Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

8 hónapos tacskó mindent megrág, mit tegyek?

Vagy egy 8 hónapos tacskó kiskutyám és mindent megrág amibe szivacs van. Főként az ágyát, párnákat, ilyeneket. Amikor egyedül van akkor csinálja. Van a lakásba egy másik már 10 éves tacskó, az ő ágyát is megrágta de csak azt a részét amibe szivacs van. Mit lehet tenni ez ellen vagy, hogy lehet leszoktatni erről? Csak most kezdte el kb 3-4 hete eddig nem csinálta. Válaszokat köszönöm!!!

Keress kérdéseket hasonló témákban: tacskó, kutya, kölyökkutya, tacskókölyök

okt. 7. 20:13  Privát üzenet  

A válaszok
Unatkozik. Több megoldás is van. De ehhez több info kell. Mennyit foglalkozol vele? Mit csináltok közös időtökben? Mennyit sétál/labdázik stb? Milyen játékai vannak? Kap rágócsontot? Stb Stb

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont okt. 7. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát annyit foglalkozok vele amennyit csak tudok, de suliba járok. Közös időbe labdázunk, vagy plüssökkel játszunk. Sétálni annyira nem szoktunk menni mert kertes házba lakunk, de azért szoktunk menni. Rágócsontot a másik miatt nem kap, csak ha itthon vagyunk. Tudom hogy többet kellene vele foglalkoznom. De elrontottam valahol mert nem tudom lekötni a figyelmét és nagyon nehéz tanítani. Ezzel is vannak problémák hogy nagyon makacs. Ezzel kapcsolatba is szeretnék tanácsot kérni. Ő az első kutyám. És már olvastam hogy nem vagyok falkavezér de nem tudom hogy váljak azzá. Köszönöm a gyors választ!!!

# 2/7Időpont okt. 7. 21:48 Privát üzenet

Ez így elég összetett, kiképzőt vagy sulit ajánlok. De ha ez nem tetszik, akkor nézz videókat youtubeon vagy olvass kutyás könyveked/cikkeket. 8 hónapos, és amúgy ivarzási időszak van. Gondolom ivaros kan. Egész könnyedén lehet, hogy az ivarérés miatt függött rá a plüssre. Ettől a problémától függetlenül is ivartalanítsátok mihamarabb.

Plusz, ne csa labdázz és plüssözz vele, hanem taníts neki feladatokat, trükköket. Egyrészt, ha engedelmes feladatokat csináltok, az nagyon segíti a kapcsolatotokat, valamint agyilag is lefárad (ami egy ilyen élénk, okos vadászkutyánál elengedhetetlen), és nem less kedve rombolni. A kert édeskevés, unatkozik, minden nap minimum 2 seta kell neki, míg ilyen fiatal, addig plane.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont okt. 7. 22:20 Privát üzenet
Még valami, a ba-be/ban-ben ragpár használatának nézz utána, plusz az ikes igék ragozásának is. Ne haragudj, de borzasztóan zavaró, ahogy írsz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont okt. 7. 22:21 Privát üzenet

Egyrészt kellene neki hagyni rágnivalót, ha egyedül marad (meg amúgy is szüksége van rá). Minthogy ezt nem lehet (?), így nem nagyon tudsz mit tenni: azt rágja, amit talál és arra alkalmasnak vél.

Amit tenned kellene, ezen kívül: suli előtt nagy séta, ahol alaposan elfárad; elkezdeni nevelni, tanítani, a játék, labdázás nem elég!

Ha nem tudod egyelőre, hogyan neveld hatékonyan, azt akkor meg kell tanulnod - erre tökéletes egy jó kutyasuli alapengedelmes tanfolyama, kezdjétek el.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont okt. 8. 09:50 Privát üzenet
Fadoboz nevű felhasználó válasza:

Szalkas szorum volt. Rendkivul makacs es onfeju, de ha te kitartobb vagy mint o, akkor nem lesz gond. Gyorsan meg fogja tanulni a rendet.

De teny, h mi is kertesben vagyunk, ettol fuggetlenul mindig sétálunk. Fontos.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont okt. 8. 14:51 Privát üzenet

Fennel: Kutyapszichologia c konyv leirja a sorrendiseg szabalyait.

A kutyakikepzo engem is meg a korulotem levoket csak lehuzott penzzel es a kutya nem lett jobb.

Enyem 1 eves fiu es akkor rag,ha aznap nem szaladhatott poraz nelkul. Azaz km hianya van. Ezen se kutyasuli se kikepzo nem segit.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont okt. 8. 21:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak? Már mindent próbáltam de még mindig iszonyúan vedlik. Ötletek?
Milyen fajta kutya lehet? Állítólag tacskó az tuti van benne! Mindent szimatol, áskálódik, morog a cicákra. Kislány, esetleg lánynevet is szivesen fogadok.
Tudnátok ajánlani olyan kutyaalmot lakásba, amit a tacskóm nem tud szétrágni? Mindent szétszed, a kutyaalmot is!
Van egy kutyám, aki mindent megrág, széttép és a semmin is ugat! Mit tegyek?
Hogy szoktassam le a kutyát arról, hogy a házából kiszedjen mindent maga alól?
Tacskó keverék kutya,2 hónapos, miért harapdál mindent?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!