Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya váratlanul mitől pusztul...

Kutya váratlanul mitől pusztulhat el?

Figyelt kérdés
A kutyám nyáron meghalt. Nem voltunk odahaza egy hétig, de minden reggel es este latogattak. Volt neki enni adva, es víz is volt elotte mindig. Akire rábiztuk, azt mondta nem latott rajta semmi különöset, evett-ivott, oda ment hozzá. Reggel még semmi baja nem volt, estére halott volt. Mivel mire haza értünk már nagyon csúnyán nézett ki, mem kértem bocolast, csak eltemettük. Azóta már bánom, mert folyton azon gondolkodok, hogy meg lehetett e volna menteni, vagy valaki bantotta e. Meleg nyari napok voltak akkor, de volt fedett hűvös helye a kenneljeben, ellatva elvolt. Nem a hazaban volt mikor megtalaltak, hanem kívül feküdt a napon. Mitől halhat meg így hirtelen egy kutya? Mérgezésre is gyanakszom, de semmi hányás vagy hig szeklet nem volt a helyen. Beteg lehetett? De tunet nelkul? Vagy hőgutát kapott mégis? Szerintetek mi johet szóba? Igen tudom, mar kár gondolkodni rajta, de azóta is rosszul érint. Nagytestű kutya volt.
2019. okt. 10. 09:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

“ minden reggel es este latogattak. Volt neki enni adva, es víz is volt elotte mindig. ”


Hát legalábbis nektek ezt mondták. Máskor fizetős kutyapanzióba add be ottlakással, akkor nem hal meg, mire hazaérsz. Valószínűleg nem hirtelen a semmitől, hanem egyheti kínzástól/elhanyagoltságtól halt meg.

2019. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A szomszéd is látta hogy gondozták, ne legyel rosszindulatú. Arrol nem is beszelve, hogy volt még otthon 2 kis testű is, es kutya bajuk nem lett.
2019. okt. 10. 09:16
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Kennelbe volt zárva? Mekkora helyen? Simàn kaphatott hőgutát. Gondoj bele, hagyjál kint nyáron egy tálba vizet vagy akár vödörben micsoda gyorsan meg melegszik ha Reggel meg este kapott csak vizet akkor igazából az is kevés lehetett neki. Hiába tudott árnyékba vonulni ha a levegő meg nem járt és ugyanúgy ott is 40 fok volt vagy 35.
2019. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A bélcsavarodás/gyomorcsavarodás gyanúja fennállhat. Nem tudom pontosan melyik, de elmesélem a sztorit, ami miatt ezt gondolom. Egy tenyésztőnél voltam gondozni, naponta egyszer mentem és aznap, mikor nem én voltam a soros, felhívott a munkatársam, hogy elpusztult egy kutya. Már komplett bűntudatom volt, hogy csórót kinyírtam... Később kiderült, a főnök mondta, hogy csavarodása volt. Semmilyen tünetet nem produkált előtte. Kivéve, ha van ilyen hasmenéses előjele, de szegényeket gyógyszerezni kellett folyamatosan, mert ment a hasuk elég gyakran. Szóval azt, mint tünetet, észre sem vehettem volna, főleg 5 kutya közt.
2019. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

MIlyen idős volt? Nagy kutyák kevesebbet élnek....


Inkább valószínű, hogy csak a szerencsétlen véletlen hogy épp akkor múlt ki szegény, amikor nem voltatok otthon.

Ha otthon vagy kire fogod, magadra? Na ugye!

Ha kutyapanzióba viszed, akkor is érheti őt halál, ők sem tudják garantálni, hogy ne akkor álljon le a szíve....


Kapott kaját, azt mondod, a szomszédok is látták, hogy nem hanyagolták el.... Volt neki árnyék is, ahol hűsölt!!???!! Ez utóbbiról való gondoskodás pedig a te feladatod kellett legyen előtte....


Szóval nem kéne a megbízott etetőre fogni, és már amúgy sem hozhatod vissza, valahogy lépj túl rajta!

2019. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Már több eve velunk volt, ha mentünk valahova napközben, ugyanott a kennelében volt, nyáron is es soha semmi baja nem volt, aztan hirtelen most meg ez. De több napot viszont meg nem toltott el ott huzamosabban, minden nap volt vele doglalkozva, ebben igazatok van. De higyjétek el, en sajnalom a legjobban, nem kell ez a szoveg hogy majd legkozelebb beadod kutyapanzioba. Magamtol is nagyon jol tudom hogy tobbet nem hagyok ennyi idore el egy allatot, de mar nem kapom vissza. Csak azt remelem nem bántottak, ezert erdekel mas lehetőség. De mondom se hanyas, se hig széklet a helyen.
2019. okt. 10. 09:32
 7/20 A kérdező kommentje:
3-4 éves volt csak. Befogadott kutya.
2019. okt. 10. 09:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem bantom azt aki gondozta, ezt felre érted. Igen volt neki fedett része is, továbbá tágas házacskája. Csak azota is bant, hogyha nem megyek el a családommal hanem otthon maradok, akkor nem ez tortenik.
2019. okt. 10. 09:35
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne vádold magad, nem biztos, hogy ha otthon maradsz, akkor meg tudta volna akadályozni, hogy meghaljon.

Az én gyönyörű skót juhászom 6 évesen hirtelen szívmegállásban halt meg. Semmi előjele nem volt, makk egészséges volt, ott álltam mellette, amikor összeesett, rohantam vele dokihoz, de nem lehetett rajta segíteni. Egyik pillanatról a másikra megállt a szíve.

A barátnőm labradorja pedig 3 évesen halt meg álmában, a lakásban, a foteljában szundikálva, miközben mindenki otthon volt. Észre sem vették, csak amikor már halott volt. Neki is megállt a szíve.

Ha pedig megfordult a kutyád gyomra, ahogy a fenti írta, ami sajnos szintén gyakori, azon se tudtál volna segíteni. Én is hiába rohantam a német juhászommal a dokihoz, amikor láttam, hogy fúvódik fel, nem lehetett rajta segíteni.

Ne legyen bűntudatod, a kutyád rendesen el volt látva, a kennel védett helyen volt, valszeg valami olyasmi történt, amikről fentebb írtam, amin úgyse tudtál volna segíteni. Sajnálom a kutyusodat, részvétem, de most már ne emészd magad rajta, biztos szép élete volt mellettetek, ennyi adatott neki.

2019. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. :( En ugy erzem se az ellattassal, se a hellyel nem volt gond. Masnap jöttünk volna haza, csak egyetlen egy napon múlt hogy ne lehessek vele. Borzasztoan fáj.
2019. okt. 10. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!