Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugdíjas hölgy mellé Golden...

Nyugdíjas hölgy mellé Golden Retirever, vagy Beagle? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

Hatvanas éveiben járó anyukámnak szeretnék egy új kutyát, kölyökként vinném el hozzá.


Kertes házunk van, nagy, gondozott kerttel, viszont alapvetően szobakutya lenne, tehát csak szaladgálni lenne kiengedve a kertbe, a nap nagy részét bent töltené.

Fiú vagy lány legyen?

Golden Retriever vagy Beagle a jobb választás?


Bátran ajánlhattok mást is, a lényeg, hogy nyugodt természetű legyen, de mini ölebet sem szeretnénk, mert a bidámbidám szomszédok félnek a kutyától.


2019. okt. 13. 22:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se kölyökkutyát vegyetek. Teljesen mindegy milyen fajta, a köjökkutyával sok baj van, harapdál, pörög és nevelni kell, ilyenkor szocializálódik, nagyon fontos, hogy minden meg legyen, amire ilyenkor egy kutyának szüksége van, ebbe beletartozik a harapdálás is, az meg gondolom nem annyira pálya anyukád kezének. A kiskutya, ha nincs lefárasztva tombol, főleg a beagle és a golden, mindkettő szimat vadász kutya, magyarul dili. Szét fogják szedni a házat és a kertet, ha nincsenek jól nevelve. Nekem cockerem van, hasonló természetben, mint a beagle. Kölyökkorában nagyon harapdálós volt és a mozgásigénye is nagy volt. A mai napig egy akaratos kis hisztis kutyó, nekem ez így még tetszik is :D , de tudni kell vele bánni. A legjobb egy felnőtt kutya lenne, ami már lenyugodott, de azt is kell mozgatni, igényeinek megfelelően.
2019. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem vigyél neki egy macskát. Jobban jár vele.
2019. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!