Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartó etikett?

Kutya tartó etikett?

Figyelt kérdés

Minap az utcán rám rontó kutyát pofán rúgtam, a gazdája elmondott mindennek, mert csak játszik a kis aranyos.

Köteles vagyok megvárni amíg ez kiderül???

A kertes házam előtti füvet alig tudom lenyírni mert tele van aknával. Mikor szóltam az egyik sétáltatónak a kislapátért szerinte az én kötelességem eltakarítani mint a havat.

A szomszéd kutyája rendszeresen széttépi a kerítésem, szerinte az az oldal hozzám tartozik, nekem kell erősebbet csináltatni. Kinek van igaza?



#kutyatartóetikett
2019. okt. 17. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Neked van igazad alapvetően, bár ha a rád rontó kutya nem támadott (ez látható, felismerhető), akkor azért pusztán emberségből sem kellene pofán rúgni.

De egyébként jogosak a felvetéseid.

2019. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Neked van igazad.

Eleve utcán nem szabad szabadon engedni a kutyát. A kutyaszart a gazdinak kell összetakarítani, más háza elé szaratni és otthagyni pofátlanság.

A kerítésben is neked van igazad. Nevelje meg a kutyáját vagy csináljon ő olyan kerítést, amit nem tud a kutyája szétszedni.

2019. okt. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Magyarországon kissé túltolják a kutyatartást. Borzasztó sok a kutya, kicsi, nagy, lakásban, kertben, mindegy, csak kutya legyen. Vonaton, buszon, lassan étteremben is. Mert aranyos, az ember legjobb barátja satöbbi. De azért van, aki nem szereti a kutyákat. Pl. én. És ha ennek hangot adok, akkor természetesen én vagyok a furcsa. Ezért, szerintem, a kutyások kutyatartási etikettje abból indul ki, hogy mindenki szereti a kutyát. A kutyakakit szerintem már sok gazdi felveszi, nem hagyja ott, legalábbis mifelénk szoktam látni, de pl. vonaton előszeretettel utaztatják az ülésen őket. Mégha terít alá is valamit, akkor is, na! Vagy igen, mikor odajönne szagolgatni. Hát engem csak ne szagolgasson! De azért én azt vettem észre, erre is figyelnek a gazdik. Én csak azt nem értem, minek ennyi kutya. Diszfunkcionálisak. A vakvezető, kereső, terelő, szánhúzó kutyák oké, de mikor csak úgy vannak a túltenyésztett pöti vakarékok, egy merő idegzsába az összes, morognak mindenre, vagy a szuszogó randa buldogok, és ezek csak úgy a semmiért vannak bent a lakásban, vagy sok kertesházban csak úgy ki van cseszve az udvarra a kutya, konkrétan csak azért van, hogy legyen. Legalább foglalkoznának velük, de max. csak ugatéroznak ezerrel, ha elmegy a ház előtt valaki. Az szoktam bírni, mikor belefutok kutyasétáltatókba, nem tudom kikerülni őket, és így az én utamat is végigkíséri a kutyaugatás, amit a kutyasétáltatók kapnak. Hát hogy a viharba lehet így élvezni a kutyasétáltatást? Na mindegy ... !

Sajnos itt Magyarországon túltoltuk ezt a kutyatartást. Bár valamiféle etikett kezd kialakulni az emberekben. Nem beszélve arról, mennyibe kerül a tartásuk. Konzerv, táp, orvos, mindenféle betegség. Nyilván ezer emberből egy ért velem egyet, de én akkor is úgy vélem, feleslegesen sok kutya van Magyarországon.

2019. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

“ előszeretettel utaztatják az ülésen őket. Mégha terít alá is valamit, akkor is, na!”

Mi na? Akkor is nagy szájjal üvöltöd hogy na, amikor kisgyerek, meg pláne felnőtt ember tapos rajta a retkes cipőjével? A hosszú hajú nőket is leparancsolnád? Az ülésen szoptató-pelenkázó vérmamikat? Az orrából kihúzott kezével a kapaszkodót taperoló kölyköket? Vagy ez mind nem “na”?

2019. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves utolsó! Tudtam, hogy ezzel jön valaki! Nyilván az ülés taposót se nézem jó szemmel. De mi bajod a szoptatással? Neked az egyenértékű egy kutya szaros seggével?
2019. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy másik 76%-os válaszoló vagyok. Bevallom töredelmesen, vonaton, buszon ha ülök, néha az ülésre púzok... 😟😟😟
2019. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, ez egy kellemes csalódás volt, elfogult, degradáló válaszokra számítottam.

3#- a "fagyállóskenyér" hogy ez nem jutott eszembe!

Csak elveim szerint mindig az ember a hibás sose az állat, és ha az utcán minden kislapát mentes sétáltatónak kenyeret kínálnék, félek nem lennék megértve.

4#- miért kell ennyi kutya? Mert csak velük lehet kibírni. Kimutathatóan az állatbarátok tovább élnek.

Csak itt a gyakori kérdések platformon annyiszor rúgtak belém idegen emberek, mert szerintük valamiben tévedtem, hogyha nem lenne macskám és kutyám már rángatóznék. A válaszadók fele magasan tesz rá hogy mit okoz mások lelkületében a brutalitásuk!

2019. okt. 17. 15:03
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Akkor is túl sok, túl sok! És ezt alátámasztja az a sok-sok menhely! Illetve túl kevés a felelős állattartó.
2019. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Inkább ülök rá egy kutya után egy ülésre,mint a retkes hugyos csövesek után vagy a részeg magukra alá hugyozó emberek után.


Pestre jártam dolgozni, olyan emberek ültek az ülésre, hogy a hányinger elkapott,inkább álltam és ahogy beértem a munkahelyemre fertőtlenítettem a kezemet.


Bár csak inkább kutyákkal utaztam volna,nem pedig csövesekkel.

2019. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Klasszikus kontrázás: kutya vs. koszos hajléktalan. Nem ez a lényeg. A kutya ne utazzon az ülésen. A koszos hajléktalan se. Főleg hogy büdösen körjáratoznak a villamosokon. De a kutya akkor se.
2019. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!