Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj, ha hétvégén később...

Nagy baj, ha hétvégén később van a reggeli séta, mert legalább akkor szeretnék 8-9-ig aludni? 18/l

Figyelt kérdés

Általában 7-től van a séta, kb 40 perc, mert utána mennem kell suliba, és előtte kutyát lemosni és átöltözni.


Hétvégén nem akarok felkelni 6-kor, aludni akarok, mint a kutya előtt, hogy legalább 1-2x aludjam ki magam. Nem mellesleg, együtt alszunk, és amíg nem kelek/kelünk fel apámmal, aki a nappaliban van, addig a kutya is alszik, sőt, forgathatom minden felé, akkor se kel fel. Utána meg 1 óra, míg elkészülök. Tehát 9-10 körül megyünk le. Ahogy én látom, a kutya nem bánja, nagyon jól elvan, ő is jól alszik. Apám unalmasig mondja, hogy hétvégén is, de én úgy gondolom, hogy oké, felelősséggel tartozok a kutya iránt, de ezért nem hiszem, hogy amíg él, az év 365 napjából 365 napig reggel 6-kor kell kelnem, vagy előbb, ha úgy alakul. Ha úgy lenne, akkor akármennyire utálom, hétvégén is kelnék, de mivel látom a lehetőséget...


Ti, hogy csináljátok hétvégén? Ugye a kutya megszokja a séták idejét... ez oké, de akkor ezt is?


Kérem szépen, senki írja, minek nekem kutya, ha nem bírom felkelni vagy ilyesmi, akkor inkább nyomja ki a kérdést.


Egyébként, az nálam nem válik be, hogy leviszem, aztán megyek vissza aludni. Ha felöltöztem és menetem sétálni, ott vége az alvásnak estig. Emiatt hét közben gyakran vagyok fáradt, mert bagoly típus vagyok, világ életemben az voltam, és így is egész korán fekszek le, mert még alvás előtt ezer teendő, tanulnivaló, és én idő is kell, legalább egy pici.



2019. okt. 18. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked is jó, meg a kutyának is, akkor ne aggódj ezen.

Túl sokáig váratni nem jó a kutyát, mert a veséjének nem tesz jót, de ez azért nem annyival hosszabb idő, hogy gond legyen. Esetleg még azzal lehet játszani (ha tudom, hogy sokáig aludnék, én ezt szoktam), hogy késő este/éjszaka még egy gyors egészségügyi sétára kiszaladunk. Tehát nem másfél órás kóborlás, mint amúgy, hanem csak amíg pisi-kaki megvan. Akkor ő is jobban bírja reggel.


Zárójeles megjegyzés: kutyasétáltatáshoz ne vágd teljes puccba magad, nem kell ahhoz egy óra, hogy elkészülj. :) Én is lassan készülődős vagyok, tényleg, de ez azért rengeteget elvesz. Ha 10kor viszed le, az tényleg kicsit későinek tűnik, de ha 8ig alszol, az azért simán belefér akár minden hétvégén is.

2019. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nekem az egészből annyi jött le, hogy 1 óra(???), mire elkészülsz? Há micsinász Te annyit? Pizsi le-kutyás ruha fel, gyors wc, max egy nagyjábóli hajigazítás, hogy ne álljon 100 fele, meg egy fél perces fogmosás, aztán kutyára póráz és már mehetsz is, ez max 20 perc, ha reumáscsiga vagy akkor is. (Nekem spec 10 perc kelés után és indulunk.)

Nem leszólni akartalak ám, ne értsd félre, csak megdöbbentem.

Amúgy én is szoktam ilyet, de este lefekvés előtt ugorj ki vele 10 percre, ahogy mondták már, én volt, hogy hajnali 2-kor vittem ki, azután reggel 10-ig aludtunk, mint a tej. Én is vele alszok:)

2019. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hétvégén vagy rendkívüli szabadnapnál,lefekvés előtt viszem le. Többnyire 23-23:30 körül. fél 10 ig is simán tudok aludni ilyenkor.


Én se előbb a kutyát viszem le, én sajnos reggel felkelek muszáj ennem,mert rosszul leszek. Nekem az nem játszik,hogy felkelek és rögtön lemegyek a kutyával.


7 kor kelek, felöltözök,reggeli kávé össze készülök és megyünk le 8 körül.


Hétköznap 22:30 és 23 körül szoktam levinni,de reggel 8 simán bírja.


Teljesen megszokta ezt a rendet, reggel is én felkelek eszek,kávézok ki se jön a szobámból alszik az ágyamon :D mikor készülődök fésülködök akkor kezd tobzódni,mert tudja séta van.

2019. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a kutyának is jó, és nem sürget, akkor nem. Az én kutyám kifejezetten szeret lustálkodni reggel, munkanapokon én ébresztem, hétvégén, pihenőnapokon tovább húzzuk a lóbőrt, ő sem siet.
2019. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!