Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki főz a kutyájának, tudnátok...

Aki főz a kutyájának, tudnátok tanácsot adni, mire fontos figyelni? Miket főztök, mik az arányok, kutya méretéhez képest is, meg az étrendben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy gondolkodom, hogy átállok erre tápról. Bármilyen tápot kap, vakarózik, de ha abból a húsból, zöldségből kap, amit mondjuk magamnak megfőzök húslevesbe, semmi ilyen nincs. Nem gondolnám, hogy a tápokban lévő hús vagy más tápanyag lenne a gond, inkább valami adalék lehet a ludas. A barf etetésben is látok fantáziát, csak jelenleg lakásban élünk, és nem biztos, hogy az itt megoldható higiénikusan.
2019. okt. 17. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2019. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Én házi kosztot adok, amit külön főzök a kutyámnak.

A mennyiség kb, mint a barfnál, tehát saját testsúlya 2-4%-a a napi adag nagyjából, de ezt ki kell tapasztalni. Kezd mondjuk 3-mal, ha kevés, akkor emeld, vagy ha sok, akkor menj lejjebb.

Amit én készítek:

50% hús, csontos, belsőség, porcos-inas részek(mindent kell adni, nem elég egy csirkefarhát vagy a színhús, mert úgy nem jut hozzá az összes tápanyaghoz).

25% zöldség-gyümölcs(ezt néha belefőzöm, néha csak nyersen lereszelem vagy turmixolom)

25% köret, pl rizs, zabpehely, köles, bulgur stb.

A húsokat, köreteket, zöldséget, mindent lehet váltogatni, rengeteg féle menü kijön ebből, én csak az arányokat írtam le, hogy kb így szoktam.

Mehet bele tojás, túró, kefir is.

Ehhez pedig adhatsz kiegészítőket, ha szükséges.

2019. okt. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 2. választ nagyon szépen köszönöm!
2019. okt. 18. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Legtöbbször csirke combot főzök neki répával és egy kevés sóval. Ha kész kiszedem a csontokat és szét tépkedem a húst. Rizst is szokott kapni mellé. Hetente egy kis szelet sertés májat is kap, abban elvileg nagyon sok neki a vitamin azért se szabad (túl) sokat adni neki.

7 kg a kutya, egyszerre 2 combot 1 répát es egy maréknyi rizst kap kb


Régebben többet variáltam, volt darált sertés zöldség leves zöldségeivel és egy kis lével, vagy tésztával.

Szülinapjára meg 4 órán át sült sertés combot kapott (pulled pork) :D

2019. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyers hús a legjobb választás
2020. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!