Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utcán miért ugat a legtöbb...

Az utcán miért ugat a legtöbb kutya mikor valaki csak elsétál a ház előtt?

Figyelt kérdés

Néha elmegyek a környéken sétálni vagy csak elmegyek a boltba gyalog, de útközben ahogy elmegyek a házak, kerítések előtt a kutyák 95%-a ugrál a kerítésre, ugat. Engem igazán nem zavar, mert nekem is van kutyám csak nem értem a dolgot. Unatkoznak, rosszul neveltek vagy mi állhat a háttérben?

Azt nem tudom elképzelni, hogy fajtafüggő. Nekem van egy kistestű kutyám, mely javarészt benti kutya, de ha kint van az udvaron és valaki jön-megya ház előtt igazából nem érdekli amíg senki nem akar bejönni. Ha több kutyát sétáltatnak a kerítés előtt akkor odaszalad, de akkor is csak szimatol, nem ugat. A szüleimnél van egy husky és egy francia bulldog, ők is hasonlóan viselkednek: ha idegen be akar jönni akkor jeleznek 1-2 ugatással, de nem ülnek egész nap a kerítésnél hogy megugassák az arrajárókat. A nagymamámnál egy keverék kutya van, de ő is csak akkor szalad a kapuhoz, ha valaki jön, azaz csenget vagy nyílik a kapu. Tehát nem értem az olyan kutyákat, akik sokszor egész nap unalmukban ugatnak vagy az összes arra járó embert megugatják és zeng tőlük az egész utca.


2019. okt. 15. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem van egy nagy testű vadász kutyám. Ő is mindenkit megugat de ez nem véletlen és nem unalombol. Védi a területet. Illetve az én kutyusom anno bántott kutya volt és az utcán is élt 2 évet. Anno sokkal agresszívabb volt de sokat változott

Valószínű téged is azért ugatnak meg másokat is mert védik a területüket.

A szomszédba is van egy kutya aki éjjel nappal ugat, kis testű és ha leesik a fáról a falevél azt is képes fél óraig ugatni. Sajnos keveset van vele foglalkozva, az is sokat számít.

2019. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Védik a területüket, és egyben jelzik a veszélyt a "falkának", azaz a gazdának/családnak.
2019. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igazából csak azért aggaszt, mert nálunk kiskoromban nem volt csengő, akkor egy berni pásztorunk volt és az volt a megszokás, ha ugat a kutya akkor mentünk is ki, mert jött valaki. :) Ez a szokás meg is maradt bennem és sokszor van, hogy aki érkezik még nem nyomja a csengőt vagy épp keresi, de már ott áll a kapu előtt, a kutya pedig már bent ugrik és szalad az ajtóhoz vagy épp ugat, én meg megyek is ki mert tudom, hogy jött valaki. Szóval butaság lehet, de mindig az bújkál ott bennem mélyen legbelül, hogy a kutya akkor jelez ha jött valaki (hosszabb ideje áll a kapu előtt) és nehogy kijöjjön valaki a házakból hogy "mit szeretnék" mikor én csak sétálok vagy mondjuk boltból hazafelé megálltam levenni a kabátomat vagy ilyesmi :D
2019. okt. 15. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Unalmukban ugatnak. A gazdáik úgy vannak vele hogy kinti kutya, jóvanazúgy, majd mozog annyit amennyit szeretne.
2019. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

A legtöbb esetben a kint tartott kutyák egész életüket abban a pár m2-es kertben élik le. Soha nem járnak sétálni, nem érik őket új ingerek. A gazdi is napi pár percet foglalkozik velük.

A legizgalmasabb pontja a napnak, ha elsetal a kerítés előtt a postás vagy egy járókelő.

Egy fizikailag és szellemileg is rendszeresen lefarasztott kutya, akit sok új inger ér, nem fogja ezt csinálni, amit írsz.

Egyébként vagy jelzi ilyenkor a gazdáknak, hogy ott van valaki, vagy csak izgatott esetleg dühös.

2019. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen igaz, amit mondotok, hogy unalmukban. Német juhász lányom van, napi 2 óra séta minimum, reggeli intenzív játék, esti intenzív foglalkozás vagy valami mindig van. Plusz minden érdekli, ha valamelyikünk csinál valamit, barkácsolunk akkor ő is hozza a deszkákat stb. Tehát sosem unatkozik, rendesen le van fárasztva, mindig van program. Viszont gyakori, hogy ha a kapunál van éppen, akkor megugat néhány embert, nem mindet, gondolom csak azokat, akiket potenciális “betolakodónak” néz. Teljesen normális ez, védi a területét.

Egyébként nála meg lehet különböztetni, hogy csak ugatgat a járókelőre, vagy tényleg csenget valaki, olyankor sokkal hangosabb, mérgesebb. Tehát nem minden esetben unatkozasról van szó, de az is megeshet.

2019. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az unalmon kívül például a területőrzés miatt is ugathatnak ilyenkor. A kutyánkkal esett meg, hogy ismerősnél aludt, akinek a kutyái ugattak az arra elhaladókra*, a mienk ebben egészen addig nem vett részt, amíg meg nem kapta ott a vacsoráját. Utána ő is beszállt az ugatásba. * az említett kutyákkal dolgoznak, nem érheti az a vád a gazdájukat, hogy nem foglalkozik velük eleget, viszont a város szélén laknak, ahol kevés ember jár.

Az ugatás hangja alapján szerintem a gazda meg tudja állapítani az okát (unalom, hiszti, "beszélgetés" a többi kutyával, "kapucsengő", betolakodó kutya közelít, sün stb.).

2019. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól még mert kinti kutya nem azt jelenti hogy nem visszük sétálni és nincs vele foglalkozva. Ugyan úgy sétálunk vele sokat és játszunk is velük. Illetve a mi kutyánk kinti-benti. Napkozbe jobb szeret kint lenni este velem alszik. A 4. valaszadonak üzenem hogy nem kell általánosítani.

Illetve nagyon nagy területe is van a kertben ahol kitudja magát rohangálni.

Első valaszado voltam!

2019. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Védik a területüket, eddig és ne tovább, menj innen. Enyém egy kiadós 3 órás séta után még jobban rápörög ezekre, és a madarat is megugatja, kergeti aki átrepül a telek fölött...nem, nem fárad el 10+km után se, csak szellemileg lehet lefárasztani(munkavonalú).
2019. okt. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!