Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk ha a szomszéd...

Mit csináljunk ha a szomszéd többször feljelent a kutyánk miatt?

Figyelt kérdés

Van egy aranyos keverék kutyánk, nincs vele sok gond.

Néha ugat de nem sűrűn, elég nyugodt.

Kinti kutya, nagy szőre van és egyáltalán nem sír már kint, tudja is hogy nem jöhet be.

Most 9 hónapos, 12 hetesen hoztuk el.

Azóta már 6x voltak nálunk az állatvédők, persze sosem találtak semmit amibe beleköthetnének.

Van vize, kutyaháza, sokszor is vagyunk kint vele, nem hiszem higy bármiben hiányt szenvedne.

A kb 80 éves szomszédnőnk sokszor jegyzi meg hogy "szegény kutya nem jöhet be a házba".

Mikor jönnek az állatvédők mindig mondják hogy ugyan ezzel az indokkal jelentettek fel, viszont névtelenül.

Szóval sejtjük ki lehet ugye...


Sokszor játszunk a kutyusunkkal akkor is mikor a néni kint van, próbáltunk a szomszédnőnek kedveskedni is egy kis házi kolbásszal meg ilyenek

Mindig köszönünk illedelmesen, a kisöcsém és szüleim is.

Előttünk mindig mosolyog de egyértelmű hogy ő ag aki feljelent ugyanis szóról szóra azt mondják az állatvédők amiket ő szokott nekünk mondani.


Mit tudnánk tenni hogy ne jelentsen fel minket többet?


Most vettük márciusban a házat, így lehett kutyánk is, költözés ugye kizárva.



2019. okt. 16. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Jelentsétek fel zaklatásért, és jelezzétek a jegyzőnek, hogy elmebeteg.
2019. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgessetek az állatvédőkkel, kérjetek tanácsot, pl mondjuk hogy jön a tél, hogyan téliesítsétek a kutyaházat, hogy a lehető legjobb legyen a kutyának, adjanak ötletet a téli etetésre/itatásra és hasonlók. A lényeg, hogy lássák, hogy érdeklődők vagytok, nyitottak a tökéletesítésre, ha mégis lenne bármi gond, illetve hogy magatoktól is tesztek a kutyáért. Előbb-utóbb már kijövetel nélkül tudni fogják, hogy megint csak a kattant néni, de ha jóban lesztek velük, akár tőlük is tudtok tanácsot kérni, hogy miként zárjàtok rövidre a dolgot.
2019. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
hát először tudni kéne, hogy mit jelent az a sokat vagyunk kint vele. Mennyit és mit foglalkoztok vele egy nap? De őszintén :)
2019. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

3.-nak.


És ha 0 perc? SEMMI és SENKI, nem kötelezhet, hogy az udvaron ugráljak a kutyámmal!

2019. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

A kutyanak a legnagyobb buntetes,ha ki van zarva a hazbol es a kozossegi eletbol.

Nekem is nagytestu orzo vedo hazorzo kutyam van es bennt tartjuk orommel. Sokat is olelgetem. Ettol fuggetlenulazonnal feldolgozza a betorot.


A gazda nezese hatasara olyan oromhormonok szabadulnak fel a kutyaban (oxitocin),mint ,amikor a szerelmedre ranezel. Nehany pillantas neked semmi,a kutyanak minden!!



A lakasban elo kutyak tovabb elnek.


Nem ertek egyet a feljelentessel.

N/35

2019. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg unatkozik a néni és nálatok ebbe tud belekötni. A másik lehetőség, hogy eljutott az öregségnek abba a makacskodós szakaszába, amikor már nem lehet meggyőzni, hogy másként is lehet, mint ahogy ő gondolja. Az állatvédők viszont nem unatkoznak, a ti esetetekre valószínűleg sok másik, ahol jogos a feljelentés, a néni pedig ezektől az esetektől veszi el az időt, pénzt, energiát. Lehet, hogy egy idő után bármennyire jelentget, ki sem fognak hozzátok menni, mert minek. Főleg, ha azt tapasztalják, hogy fontos nektek a kutya (lásd 2-es válaszoló).

A nénivel nem tudom, mit lehet kezdeni. A feljelentésen kívül beblöffölhetitek, hogy az állatvédők megmondták, hogy ő nyom fel mindig titeket és már a micsodájuk kivan, hogy emiatt a fontos esetekre nem marad kapacitásuk.

2019. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

4-es: sajnos nem kötelezhet, és valóban, job is, ha seta közben ugrálsz vele, az még ingetgazdagabb.


Ettől függetlenül, kutyát tartani sem kötelez SENKI és SEMMI. De ha már egyszer eldöntötted önszántadból, hogy kutyát tartasz, akkor a LELKIISMERETEDNEK és a JÓZANESZEDNEK kéne köteleznie rá, hogy megadd a kutyának, amire természetétől fogva szüksége van, és amitől boldog lesz!


Séta, játék, a gazda közelsége.


Nem kötelező ám kutyát tartani, pronyókám...

2019. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

OFF #5 "A kutyanak a legnagyobb buntetes,ha ki van zarva a hazbol es a kozossegi eletbol."

Ezt magyarázd el légyszi a mi kutyánknak is! ;) Mert ő csak addig szeret bejönni, amíg nyitva marad az ajtó és akkor is csak pár métert. Szükség esetén be lehet csalogatni, de amint lehet, húz kifele. Igaz, az ősei tanyákat őriztek, kell neki a tér, amit belát. Fajtája és kutyája válogatja, hogy ki, mit igényel. A tiednek bejön a bentlét és az ölelgetés, a mienk mindkettőt csak eltűri és ha lehetősége van, kilép a helyzetből, mert nem szereti az ilyen fizikai korlátozást. A kerti tartás viszont azzal jár, hogy rossz időben is sok időt kell kint tölteni a kutyával.

2019. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Ozt nem lehet, hogy míg ti az iskolában/munkahelyen csücsültök, a kutya veszettül végigvonítja az egész napot? 10-ből 9-szer innen fúj ám a szél. Azt akkor a gazdi meg értetlenkedik, hogy hát az ő kutyája nem ugat, nem ugat... nem a ló2aszt nem.


Nem mindig az jelent fel, akire gondolsz. Lehet, hogy az utcában már többen összedugták a fejüket, és pletykáltak valamit együtt, azért jön ugyanaz a szöveg a feljelentőtől meg a szomszédtól is. Ritka eset, amikor a szomszéd jelent fel, senki se keres maga mellé haragost. Az ilyen feljelentések gyakran egy utcával odébbról jönnek.

2019. okt. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Jajj nekünk is volt hasonló problémánk csak a kőgazdag szomszéd úrnak az volt a baja hogy ugat a kutya. Érdekes módon én szinte egész nap itthon vagyok a babámmal, nagyon sokat fent vagyok éjjel is és egyszer sem hallottam. Ide is küldte az állatvédőket meg is próbáltam kedves lenni de a végén kiakadtam hogy folyton ide járnak és megmondtam nekik hogy járjonak utána. A végén kiderült, hogy az úrfi fia és a haverjai azzal szórakoztak, hogy a tetőablakból dobálták és cukkolták a kutyát, persze éjszaka. De szerencsére éppen akkor egész éjjel fentvoltam a gyerekkel és levideóztam majd kimentem és elküldtem a jó anyjába. Másnap elküldtem az állatvédőknek azoknak pedig nem tetszett hogy nekem van igazam. Azóta se velük nem beszélünk se a szomszéddal ;)
2019. okt. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!