Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bele számítsam a maradékot...

Bele számítsam a maradékot vagy a tápon felül adjam neki?

Figyelt kérdés
Beagle kiskutyám reggel és este száraz eledelt kap, délben pedig konzervet. Viszont estére néha van valami maradék, amit a táphoz adok hozzá. Ilyenkor a szárazból le kéne vonnom egy keveset vagy nem baj, az a pár kanál plusz?
2019. okt. 18. 07:57
 1/8 anonim válasza:
0%
Nem hiszem hogy annyit számítana de mivel nem ette meg = nem volt olyan êhes szerintem nem lesz gond hogyha kevesebbet adsz, ha meg éhes marad akkor másnap mind megeszi és így tudni fogod.
2019. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem gond
2019. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Így kezdődik az elhízott kutya
2019. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően sem konzervet, sem maradékot nem kellene adnod neki. Nem tesz jót az emésztésének, egészségének, a konzerv pedig felesleges. Elegendő egy jó minőségű száraztáp.
2019. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ne adj neki maradékot. A beagle eleve annyit eszik, amennyit elé teszel, másrészt a maradékban a fűszerek, zsír, stb tönkreteszik az emésztését. Sok kaja pesig mérgező nekik, pl. Hagyma.
2019. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak este összeül a család vacsizni, és bár be van csukva az ajtó, de érzi az illatot, szerintem 2-3 kanál főtt kaja nem árthat.

Nem főzünk nagyon semmi extrát, illetve nem nagyon fűszerezünk. Pl ha húsos leves van, utána akkor tészta, ilyenkor egy kanál tészta meg egy kanál leves, kis levével, hogy szaftosabb legyen. Vagy ha hús van, akkor abból pár falat meg kis rizs hozzá vagy ha főzelék, akkor abból két kanál. Ilyesmi. Tényleg csak 2-3 kanál, csak nem tudom bele kéne-e számítani.

2019. okt. 18. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Tökéletesen elvan a maradék nélkül is! Ne adj neki.
2019. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak este összeül a család vacsizni, és bár be van csukva az ajtó, de érzi az illatot, szerintem 2-3 kanál főtt kaja nem árthat.


Nem főzünk nagyon semmi extrát, illetve nem nagyon fűszerezünk. Pl ha húsos leves van, utána akkor tészta, ilyenkor egy kanál tészta meg egy kanál leves, kis levével, hogy szaftosabb legyen. Vagy ha hús van, akkor abból pár falat meg kis rizs hozzá vagy ha főzelék, akkor abból két kanál. Ilyesmi. Tényleg csak 2-3 kanál, csak nem tudom bele kéne-e számítani."


Igazából nem értem, mire jó ez, mi értelme van.

Csak megzavarod vele a kutya emésztését, válogatóssá teheted, illetve ha netán olyasmit kap, amit nem ehetne, de nem tudjátok, bajt is okozhat.

Nincs szüksége erre, elegendő a normális táp.

2019. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!