Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyának?

Mi baja lehet a kutyának?

Figyelt kérdés
Rossz kedű, nem eszik, folyik a nyála, vizet iszik de nem sokra rá kihányja. Tegnap volt állatorvosnál de ők se tudták megmondani,hogy mi a baja. Két napja van rosszul, tegnap kapott 3 injekciót az állatorvosnál, de semmi javulás ugyan úgy nincs jól a kutya. Megröntgenezték és ott se találtak semmit.
2019. okt. 8. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Laborvizsgálat kell és ultrahang is. Olyan helyre vidd, ahol csinálnak ilyen vizsgálatokat.
2019. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Labor, sürgősen!
2019. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Ezekkel a tünetekkel súlyos esetben 2 dolog lehet :

Ha szabadtéri kutyus akkor nagy a valószínűsége hogy mérgezés . Ha mérgezés akkor véreset is fog vizelni mind e mellett.

Ha fiatalabb kutya , és túl sok nyers húst evett , akkor ugyanezek a tünetek sok nyálazás.

Mindkettő halálos végű .

De akár ha csontot evett az is kiszúrhatja a gyomrát / beleit ez gyakori hiba hogy az ember nem tudja hogy nem szabad csontot adni nekik, bár ezt lehet magától is ehette valahol a szabadban.

Próbáljatok meg vele tejet , vagy alkoholt itatni , hogy a bélrendszere fertőtlenítődjön.

Reméljük nem lyukadt ki a gyomra.

Ha súlyosbodik , és vért hány fel vagy véreset vizel majd Nem ártana egy rönntgen felvétel a kutya belsőségeinek állapotáról. És kiderül mi okozza.



Ha benti kutyus és mindezek ki vannak zárva e miatt , akkor szerintem nem túl komoly , rendbe jön.

Bár még eszembe jutott az , hogy az én kutyámban volt egyszer egy fertőzött kullancs ,neki ugyanezek a tünetek és láz volt még. Égetett a nyelve szegényemnek . Kiszedettük és 2 injekció után rendbe jött a drágám. De míg nincs kiszedve addig hiába kap a kutya bármit , a fertőzött kullancs a nyálával kevert vért folyamatosan visszahánnyja a kutya testébe !!!

Vizsgáljátok át , nem lehetetlen hogy most így ősszel is beleragadhatott szabadtéren !!!

Fontos teljesen átnézni , hajlatokat , mindenhol alaposan !!!

A nagybátyám állatorvos , és sok esetet láttam már én is amikor vele mentem hához . Ha itatod óvatosan itasd , mert nehogy félre nyeljen és tüdőbe menjen !!

2019. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. A Kutyusnak nincs se véres vizelete se láza.
2019. okt. 8. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 vàlaszoló írt hasznosat de oltàri nagy baromsàgot is.

Egy baràtomnak a kutyàjàt megmérgezték csak hànyt és durvàn fogyott lefele. A vizelete nem volt véres de sötét volt és büdös. Kapott szurikat gyógyszereket és helyre jött. Nem volt röntgen se labor hanem egyszerûen jó állatorvoshoz vitték.

2019. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt melkasi és hasi röntgene is, 3 orvosnál volt és egyik se tudta megmondani hogy mi lehet a baj.
2019. okt. 8. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel-vizelet vizsgálat is volt?
2019. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# kedves 5 , a 3-as válaszoló vagyok.csakhogy tisztázzuk.

Mérgezés esetén , ha a méreg például erőss patkányméreg volt ,( én ilyen esetet láttam saját két szememmel hogy a fiú kutya véreset vizelt ) akkor a kutya igazán hogy fog sötét sárgát az elején , aztán piros véreset vizelni ha bele nem hal pár óra után.

Sajnos az az eset aminek én tanúja voltam ,egy fa telepen történt elzárt helyre helyezték ki a patkánymérget de a kölyök kutya valahogyan beslisszant és sokat evett belőle ahhoz hogy beledögöljön mire észrevették .

Másfél napot szenvedett, aztán elaltattuk szegényt.

A patkányméreg belső vérzést okoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A véres vizelet a kutyusnál ezért volt.

Ezt csak azért közöltem mert ez egyáltalán nem baromság , csak a te tájékozatlanságod ,/tapasztalat hiányod.


Ilyen igenis van . A patkányméreg a parkányokat is belső vérzéssel öli meg , tehát egyértelmű hogy emberre és nagyobb állatra is veszélyes ez az anyag.És elég gyakori ez a mérgezés fajta ha nem tudnád , mert az állatok azt nem tudják tudatosítani magukban hogy azt nem szabad , pláne ha étellel van keverve hogy kvázi a patkányok is jobban rámenjenek.

Ja és a patkányméregtől nem kell megcsodálkozni , ha nem csak a vizelet lesz véres hanem mondjuk elindul a kutya orra vére vagy szétpattan a szemében egy ér és egyszerűen agyvérzése lesz.

2019. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint #3 as vagyok , közben felhívtam nagybátyám , és ő azt mondta a tünetek alapján idézem :hogy nagy eséllyel bélhurut függetlenül attól hogy fiatalabb vagy öregebb kutyus .

De lehet "parvovírus" ez is egy bélbetegség , nagyon nagyon gyakori , de legfőképp fiatal még fejlődni képes kutyákra jellemző ez a bélbetegség a tünetek szóról szóra ugyanazok mint ami a te kutyádnál is fenn áll. A kutyák életében az legelső 3 hat hétre jellemző hogy elkapják.

Ez a két dolog jöhet szóba , ha a kutyus nem volt lázas .

Figyelni kell az ürüléket , színét , állagát . És ha orvos által bebizonyított hogy ez a gond , akkor ennek megfelelő injekciót vagy szájon át beadandó gyógyszert kell hogy kapjon !

Ennyit mondott


Remélem már alapból jól van a kutyus , de ha nincs , akkor erről meg kellene győződni hogy nem e a két bélbetegség egyike a baj.

2019. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószinű hogy bélbetegsége volt a kutyusnak, mert bélhelyreállító gyógyszert kapott es pár nap alatt meggógyúlt, azóta a kutya jól van és normálisan eszik. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
2019. okt. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!