Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő míg megnyílik a...

Mennyi idő míg megnyílik a kutyám?

Figyelt kérdés

Két napja van nálunk egy fél éves kölyök, nagyon nyugodt, értelmes, az új nevére már aznap elkezdett hallgatni, mikor megérkezett. Azonban látom rajta, hogy még kicsit szomorkás, nagyon még farkat sem csóvál nekünk, csak ha nagyon cukiskodva szólunk hozzá. Sétánál nem gyakran húz előre, ha mégis rövidebbre kerül a flexi, és próbáljuk lábmellett tartani. Játszásra nem bírjuk rábírni, futkosásra sem. Eddig nagyobb kutyák között nevelkedett, de az utcán mégis agresszívan acsarog, az előzetes barátkozós fenékszaglászás után is.


Jelenleg az ülést tanítjuk neki, a gyere hívó szóra nagy ritkán hallgat, sajnos még látom rajta hogy nem tudja kik vagyunk.


Szerintetek mikor kezd el oldódni? Kutyasulit tervezzük, de még egy oltás hátravan, úgyhogy csak utána kezdünk vele. (Az orvos szerint kimaradt az ismétlő kombi nála 2 hósan, úgyhogy most újra ismételjük).



2019. okt. 12. 15:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a felismerés problémás nála, 2 napig copfban volt a hajam, ma hajat mostam, fürödtem, és ezt követően megmorgott, elrohant előlem... :D
2019. okt. 12. 15:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Adj még neki időt. Szerintem 1 hét és feloldódik szépen. A kutyasuli nagyon jó ötlet, esetleg még kutyaovi (nem tudom mennyi a max korhatár de hátha)
2019. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, a nagy kutyák között élte le az eddigi 6 hónapját.Neki azok az ismerős kutyák.

Ha nem volt sétáltatva, teljesen idegen neki minden.

Nagyon ajánlatos minél gyorsabban a kutyaóvoda, mert a kutyátoknak kimaradt a szocializáció a megfelelő korban.

Nem napok, hanem akár hetek kellenek ahhoz, hogy felismerje a hangotokat, szagotokat. Ne várd el, hogy 2 nap után rohanni fog behívásra.

2019. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!