Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belevágtam a kutya körmébe,...

Belevágtam a kutya körmébe, vérzett, de elállt. Mire kell most figyelni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem lenne szabad nyalogatnia, és ráadásul jön az éjszaka tehát lehet hogy jobb ha fentmaradok vele. Mit tehetek még?
2019. okt. 16. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betadine. De ne vagdosd a kutya kormet ha nem tudod, hogy kell, erre van az allatorvos vagy a kozmetikus.
2019. okt. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Többször levágtam már neki gond nélkül, miután a kutya kozmetikus megmutatta. Most volt sajnos egy rossz mozdulat, így megtörtént a baj, de most már helyrejön.
2019. okt. 16. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
"Csak" egy érbe vágtál bele, nem kell fennmaradni vele. Viszont legközelebb ne vágd olyan kicsire és akkor nem találsz el eret!
2019. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Máskor "kemény" szappanba nyomd bele a bevágott körmöt. Eltömi a "vércsatornát", fertőtlenít.
2019. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább állatorvossal vágasd ezután.

Egyébként ha fehér a körme, látni lehet ha jobban megnézed, hogy hol futnak az idegek/erek benne, addig szabad vágni és nem tovább.

Ha fekete, akkor sajnos sötétben tapogatózol, inkább bízd hozzáértőkre. Baja nem lesz a kutyának, ha belevágsz, de kegyetlenül tud fájni nekik.

2019. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fehér körme van, és tudom hogyan kell csinálni, mint fentebb leirtam. Legközelebb állatorvosra fogom hagyni, biztos ami biztos.
2019. okt. 19. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!