Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes már most egy tenyésztő...

Érdemes már most egy tenyésztőt felhívnom?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük a férjemmel hogy szeretnénk majd egy kutyát magunknak. Csak hobbi szinten, szóval tovább tenyésztés, kiállításokat nem szeretnénk. Körülbelül 1-1.5 év múlva lenne aktuális.

Én már elkezdtem nézni tenyésztőket, kinek milyen kutyája van. Szóval már most beszélni velük érdemes? Nem gondolnak komolytalannak amiért ilyen későn szeretnék és máris zaklatom őket??

Azért gondoltam mert van egy úgy nevezett várólista és előfordulhat (szerintem) hogy amikor oda kerül a sor nekünk nem "jutna" elnézést a kifejezésért kicsit hülyén hangzik csak hogy érthető legyen mire akarok kilyukadni.


2019. okt. 13. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy érdemes. A jó kölykökre van hogy 1-2 évet kell várni, és előre fogalalni.
2019. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Az IGAZI tenyésztő, akinek nem az csak a célja, hogy elfogyjon az alom, biztosan örömmel veszi, ha megkeresitek tájékozódni.Aki elhajt, azon túl kell lépni.
2019. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan elkezdhetsz keresni tenyésztőket, így a kutyákat is jobban megismeritek, meg el tudjátok dönteni, melyik passzol hozzátok. Ha valamelyik tenyésztő azt mondja, hogy az ő kiskutyáit inkább nem ajánlja nektek, azt se vegyétek bántónak adott esetben, korrekt tenyésztő ismeri a kutyáit és nem eladni akar, hanem az a cél, hogy megfelelő helyre kerüljenek a kölykök, és a leendő gazdi se csalódjon. Például ha ti kifejezetten kedvencnek akartok kutyát, akkor munkavonalas munkakutyát nem fognak rátok sózni.


Amúgy menhely, fajtamentés nem jöhet szóba? Természetesen sem le- sem rábeszélni nem akarlak semmivel kapcsolatban. Csak saját tapasztalat alapján, meg amiket látok, ez sem feltétlenül rossz döntés. Nekem fajtamentéstől van kutyám, pozitív tapasztalatom van vele. Amilyen szépen kikupálódott, meglepő, hogy ő például az utcát járta, de sok más kutyán is csodálkozok, hogy olyan szép, ígéretes, milyen embernek kell ahhoz lenni, hogy ilyeneket kidobjanak (még aki nehéz helyzetbe kerül, és gondoskodik arról, hogy a kutya megfelelő helyre kerüljön, ha ő már nem tud róla gondoskodni valamiért, azt megértem, de vannak, akik csak kidobják a kutyát a kocsiból, ott hagyják a semmi közepén, kikötik egy menhely elé... stb.). Az enyém tökéletes kedvenc, remek futótárs, túratárs, ha tanulás vagy játék van, azt is élvezi, meg lustálkodni is szeret, és nyugis, szomszédok hangját nem hallják.


Természetesen a ti döntésetek, és jó, hogy már most, ennyivel előre utánajártok. Sok sikert, akárki lesz is a kiválasztott (bár lehet, hogy inkább ő fog kiválasztani titeket). :-)

2019. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!