Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne a kutyánkat a...

Érdemes lenne a kutyánkat a kölyök mellé elhozni?

Figyelt kérdés

Pár napja örökbe fogadtam egy kölyökkutyát egy menhelyről.

Az első nap nagyon meg volt szeppenve, a menhelyen igazi rossz kölyöknek tűnt itt viszont nem csinál semmit, a kertbe ki sem mer menni, rögtön rohan vissza.Ha hívom is nagyon nehezen jön oda, de csóválja a farkát meg "örül" csak egyszerűen fél.

Oldódik, de lassan, persze tudom hogy ez normális.

Van egy 8 éves kutyánk is aki a testvéremé, ők nem is itt laknak viszont a kutya minden hétvégén nálam van mert ők olyankor általában nincsenek otthon.

Ez a kutya nagyon otthon érzi magát itt is, a területeként kezeli az én kertemet is, megvannak az itteni szokásai, a fekhelye, tálja, sétaútvonala stb...

Ő egy nagyon domináns kutya, viszont a kölyökkutyákkal barátságos, játékra invitálja őket, gondoskodik róluk.(macskákkal is ugyan ilyen)

A felnőtt kutya szuka, a kölyök kan, talán ez is segíthet.


Biztos vagyok benne hogy foglalkozna a kölyökkel, aki így jobban felbátorodna.Ez jó ötlet, vagy inkább maradjon egyedül a kiskutya?

(sosem volt még egyedüli kiskutyám, ha új kutya jött a családba mindig volt egy idősebb mellette és ennyire visszahúzódó kiskutyával még nem volt dolgom)


2019. okt. 14. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kedves, gondoskodó kutya, akkor ha odafigyelsz rájuk, nyugodtan. Úgyis kell neki a szocializáció minél előbb, különben felnőttként problémái lehetnek.
2019. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyedül abból lehetne probléma hogy az idősebb kutya rögtön kimutatja majd,hogy ő a főnök, viszont úgy gondolom,hogy kölyökként a kicsi ezt elfogja fogadni főleg úgy hogy még fél.

Viszont emiatt is gondoltam rá,hogy itt kéne lennie a másiknak mert ha a kölyök elkezdni magánénak érezni a terepet és idejön a másik hétvégén aki szintén a magáénak érzi akkor lehet köztük gond.Úgy meg könnyebb ha most kölyökként tudatosul benne hogy nem ő lesz a helytartó.

2019. okt. 14. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok meg! Az ideális az lenne, ha előtte semleges területen össze lehetne a két kutyát ismertetni, de egy kölyöknél már csak az oltások miatt is problémás ezt megoldani. Intézzétek úgy, hogy a felnőtt kutyának ugyanúgy megmaradjon a saját fekhelye stb., de a kicsinek is legyen olyan helye, ahová visszavonulhat. Ha az egyikük kan, a másik szuka az szerencsésebb helyzet. Az elején mindenképpen felügyeljétek őket! A kölyöknek jó, ha más kutyával is lehetősége van találkozni. Ne lepődjetek meg, ha emberi mércével nézve esetleg durván játszanak, amíg az első nyüszítésre abbahagyja a másik, addig rendben van.
2019. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már találkoztak itt a házban, és a menhelynél is, a nagy kutya kicsit bögdöste az orrával, meg lefeküdt elé és éberen figyelte, de mindezt pozitívan, tehát nem ellenségesen tette.
2019. okt. 14. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Adj időt neki.Azért fél szegény mert új a hely és a nagy kutya is idegen volt neki.Kölykök még sokat alszanak.Minőségi kutyakaja kell nekik 1 éves korukig, amíg kifejlődnek.Ugy etesd, hogy minden falat a kert felé vezesse, akkor talán messzebb merészkedik.
2020. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!