszichológiára járok :)))

Nem is tudom miért csinaltam, csak úgy jött :)) Én szeretném is ivartalanítani, de a barátom ellenzi, mert szerinte ne szóljunk bele a természetbe, nem mi vagyunk az Isten, hogy döntsünk a sorsa fölött, volt is jó pár vitánk emiatt,mert ezen kívül tényleg egy tökéletes kutya, de séta közben sem lehet odaengedni más kutyához, mert még a fiúkat is, macskákat is kapja a lába közé. Emiatt a kutyás ismerősök sem szeretik, ha vigyük. Ha papíron ő a gazdi, akkor is elvihetem én az orvoshoz?

2019. okt. 5. 13:11
 3/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk ennek ellenére néha odaengedjük, de rendszerint morognak rá és hozzá kapnak, de sajnos ebből se tanul. Félek, hogy ennek az lesz a következménye, hogy nem lehet társaságba vinni. Pedig régen nagy kutyákkal élt együtt, természetesen náluk is bepróbálkozott...
2019. okt. 5. 13:16
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
A barátod hülye, hogy így gondolkodik az ivartalanításról. A saját tökeit félti talán?
2019. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Ezt mutasd meg a barátodnak:

[link]

2019. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azt félti :)) mutattam már :(
2019. okt. 5. 13:58
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Az agresszivitást soha nem szabad hagyni, legnagyobb tiszteletlenseg a gazdával szemben, szerintem egy grabancrázás minimum járt volna érte.
2019. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyakán a bőrt szoktam elkapni, leszorítom és mély, erőteljes hangon, fölé magasodva leszidom és utána egy ideig nem veszek róla tudomást. Ilyenkor nem bántani kell, hanem látványosan erőt, azaz a dominanciádat demonstrálni. A kutyák más jelzésekből értenek, mint az emberek, sokkal egyszerűbbek, egyértelműbbek az érzelmeik, következésképpen más, egyszerűbb módon is kell értésükre adni a nemtetszésedet. Próbálj meg elvonatkoztatni a leendő szakmádtól és ne antropomorfizáld a kutyádat.
2019. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, következőben így fogok eljárni (bár remélem nem fordul ez elő többé). Köszönöm szépen a válaszokat, köszönöm, hogy segítettetek :) mondjuk fogalmam sincs miért törölték az első két választ... És továbbra is győzködni fogom a barátom az ivartalanításra :)
2019. okt. 5. 17:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
8-as jól írta. Én még annyit tennék hozzá, hogy én azzal kezdem, hogy megfogom a bőrt a nyakánál és egy kicsit megrázom a kutyát, azután viszem le a földre, miközben persze mély hangon leszidom, kisebb korában még morogtam is hozzá, hogy elég egyértelmű legyek. Ekkor a földön kell tartani a kutyát, de csak tartani kell, úgy hogy ez ne fájjon neki. Ha nem adja meg magát rögtön, hanem ellenáll, akkor addig kell tartani a földön amíg be nem hódol, tehát félre nem néz. Ekkor elengeded és otthagyod. Ezt követően legalább egy jó 10-15 percig ne vegyetek róla tudomást, ekkor ki van zárva a falkából. De, a büntetést fel kell oldani, magadhoz kell hívni, vagy odamenni hozzá és úgy kell viselkedni, mintha misem történt volna, hogy a kutya érezze, hogy vissza lett fogadva, most már megint minden rendben. (Én ezt szoktam, hogy csináltatok vele pár egyszerű feladatot pl. ül, fekszik stb. erre fel kap jutifalatot, meg dicséretet, simogatást, hogy milyen ügyes volt és akkor már nem is búslakodik tovább.) A kutyát megütni nem szabad, mert az könnyen bizalom vesztéshez vezethet. A földre sem szabad levinni minden apróságért, de harapás esetén keménynek kell lenni, mert az semmilyen eseten sem megengedhető. Ráadásul, ha egy kutya már a saját gazdáját is megharapja, akkor egy idegent még inkább megfog. (A kutya egy kis bichon, szóval a te esetedben a leírt módszer könnyen kivitelezhető, egy nagytestű kutya esetében már más lenne a helyzet, ott ezt nem javasolnám...)
2019. okt. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!