Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Mit lehet tenni ha a gyerek ok nélkül retteg a kutyától?

Figyelt kérdés

13 éves fiúról (“mostohaöcsém” vagy nem tudom hogy mondják édesanyám férjének a gyerekét) van szó, szó szerint retteg a kutyánktól.

A kutya 3 éves német juhász keverék, jókora darab viszont a légynek sem ártana, rengeteget foglalkozunk vele, húzni-vonni kenyérre kenni lehet.

Sajnos a fiú nagyon fél, az udvarra ki sem lép, csak ha addig behívjuk a házba a kutyát, reggel amikor iskolába megy, addig be kell csuknom a kutyát a szobámba, egyszerűen nem mer egy légtérben lenni vele. 1 éve laknak itt, azóta semmilyen interakcióba nem lépett a kutyával, kb idegenek egymásnak. Az apja azt mondja sosem érte semmilyen rossz tapasztalat kutyákkal, viszont nekik nem volt sajátjuk soha, így ezért lehet benne félelem. A gyereket nem lehet erről kérdezni, csak azt mondja, hogy nem akar a kutyával foglalkozni. Mit lehetne tenni hogy csökkenjen a félelme? Én nagy valószínűséggel elköltözöm jövőre és a német jucit is viszem magammal, de addig csak ki kéne bírni valahogy. Engem nem zavar a dolog, de azér szar lehet hogy folyton bujkál egy kedves, tüneményes kutya elől. Pszichológus segítene?


2019. okt. 15. 18:09
 1/9 Zsoltmester válasza:
0%
Nem viszed kutya közelébe.
2019. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Okos vagy, olvasd el a leírást. Nem viszem, nem az én gyerekem.
2019. okt. 15. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem semmit nem tudsz sajnos tenni ellene. Ha nem volt rossz tapasztalata a kutyákkal, akkor nem értem. Egyébként egészséges lelkileg/mentálisan a srác? 13 éves már nem kisgyerek, ez nem hiszem, hogy normális. Nem kötelező szeretni a kutyákat, de ez a fajta félelem szülhet agressziót, és őszintén szólva én félteném a kutyát.
2019. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell erőltetni,ha nem akarja.Én is félek a kutyáktól(főleg a harciaktól).Volt egy pár incidensem gyerekkoromban,ezért nem rajongok értük.
2019. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
harciaktól :"D
2019. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos van oka, max. vagy nem tud róla az apja, vagy elbagatellizálja a dolgot.

Nem kell erőltetni a kutyás dolgot vele, lehet, hogy egyszer majd ő fog nyitni magától.

Nekem volt gyerekkoromban kellemetlen élményem kutyákkal, több is, most mégis van sajátom, ráadásul menhelyről, tehát volt vele munka, viszont évekbe telt, mire a kellemetlen gyerekkori kutyás élményeken túl tudtam lépni és már nem ijedtem meg reflexből.

2019. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3as: Szerintem nem egészséges mentálisan a gyerek, más okokból is... De ezt nem tehetem nekik szóvá sajnos. Egyetlen egyszer találkozott szemtől szembe a kutyámmal, amikor elfelejtettem becsukni a szobámba, ő meg akkor jött haza suliból. A kutya csak megszaglászta, örült nagyon, a gyerek erre konkrétan sikoltva szaladt a szobájába.

És őszintén szólva jól mondod, féltem a kutyát, mert átmehet agresszívba a gyerek viselkedése. Jó lenne valami megoldást találni, jövő nyárnál hamarabb sajnos nem tudunk elköltözni.

2019. okt. 15. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyától fél vagy csak a tiédtől?
2019. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván mindegyiktől fél, utolsó.


Hát, ez nehéz lesz. Megpróbálhatnád, higy először valami kicsi, cuki kutya közelébe viszed (ilyen bichon vagy ilyenek). Hátha akkor rájön, hogy a kutya nem ördögtől való.


Viszont, szerintem ez veszett fejsze nyele. Nekünk több kutyánk van. A környéken vannak gyerekek, akik sikítva rohannak el a tacsi elől, ha meglátják, hogy sétáltatom, mások meg a pitbullom fülét cibálják meg puszilgatják, ha kiviszem... szóval nehéz ugy lesz sajna... :( kitartást, nehigy baja essen a kutyidnak! :)

2019. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!