Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szőlőt evett, lehet-e...

Botond992 kérdése:

A kutyám szőlőt evett, lehet-e valami baja tőle?

Figyelt kérdés
Az 1 éves tacskó kutyám hozzáfért valahogy a szőlőhöz, és nem tudom, hogy mennyire jelent ez veszélyt rá.
2019. okt. 5. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Veszélyes!

Szőlőmagot fog szarni, amit sajnos muszáj lesz összeszedned kizárólag a kisujjaddal. Fontos, hogy minden harmadik magnál nyald meg a kisujjadat, a végterméket pedig hagyd állni tömjén füstben teliholdig. Ekkor fűmentes földön pentagram alakban ki kell raknod a magokat, és nem lesz semmi gond :)

2019. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Sokat lehet olvasni a szőlő és a kutyák kapcsolatáról, van aki szerint halálos méreg rájuk nézve, van aki szerint meg semmi baja a kutyájának egy fürt szőlő után sem. Szerintem kockáztatni nem érdemes, tehát direkt nem adnék szőlőt a kutyámnak. Ha véletlen megevett pár szemet, akkor szerintem egy darabig figyeld, hogy produkál-e furcsa tüneteket, hányást stb., ha igen akkor irány az orvos.
2019. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Én meg juszt is adok szőlőt, imádja, viszont nem eszi meg egészben. Félben kimagozva kapja a kis ínyenc.

Nem lesz semmi baja, hacsak nem kilónyi volt, mert akkor hasmenése lesz!

2019. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Súlyos vesekárosodást okozHAT. Nem minden kutyánál de ugye előre ezt nem tudni.
2019. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém meg leeszi a tőkéről. Szépen odaáll és szemenként lehúzogatja. De van esze, kiszagolja az édeseket. :)
2019. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Hát majd szerzel másik kutyát, ha nem számít neked, hogy veseelégtelenségben elpusztul a tőkéről szőlőt evő kutyád. Gondolom, mikor gyereked lesz, annál sem fog zavarni, mikor a leander levelét rágja. Magyar ember így felelősségteljes, csak amikor már ásni kell a gödröt, akkor hiszi el, hogy nem kellett volna, de gondolom, akkor is a migránsok tehetnek majd róla...
2019. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk leeszi a tőkéről az érett szemeket. :D
2019. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg vesekárosodást okoz, ismertem kutyát akinek leállt a veséje tőle (orvosi diagnózis).

Én gyerekként a kutyámmal ettem a szőlőt (na nem tonnaszámra), neki nem volt baja tőle. Lehet a mennyiség sem mindegy.

2019. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 6-os !


Ha megint lesznek gyerekeim , akkor mondom nekik, hogy ne nyalogassák a növényeket. :) Ellenben , ha lesz ez új kutyám és leeszi a szőlőt, hát akkor így járt. A mostani még "csak" 16 éves tacskó foxi keverék. Talán van még neki 1-2 éve. Egyelőre nem mutatja semmiféle betegség jeleit.

Remélem nem egy túltenyésztett angol buldogod van, ami szőlőmentesen is csak 6-8 évig él ?


De mesélj csak miféle ételeket szoktál enni ? Van bennünk mindenféle adalék ? Szoktál a gyerekeidnek is adni ilyeneket ?


Tudod mit jelent az a szó, hogy álszent ?


52F

2019. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy itt még javarészt gyerekek osztogatják a százalékokat.

Térjünk vissza a kérdésre 20 év múlva.

2019. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!