Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni kutyát vagy (még) nem?

Venni kutyát vagy (még) nem?

Figyelt kérdés

Szisztok! Feleségemmel nagyon szeretnénk egy kis családi kedvencet aki a kislányommal (2éves) együtt cseperedhet fel.

Viszont jelenleg egy 36nm kis sorházban lakunk és egyértelműen a kutya szőr hosszúsága miatt is benti kutyust szeretnénk.

Szóval jelenleg ebben a kis házban élünk 3an plusz van egy csivava is. Ő már elég idős, és a jelleme is ugatós agresszív.

Szóval én emiatt a 2 ok miatt nem szeretnék.

Kicsi a lakás és példának ott lenne a csivava aki állandóan ugat ha haza megyek ha jön vendég végig ugat. Akár megis harap ha neki nem tetszik hol simogatjuk. Ergo a kislányomat nem tudjuk hozzá testi közelségbe engedni.

Hozzáteszem korához képest nagyon éretten áll az állatokhoz mert soha nem bántaná őket, anyósomnak is van egy yorkija, hát imádják egymást a szó szoros értelmében.

Egyébként a kutya fajtája amit szeretnénk az a Boston Terrier lenne.

Na szóval valószínűleg decemberben születnek majd a kis ebek....addigra jó lenne eldönteni mert lekell foglalózni.

Kérlek titeket adjatok megfelelő tanácsot. A párom hónapok óta szajkózza nagyon vágyna rá!


2019. okt. 10. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Kutya nem fog a gyerekkel együtt felnőni. 1 év alatt felnő, 10-12 év után elpusztul. Vegyetek inkább teknősbékát.
2019. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Én ott leragadtam, hogy megharap a kutyád. Úgy b...tam volna ki az ablakon, hogy ki se nyitom, pedig imádom a kutyákat, pláne mert gyerekem van. Amíg ez megvan addig ne vigyetek oda másikat.
2019. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A csivava még jó pár évig elélhet és gondolom lakást sem szeretnétek mostanában cserélni,szóval ha szeretnéd,hogy a gyerek kutyával együtt nőjön fel akkor vegyetek. A csivava elég idegbeteg fajta,ne is hasonlítsd egy Boston Terrierhez.Ha nagyon vágytok rá akkor hajrá.
2019. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazabol nem engem hanem a feleségemet! Egy hámot akart rá tenni kb 4 éve akkor volt ez. Sajnos valószínűleg ő egy szaporított ideggyenge állat, próbáltuk a kutyaiskola,ivartalanítást....Nem jött be. Ma is napig nem mindegy hol simogatja az ember .
2019. okt. 10. 08:39
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
2-essel egyetértek,azért durva hogy egy csivit nem tudtatok megnevelni. Bocs semmi rossz szándék de nekem egyszer morogna...A Boston elvileg nyugodtabb és nem olyan ideges jellem mint a csivava de azért figyeljetek oda főleg ha kicsi gyerek van.
2019. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ekkora lakásba nem vennék második kutyát, főleg, ha a csivivel sem tudtok bánni. Mihez kezdtek, ha az új bungyulinak is nekimegy? Öregkorára utcára teszitek, mert jajk harap? Egy akkora lakásban hogy csukjátok őket külön, hogy ne legyen egyiknek sem szenvedés?


Én nem vinnék másik kutyát, amíg a csivi él.

2019. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Nincs olyan, hogy ugatós-harapós kutya. Olyan van, hogy a gazda nem vette a fáradságot, hogy kutyasuliban megtanulja, hogyan kell kommunikálni a kutyája felé az elvárásait. Itt jegyzem meg, aki egy csivavát sem tud megnevelni, annak csodás jellemű gyereke lesz.
2019. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora lakásba nem hoznék még egy kutyát.
2019. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az öreg csivava él, én sem hoznák másik kutyát. Egy öreg kutyának egy új négylábú családtag megjelenése traumát okozhat, és ha már így is elég kezelhetetlen, akkor az új kutya érkezése után még rosszabb lesz. Agresszíven is viselkedhet az új kutyával, és akkor hogyan zárjátok külön a kutyákat abban a pici lakásban? Egy ilyen kutyatorzsalkodás közben pedig a kisgyerek is megsérülhet, ha a közelükben tartózkodik.

Nekem is van egy idős, 13 éves kutyám, ő nagyon békés természet, de én mégis úgy döntöttem, hogy nem stresszelem egy új kutyával. Hadd legyen békés öregkora, és hadd legyen ő az elsőszámú kedvenc, amíg él.

2019. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne vegyetek kutyát! Semmiképpen!


Látszik, hogy lövésetek nincs a kutyatartásról/nevelésről, hiszencsóri csivi is idegbetegeskedik mellettetek. Több dolog van, ami miatt nem tanácsolom:


1. Terriert normális tenyésztő nem fog nektek gyerek mellé eladni, mert tisztában van a fajta igényeivel, amit ti nem fogtok tudni kielégíteni. Így marad az óccószapi, ahonnan megint egy ideggyenge szart tudtok majd elhozni

2. Egy kölyökkutyával van az első időben annyi macera, mint egy kisgyerekkel. Nem hinném, h erre a két éves gyereketek mellett lenne idő/kapacitás

3. Egy terrier makacs, intelligens, elképesztően energikus. Nektek ez sok lenne, látom az írásodon.


Ha választotok bármilyet, akkor ilyen kis semmitevaló fehér szőrgombócot érdemes (máltai, bichon stb... társasági kutyák), azt beteszed a sarokba, ott marad.

2019. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!