Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értesem meg vele, hogy...

Hogy értesem meg vele, hogy ez így nagyon nem jó? Mit csinálhatnánk a tacskóval?

Figyelt kérdés

Ikertesómnak van egy törpe tacsija akit eléggé el kényeztet és honnan lenne ha nem szaporítótól olcsón.. Így eléggé ideggyenge is. 1 éve sokat vitaztunk azon is,hogy neki olcsó kutya kell pedig tisztában volt akkor már a szaporító és a tenyésztő közti különbséggel.


Nagyon el van kapatva az a kutya ha valami rosszat csinál és rá szólunk egyből megvigasztalja. Ágyban alszik vele mert hol máshol. Kiskorában a kutya mindent megevett minden takarót, párnát, pulóvert.

Már volt, hogy neki is oda kapott többször is de hát na az ő kis kutyája.

Kivételezik is vele mert, hogy ő fajtatiszta a többi akik vannak ők keverékek. Volt, hogy találkoztunk barátnőjével akinek is van 2 szaporítós tacskója és akkor ilyet mondott :nem rossz érzés, hogy mi itt megyünk a tacskókkal te meg vagy a korcsoddal?

Nekem ez elég rosszul esett mondtam is neki de nem nagyon érdekelte. Mindig ezzel a korcs fajtatiszta szöveggel van.


Már többször előfordult, hogy rá morgott a 8 éves németjuhász keverékemre. Ma viszont (labdázot eddig soha nem volt semmi probléma) rá támadt a nagykutyára a nagykutya nem bántotta elhúztuk őt onnan és még akkor is tépte a tacskó.. Aztán oda ment a másik kutyám egy kistestű és ő rá morgott a tacskóra na akkor elengedte és akkor egyből fel vette tesóm és babusgatta. Én akkor azonnal ki zártam volna a falkából hiába mondom neki nem hallgat rám.


Sétáltatni is katasztrofális a tacskót. Kutyáknál ugat, sikitozik és húz mindig. És ő nevet rajta egy ideig próbálta korrigálni de már nem érdekli.


Nem tudom jobb belátásra bírni. Hiába próbálok neki segíteni nem használ.

Ez már nem maradhat így tovább, hogy normálisan már játszani sem tudunk itthon meg sétálni sem anélkül, hogy ne visitozna.


2019. okt. 7. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Tesód tacsija sem számít fajtatisztának, ha nincs törzskönyve. Gondolom, szapitól nincs. 🙂
2019. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Amíg a tesód a rossz viselkedést jutalmazza, addig fejre is álhattok, nem lesz belőle normális kutya.


A tesóddal meg nem tudsz mit kezdeni, mert hülye emberek ellen lehetetlen vitát nyerni, logikus gondolkodásra bírni őket (már bocs)


Amúgy ha neki megy másik kutyának akkor nem kizárni kell, hanem a hátára fordítani és megadásra "kényszeríteni" (a hátán tartod pár percig)

2019. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A le dominálást nagyon sokat csinálta még nála az elején de nem sokat használt neki inkább az használ ha nem foglalkozik vele rá se figyel vagy ha elveszi a játékát.
2019. okt. 7. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Annak a két fellengzős pi*nak üzenem, hogy az ő "tacsijuk" szintén "korcs", mivel semmi nem bizonyítja pedigrés szintén, hogy tiszta vérvonal. És a nyakamat teszem rá, hogy ha egy avatott szem ránézne, még csak meg sem közelíti a kutya a standerdet. De lehet magára büszke nagyon.... Mutatnék neki egy-két szaporító leleplezést, aztán mondanám, híresztelés csak a hülyeséged..... Fúh de felidegesítenek az ilyen idióták....

Sajnos tesód gyenge elméjű, így sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, az ilyen viselkedés az első lépés a tökéletes, nem tudatos állatkínzás felé. De hiába is mondanál neki bármit. Egyszer nagyon pórul fog járni, mert vagy a kutya kap bele tesódba, vagy egy keményebb kutyával találkoznak, ami roppant kettőt a tacskó jellegű korcson, aztán lesz majd picsogás...

Egyszerűen én nem mennék velük, a kutyámat amennyire csak lehet óvnám tőlük. És ne idegesítsd magad rajta, ennek sajnos még lesz a böjtje - bár ahogy az lenni szokott a maga szemében akkor sem lesz hibás a testvéred....

2019. okt. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A barátnőjének nagyon sok szaporító telepet mutattam de "az ő tacsija nem olyan helyről van ők jó helyről hozták".

A legszánalmasabb az egészben az, hogy azt a ronda kistacskót(tényleg elég ronda nagyon nyomott szegény) szaporítani akarja, hogy fent maradjon ez a család hát itt azért mondtam neki szépeket de nem használt egyszerűen nem érti..


Tesóm még a mai napig a fejemhez vágja, hogy neked nem lett volna jó egy tacskó vagy egy csivava. Én mindig mondom neki, hogy én nem akartam vásárolni olcsón meg pláne. Én eredetileg németjuhászt vagy golden retrievert akartam vásárolni de lemondtam róla mivel a kutya árat 150ezret ki tudtam volna fizetni de a minőségi tápot havonta, ivartalanítást és a felszerelést, iskoláztatást egy törzskönyves kutya mellett diákmunkából n tudtam volna vállalni. A kutya vásárlásról lemondtam és az örökbefogadásról is de egy Facebook poszton megláttam egy menhelyi hirdetést kölyök kutyákról és egyből beleszerettem így muszáj volt elhoznom.

Még azóta sem tudom, hogy milyen fajta lehet benne de elég érdekes kis kölyök.

A teste németjuhász színezetű a járása is a feje olyan vizslás az orra rózsaszínes. Azt mondták, hogy elvileg vizsla, Beagle lehet.

2019. okt. 8. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyit megtehetsz, hogy rákeresel a tacskó fajtamentésre, és értesíted őket azokról az infókról, amiket tudsz.

[link]

2019. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!