Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le? 9...

Hogyan szoktathatom le? 9 hónapos amstaff kislány kutyám játék közben nagyon durva harap. Ugrál? Az ivartalanítása mennyire viselné meg?

Figyelt kérdés

Alap járaton nyugodt kutya nincs baj vele de ezt nem tudom hogyan szoktassam le.

Illetve a parancsok előtt ha kérem valamire akkor gondokodik mielőtt megtenné.


2010. júl. 16. 15:26
 1/8 A kérdező kommentje:

más : ha sétálni idnulunk az első 10 perc a pokol :)

húz mint állat... Ilyenkor leülünk megfordulunk hátrébb tolom... meddig csinája méG? néha egyből futok vele akkor lenyugszik

2010. júl. 16. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezek a tipikus viselkedés hibák a domináns kutyáknál. Az amstaff pedig kifejezetten domináns típus.


"A kiskutyák az alomtársak között tanulják meg, hogy mekkorát haraphatnak játék közben. Ha az alomban az egyik kutya fájdalmasan megharapja a másikat, akkor a megharapott kutya rendszerint felnyüszít és odébbáll. Egy ütés a fenekére számára csak azt jelenti, hogy benne vagyunk a játékban. Lehet, hogy furán hangzik, de ha úgy érezzük, hogy a játék eldurvult, akkor fájdalmasan kiáltsunk fel és függesszük fel a játékot. A kiskutya hamar megtanulja, hogy mekkorát haraphat anélkül, hogy véget érne a játék."


"A legtöbb kiskutya felugrál, de amíg a kutya kölyök, ezt rendszerint elnézzük, mert olyan édes, sőt, nem bírjuk megállni és jól meg is simogatjuk. Amikor viszont felnő és a sáros mancsaival felugrik a tiszta ruhánkra, akkor már nem annyira édes. A kutya azonban ezt nem érti, hiszen ő ugyanaz a kiskutya, akit ezért nem is olyan régen meg is dícsértünk.


Ha hazamegyünk és a kutya elkezd ugrálni, azt akarja, hogy vele foglalkozzunk. Ha nem is simogatjuk meg, csak rászólunk, vagy finoman lelökjük, akkor a kutya máris elérte a célját: bárhogy is, de foglalkoztunk vele. Az ugrálásról több módszerrel is leszoktathatjuk. Az egyik, hogy figyelünk rá, hogy a kutyát negatív inger érje felugrás közben (pl. rálépünk a lábára), bár ezt a módszert nem annyira ajánlom. A másik módszer, hogy ha a kutya felugrik, egyszerűen nem foglalkozunk vele. Legjobb, ha rá sem nézünk, csak forduljunk el és sétáljunk odébb. A kutya egy idő után rá fog jönni, hogy akármit csinál is, nem foglalkozunk vele. Kérjük meg az esetleges látogatókat, hogy tegyenek ugyanígy. Ha a kutya nyugodtan leül, vagy lefekszik és már megnyugodott, akkor azonnal jöhet az üdvözlés. Ilyenkor is fontos a következetesség. A kutya nem tudja a értelmezni, ha csak néha tiltjuk neki az ugrálást."


"A kutyaiskolákban tanítanak pórázkezelési technikákat. De addig is némi segítség: A hosszú, esetleg flexi póráz használatakor gyakorlatilag rávezetjük a kutyát arra, hogy húzzon, hiszen megtanulja, hogy minél jobban húzza a pórázt, annál messzebbre jut. Erről csak normál hosszúságú pórázzal szoktathatjuk le, mégpedig ennek módja, ha mindig, amikor a kutya el kezd húzni, megállunk és addíg nem indulunk el, amíg feszül a póráz. Lehet, hogy az első pár alkalommal csak az első sarokig jutunk el, de erre a kutya is hamar rá fog jönni."


Itt vannak a gyakranismételt kérdések: [link]


minden kérdésedre találsz választ.

2010. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! megnezem oket!

Rovid poraza van foljtoval:)

lenyomni szoktam ha haza érek ez ugy nezett ki hatasos. haza erek nem foglakozunk vele ha jon valaki O sem...

2010. júl. 16. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Alapvető nevelési problémák vannak. 9 hónapos és még harap, ugrál? Te jó ég!

Ha eddig nem ment egyedül, én egy jó kutyaiskolát ajánlanék, nem olyan szögesfojtós, földrenyomós, kiabálósat.

Addig is. Olvasd el a könyvet, illetve töltögesd le a sorozatot, nagyon sok hasznos info lesz benne számodra.

*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a harapást most kezdte ...
2010. júl. 16. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta, játék közben mindig nagyokat harapott. Igaz, az enyém még kisebb. Próbáltam mindent, felkiáltottam, rácsaptam a fenekére, megpöcköltem az orrát :D, abbahagytam a játékot, otthagytam. Semmi nem volt hatásos, azután olvastam, hogy a grabancát kell megszorongatni, megemelni, de úgy, hogy visítson is egy kicsit. Nem fáj neki annyira, épp csak megtanulja, hogy nem szabad harapni, és elég, ha egy pillanatra csinálod. Az anyakutya is így tanítja a kölyköket. Ezt megcsináltam kb 5ször, azóta nem harap úgy, hogy fájjon. Remélem tudtam segíteni :)
2010. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!


az a baj hogy keson kerult hozzam.

3 hete el velunk nem igazan van szocializalva,,,,

jarunk suliba kutyak koze hogy szokja amugy nagyon kedves kis kutya de eddig eleg rossz helyen volt. szaporitotol hoztam el mert nem tudott tul adni rajta nekem meg tetszett az artatlan szemeivel ahogy nezett es elhoztam.

nem bantam meg de nagyon nehez lesz az mar tuti

2010. júl. 17. 14:59
 8/8 anonim válasza:
Most már milyen kutya vált belőle? :) Már több mint 5 éves :)
2015. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!