Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok ha kutyátok...

Mit csináltok ha kutyátok olyan beteg lesz amin csak egy drága operáció segíthet? Kifizetitek vagy elaltatjátok? És a többi rajtatok kívülálló eember mit szokott tenni ilyne helyzetben?

Figyelt kérdés
2019. okt. 7. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy kifizetem..
2019. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya családtag, nem lehet opció az altatás, ha meg lehet menteni!
2019. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan kifizetem.
2019. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg az lenne az első gondolatom, hogy kifizetem. De bízom benne, hogy ha egyszer ilyen helyzetbe kerülök, akkor lesz mellettem egy józanul gondolkodó családtag, aki ráébreszt arra, ha ezzel csak a kutyám szenvedéseit hosszabbítanám meg merő önzésből.

Egy munkatársam szerintem már egy vagyont költött a kutyájuk műtétére és rehabilitációjára. Megértem, mert ezek után a kutya kisebb korlátozásokkal majdnem teljes életet élhet. De ha valakinek nem lenne sok százezer forintja erre, érthető, ha inkább a gyerekeit etetné és nem vállalná ezt be. Kutya mellett kell, hogy legyen némi tartalék, na de ennyi...

2019. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Bizonyos összegig kifizetném, afelett ha nem megy akkor nem megy. Bármennyire imádom a kutyám, a saját és családom megélhetését nem fogom veszélyeztetni miatta.
2019. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megterhelő lenne, megpróbálkoznék adománygyűjtéssel, akár a fajtamentés bevonásával, ahonnan a kutyám van. Talán segítenének egykori védencüknek.
2019. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kifizettük. Ha nagy gáz volt anyagilag, akkor kértem az orvostól részletfizetést.

És máskor sem döntenék másképp.

2019. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Alap, hogy kifizetném.


Ezt a 41%os nyomorékot miért nem tiltják amúgy ki az oldalról?! Komolyan nem értem, hogy ilyen aberrált emberek miért nincsenek az elmegyógyban, a gumiszobában.

2019. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én leszek a rossz szemét, de attól függ.

Van ennyi pénzem? Ha nem, elő tudom teremteni anélkül, hogy hosszabb távon komoly problémáim legyenek belőle?

Ha a válasz igen akkor mindenféleképpen.

Ha valami miatt az utolsó filléremet is be kéne osztanom, és egyik napról a másikra tengődnék akkor nem, de valószínűleg akkor sem az áltatást mellet döntenék egyből. Először megkérdeznék pár szervezetet. Ha sehonnan nem tudnék anyagi vagy egyéb segítséget szerezni akkor igen, főleg ha az adott betegség nagy fájdalmakkal jár.

Ha van elég pénzem, de mondjuk a műtét nem garancia, csak meghosszabbítja a kutya vegetatív életét akkor is az altatás mellet döntenék.

2019. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha segít, és véglegesen, akkor természetesen kifizetném, max. keresnék olyan helyet, ahol lehet részletfizetést kérni, ha nem tudom egyösszegben kifizetni.

Ha idős kutyáról van szó, akin a műtét eleve kockázatos és max. ideig-óráig oldaná meg a problémát, akkor meggondolnám. Gondolnék a kutyára is, hogy mennyire lenne kutyaélet az élete a továbbiakban, mire számíthatunk, milyen utókezelések szükségesek stb. Mindenképp a kutya életminőségét tartanám elsősorban fontosnak és nem az én érzelmeimet.


De nem vetek követ arra az emberre sem, akinek egy drága műtét nem fér bele a keretébe, és ha nem tudja megoldani sehogy sem (segítséget sem talál), az altatást választja. Lehet, hogy amikor kutyát vállalt, benne volt a pakliban, hogy egy drága műtétet is természetesen kifizet, de közben olyan helyzetbe került, hogy nem fér bele.

2019. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!