Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé melyik fajta...

Kisgyerek mellé melyik fajta a legjobb?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányunknak szeretnénk kiskutyát vásárolni de nem tudom melyik fajtát válasszuk.

Jelenleg a Pomerániai törpespitz, Shetlandi juhász, Cavalier King Charles spániel és a Biewer Yorkshire terrier vannak versenyben.

A kislányunk kutyához szokott, kutya mellett él születése óta (ahogy mi is a férjemmel így van tapasztalatunk) de most szeretnénk neki egy sajátot. Sétát napi 1,5 - 2 órát tudunk vállalni, fürdetés/ápolás, kutyasuli is megoldható. Tapasztalatok alapján melyik fajta lenne a legalkalmasabb egy kislánynak? Melyik a legtürelmesebb, gyerekbarátabb és melyiknek elég ennyi mozgás?

Törzskönyveset szeretnénk természetesen megbízható tenyésztőtől, az ára nem számít.

Köszönöm a segítséget. :)



2019. okt. 19. 17:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
48%
Shetlandi juhász
2019. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

A Pomi mindenképp kilőve szerintem. Nagyon makacs egy fajta én bem igazán választanám.

Spániel szerintem jobban mozgás igényes úgy szintén a shetlandi juhász is


A biewer yorki viszont szerintem tökéletes lenne.

2019. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Egy kislánynak tényleg törzskönyvezett kell, mert különben nem fejlődik rendesen a gyermek.

Mikor simogattál meg utoljára egy keverék kutyát ?

Szóval akkor kell nektek egy gyermekbarát kutya jó drágán, aminek az árát el lehet mondani minden ismerősnek.

2019. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó pont ugyanerre gondoltam :D


Meg 1.5 éves kislánynak minek kutya ? Mert nem mind 1 hogy neki kell vagy csak ő akarta vagy nektek kell de az övé lesz ?

2019. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Építkeztünk és ezért az elmúlt 2 évben a férjem szüleinél laktunk ahol volt kutya, viszont most végre be tudtunk költözni a házunkba és itt nincs kutya. A kislányunk hiányolja, hívja a vauvaut és keresi, ezért döntöttünk a férjemmel úgy, hogy kap egy kiskutyát.

Azért szeretnénk törzskönyves kutyust, mert mindenképpen egy kiszámítható vérmérsékletű és igényű kutyát szeretnénk ilyen kicsi gyerek mellé, a keverék pedig lutri ha örökbefogadunk, szaporítókat pedig nem szeretnénk támogatni.

2019. okt. 19. 20:11
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Én tudok egy jó sheltit. És jó drága. Egymillió forint. Tudnátok dicsekedni a szomszédoknak.
2019. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyet. Másfél éves. Ne idegesítsél már fel...
2019. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltakból a Cavaliert mondanám, esetleg a sheltit.

Még talán labrador, golden retriever.


Viszont szerintem még várjatok pár évet vele, egy ennyi idős gyerek mellett nem biztos hogy lesz rá időtök, plusz ne a gyereknek vegyéte k, hanem magatoknak, családi kutyának.

2019. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem vesztek neki plüss kutyát? Még olyan is van amit ha síppal hívsz oda totyog,ugat,farkat csóvál,elnevezheted..:D

Minden rossz indulat nélkül,ha egyszer kutyát akartok a családba az ne egy éppen megszületett gyerek döntésén alapuljon már aki még a világát se tudja..

Néha megsimogatja és vihorászik rajta a többi teendő mind a tiétek.


Nem is értem azokat a szülőket akik 12 éves kor előtt kutyát akarnak a gyereknek.MINEK? Az a szerencsétlen kis gyerek még elnevezni se tudja,mert az értelmi szintjét másfél évesen kiterjesztetted annyira,hogy a kutya az vauvau..A macska a miáú-miáú?

Mi lesz ha pár év múlva a miáú-miáú neki jobban tetszik mert azt látja a mesékben,hogy az az állat is létezik és neki kelleni fog? Vesztek olyat is? :D

Vagy a nyihaha? Mi a helyzet a pónikkal és lovakkal? A kislányok többsége legalább egyszer átesik ezen a pónis-lovas korszakon akkor remélem nem mini lovat újítotok be csak mert a gyereknek épp az a heppje.


