Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajta egygazdás?

Melyik kutya fajta egygazdás?

Figyelt kérdés

2019. okt. 20. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az, amelyik csak egyetlen emberrel él együtt.
2019. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy mondgyuk 2 emberrel él vagy többel de csak az egyikhez tud ragaszkodni
2019. okt. 20. 09:08
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

A csau-csau 100%, hogy egygazdás, de nagyon bonyolult jellem.

" a csau csauk nem kifejezetten családi kutyának valók. Ha az Ön szíve mégis egy csau csauért dobog, akkor jól gondolja át, hogy az életkörülményei valóban passzolnak e egy ilyen kutya igényeihez. Ennek a fajtának a képviselői kiválóan illenek szinglikhez, hiszen a csau csau hajlamos arra, hogy csak egy személlyel alakítson ki belsőséges kapcsolatot."

[link]


Egyéni tapasztalatom alapján még azt mondanám, hogy minden kutya az, akivel egy személy sokat foglalkozik. Még a családból is kiválasztják a nekik megfelelő falkavezért és az lesz a szívüknek kimagaslóan a kedves.

2019. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Ok. Azt mondják, hogy a kutya ahhoz ragaszodik a legerősebben, akit falkavezérnek tekint, de a többieket is elfogadja, akik a családhoz tartoznak. Egyébként a macska is ilyen, csak annyi különbséggel, hogy a macskának inkább női gazdára van szüksége, mert a macska a nőkhöz húz jobban.
2019. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
31%

Tapasztalat: egy családon belül is ahhoz ragaszkodik a legjobban (öt tekinti "falka vezérnek") aki általában tanítja és ETETI mivel akkor tudja a kutya hogy az élete függ tőle de be kell bizonyítani hogy tényleg te vagy az mert a kutyák természetüktől fogva ők akarnak azok lenni.

Remélem tudtam segíteni.

(Hogy azért a kérdésre is válaszolják tudomásom szerint a német juhász)

2019. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Csivaváim vannak, mindkettő nagyon egygazdás. Idegenekkel szemben tartózkodóak, nem mennek oda simiért mindenkihez, nem igénylik idegen emberek figyelmét. Akiket ismernek (család/barátok) azokkal barátságosak, de ígyse viszik túlzásba. Első osztályú jelzőkutyák. Sőt, harapnak is, ha szükséges. Területüket védelmezik. Gazdacentrikusak, hozzám nagyon ragaszkodnak és simulékonyak, imádnak hozzám bújni vagy szemkontaktust tartani.


A csivavák 90%-a egygazdás, de van egy-két kivétel. Ugyan ezt hallottam a mudiról is.

2019. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Husky
2019. okt. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Border collie.Kifejezetten egy gazdás kutya.Idegenekre rá se hederít így sétákon nem kell azzal bajlódni,hogy a fél utcához oda akar majd menni simiért.

Idegen kutyákkal se nagyon törődik.Nem mondom,hogy egy kis szaglásra nem megy oda ő se,ha meg van engedve,de úgy különösképpen nem foglalkoztatják az idegen állatok sem.

2019. okt. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lugoka ***** válasza:
Inkább azok a fajták akiknek önállóan is kell tudni dolgozni. Juhászkutyák biztosabban, de őrzővédők között is lehet. Bár ez is egyedfüggő. A genetika is számít, de nem annyit mint sokan hiszik.
2019. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a rotinak én voltam az Isten, nagyon egy húron pendültünk. Igaz az életem része volt, ahova csak lehetett jött velem, éjjel meg az ágyam előtt aludt.
2019. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!