Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Rottweiler tényleg agresszív...

A Rottweiler tényleg agresszív, kiszámíthatatlan kutya, aki a saját gazdáját is megtámadhatja?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől hallgatom,olvasom hogy az a véleménye a rotiról hogy: agresszív,kiszámíthatatlan,megtámadja a saját gazdáját is,stb... Igaz ez? Mi a véleményetek? Tapasztalatok? Ja és még valami,azt olvastam a rotiról hogy a szukák szelidebbek,kevésbé bátrak,ez azt érti ez alatt hogy a roti szuka nem kiszámíthatatlan,és nem agresszív,vagy csak kevésbé?
2010. júl. 16. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden egészséges kutyát nevelni kell, különben agresszív, kezelhetetlen lesz, aki akár a gazdinak is nekimegy. Akinek ilye a kutyája, ott elsősorban a gazdában van a hiba, nem a kutyában. A roti is lehet a legszelídebb családtag, csak megfelelően foglalkozni kell vele!
2010. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen nem uszkár-természete van, hisz örző-védő faj, elég agresszívvá tenyésztették, szándékosan. De amennyiben rendesen van tartva, nem ártasz neki, rendesen eteted, gondozod, és nem hanyagolod el a játékot sem, akkor gyakorlatilag 0 az esélye, hogy megtámad. Akár téged, akár mást. Minden a nevelésen és a foglalkozáson múlik.
2010. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én rettegek a kutyáktól főleg a rottweiler féléktől. De az egyik ismerősöméknek rotijuk van, több,mint 10 éves a kutya. És szelíd, mint egy bárány. Még pacsit is ad, ha kérjük. Idegenekkel is barátságos:) Nagyon jól lett nevelve. De a természetéből adódóan, ha nem foglalkoztak volna vele ez a kutya is egy agresszív dög lenne. Szóval születésétől fogva tanítani kell.


Jah meg van itt az egyik utcába egy háznál egy másik roti is. Ő is egy kezesbárány, még fél is az idegen emberektől :D

2010. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fajta-függő. A szomszédom rotija pl nagyon kedves és szinte alig ugat, viszont a keresztanyám csivavája meg agressziv harapós és hisztis kutya. De mindkettőből van forditottja is, kedves csivava és gonosz roti. Attól függ melyiknek milyen az egyénisége nincs két egyforma állat.
2010. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem igaz. Nevelés kérdése az egész, a minék is nagyon barátságos, játékos volt. És a kan se kiszámíthatatlan, legfeljebb dominánsabb.


Komolyan, úgy bírom a hozzá nem értő embereket.Nem a kérdezőnek mondom, hanem akik neki ilyen hülyeségeket mondanak.


Annyiszor hallottam már én is:

A kutyában nem lehet megbízni. (Naná, mert nem tudjátok megnevelni. )

Szét téphet, megtámadhat, meg őrül, (ja, ha egy méteres láncon tartják)

A roti az kimondottan harci kutya(nincs olyan hogy harci kutya, csak harciassá nevelt kutya van)


és még sorolhatnám.


Az a sok ,,okos" ember, részben miattuk tart ott a kutyatartás ahol.


Na mindegy, ez nem ide tartozik, csak néha már nagyon unom a kutyás téveszméket, ezt akartam csak elmondani.

2010. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma gazda.

Az egyik neveli, tanítja a rotit, uszkárt, a másik agresszív állat, ilyen lesz a kutya.

2010. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése az egész,viszont annyi igaz,hogy pl. egy rotit,vagy pitbullt könnyebb elrontani,mint mondjuk egy goldit,ha nem megfelelően van nevelve. Tény,hogy határozottabb ember kell a nevelésükhöz,és dominánsabbak,de maguktól nem lesznek agresszívak,ha egy hozzáértő ember neveli őket. Gonosz kutya nincs,csak buta ember...
2010. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jó pár éve a kuvaszokról terjedt el ez a hír. Főleg, hogy idősebb korban lesznek kiszámíthatatlanok. Nos, gyerekkoromban a szomszéd kuvasza volt az én "személyi testőröm". Később a másik szomszéd rotija az utca kedvence lett. Sok kisgyerek jár el a ház előtt, kicsi korától mindenki simogatta, a legnagyobb hibája az lett, hogy ha valaki bemegy hozzájuk, és elsőnek a kutyához szól, annak egyből a nyakába ugrik. Sáros időben nem a legkellemesebb. De imádnivaló.
2010. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A Rottweiler egy barátságos ,békés kutya. Megjelenése erőt ,magabiztosságot sugároz és ez sokakban félelmet vált ki. De ha kielégítjük a szükségletit pl napi séta ,játék ,feladatok h hasznosnak érezze magát egy nagyon nyugodt békés bárát lehet belőle. Sajnos ha az emberek meghallják ezt a fajtát félnek tőle és óva intenek pedig egy tacskó is lehet ugyanolyan harapós mint egy ilyen nagy kutya. Az agresszió nem természetes a kutyáknál ezt a labilis tudatállapot váltja ki.


A hím kutyákat pedig érdemes kiheréltetni.

2010. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ismermek egy rotit, ő egy kezes bárány. Áldott jó természetű kutya. Pici kora óta emberek közt mozog egész nap. Ha ketrecben, láncon tartanák, biztos, hogy nem ilyen lenne. Láttam egy rottweilert kikötve, megkérdeztem, hogy miért így tartják. "Azért mert agresszív" Aztán a gazdi elkezdett vele úgy játszani, hogy pofozta, rángatta, néha rácsapott az orrára. Hát, nag az Isten állatkertje, alacsony a kerítés...

Nincs olyan egészséges kutya, amelyik eredendően rossz, agresszív lenne. a szocializáció a lényeg. Minden egyednek meg kell tanulnia, hogy adott közegben hogy kell viselkednie. Ha nem kap visszajelzést, folytatja a már megszokott viselkedést. Ezt a visszajelzést pedig az ember kell, hogy megadja neki már kölyökkorától kezdve. Szerintem minden kutya nevelhető. Maximum a módszerrel, a kitartással, türelemmel lehet gond.

2010. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!