HA kutyát akartok magatok mellé akkor azt ne úgy kezdjétek,hogy a másfél éves gyereknek kell aki még nevet se tud neki adni.NEKED kell a kutya és a párodnak.Te fogod sétáltatni,te fogod etetni,te fogod tanítani,te nevezed el,te választod ki.. :DD

Én legalábbis azonnal el szoktam utasítani azokat akik úgy keresnek fel engem,hogy vennének tőlem kölyköt a gyereknek,alap feltétel nálam,hogy ha valaki kutyát akar akkor azt magának vegye ne másnak mégha családtag is..

Ugyan így el szoktam magyarázni,hogy felesleges neki bármit venni minden az égadta világon érdekesebb egy kis gyereknek hiszen még csak most kezdi majd el felfedezni,hogy él és vannak szórakoztató dolgok a világban.Mesék,játékok,filmek,sorozatok,játszótér,bölcsi/ovi/iskola és társak,édesség,ábécé,számolás,minden ami neked most alap dolog neki érdekes lesz és sokkal érdekesebb is mint a kutya.Napi 10 perc röhögésért a kutyán és 2 eldobott 'hozd visszáért' NEKI ne vegyetek kutyát.


Mire rájön,hogy lehet sétáltatni,etetni,itatni,tanítani a kutyát nem csak ő lesz legalább 6 éves,hanem a kutya is 5.És ahogy minden gyerek sokkal inkább nyűgnek fogja venni,hogy már a játszótér helyett megint a futtatóba kell menni a kutyával vagy sétálni kell pedig játszhatna is azalatt az idő alatt a többi gyerekkel a játszótéren.

A gyerekeddel foglalkozz ne vegyél magad mellé kutyát mikor még alig van melletted egy éve a gyereked is.Bőven lesz vele elfoglaltságod anélkül,hogy kutyát vennél neki.. :D


EZEN FELÜL! Az állandó pelenka,gyerek etetés,öltöztetés,foglalkozás mellett lenne időd arra,hogy pár óránként kijárj a kutyával anélkül,hogy a gyereket elhanyagolnád? És fordítva? Lenne ugyan ezekre időd anélkül,hogy a kutya bánná? Ugyanis egy kölyök kutya legjobb esetben is 3 óránként lejárna üríteni.Pelenka meg szóba se jöhet egy kutyának eleve rosszra tanítanátok vele.

A pénz mindig csak egy alap követelmény,ha gyereket vagy kutyát vállalsz.A hangsúly ott van,hogy van-e rá elég időd és szentelni tudsz-e neki elég figyelmet.


Amúgy meg Shetlandi,Pomerániai és Yorki minden formában kizárt.Minden fajta gyerek mellé szoktatható,de ezek akkor se azok akik ne igényelnének napi 2-3 sétát és mentális fárasztást.Hiába pici a pomcsi,yorki attól még aktív kutya.

Cavalier oké,mellé még talán Shih tzu,máltai,francia bulldog vagy havanese ami kis méretű kategóriában szóba jöhet.Ezek annyira nem is mozgékonyak,hogyha netán mégse hallgatnál a józan észre és nem lenne időd sétáltatni ezek elvannak egy-egy fél órással is a két napszakban (reggel-este).Nem agresszívak,aranyosak,rengeteg tenyésztő foglalkozik velük.

2019. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Látom felkorbácsolta a kedélyeket a kérdésem... A gyerek kapná ajándékba a hatszázezredik műanyag játék helyett de nyilván a család kutyája lenne, nem a másfél éves fogja egyedül sétáltatni meg a saját pénzén etetni, orvoshoz vinni. Azzal is tisztában vagyok, hogy mik egy kutya reális igényei és arra jutottam, hogy mivel ketten vagyunk felnőttek a családban így megfelelően el fogjuk tudni látni őt a gyerekünk mellett. A fajtákat kevésbé ismerem ezért kértem segítséget, hogy a fenti ráfordítás mellett melyik kutyus lenne velünk a legboldogabb úgy, hogy közben a kislányunkkal is kijön.

Ezekhez mérten mindenkinek köszönöm aki kommentben vagy üzenetben a kérdésemre válaszolt és nem kioktató vagy cinikus választ adott.

2019. okt. 20. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!