Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy sétáltassam/mozgassam le...

Minseo1998 kérdése:

Hogy sétáltassam/mozgassam le a kutyámat?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy ahová tudnám vinni sétálni a kutyát az a falun belül van ahol más kutyák is. Egy darabig arra jártam, de nem volt jó megoldás, mert stresszelte a kutyát is és engem is, hogy a többi kutya ugat rá, agresszívak, és volt többször is rá példa, hogy kiugrott egy-egy kutya és meg akart minket támadni. Kertes házban lakunk és van egy nagy udvar ahol tud futkározni a kutya és játszani is tudok vele, de nem hiszem, hogy ez elég lenne neki. A kerten keresztül van egy útvonal ahol el tudunk menni az erdő felé, ott szoktunk sétálni, viszont ott át kell verekedni magunkat két szögesdróton (a szögesdróton túl van egy romosabb ház ahol nem lakik senki, nem tudom kié lehet). Ezen kívül szerintem azt az egy útvonalat is meg fogja unni előbb utóbb a kutya. A szögesdrót egyébként nem éles meg semmi ilyesmi, direkt megnéztem, nem lehet tőle bajunk viszont elég kényelmetlen és azt sem szeretném, hogy esetleg mégis valahogy megcsikarja a kutyát vagy nekem tönkretegye a ruháimat. A legnagyobb probléma az, hogy a faluban egyik kutya sem eléggé szocializált ahhoz, hogy nyugodtan el tudjam vinni sétálni és ha nem is szökik ki egyik sem, ezek a séták nem tettek jót neki, csak ideges lett miatta, stresszelte az egész. Viszont az udvaron belül nem gondolom, hogy teljesen le lehetne mozgatni a kutyát és amúgy sem elég "érdekes" neki vagy hogy mondjam, mintha elmegyünk egy nagy sétára. Mit ajánlatátok? Van esetleg valaki hasonló helyzetben akinek sikerült megoldania? Hogy tudnám megoldani a sétákat?

2019. okt. 20. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Mekkora kutya? Az nem megoldás, hogy kosárba/utánfutóba teszed, kibiciklizel a faluból, és ott elengeded?
2019. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nagy, golden retriever. Bár a kocsis megoldás jó lehet, mert nemsokára lesz jogsim. Addig meg valahogy megpróbálom megoldani.
2019. okt. 20. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem stresszelné a kutyát hogyha tanitanad hogy ne is foglalkozzon vele. Esetleg földek nincsenek a közelben? Én is földi útra szoktam kivinni az enyémet és soha nem unja, de nálunk is át kell mennünk egy utcán ami tele van kutyával. Elején még az enyém is ugatott de magtanulta hogy ott úgyis csak végig sétálunk.
2019. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem kezdjetek el több sportot üzni.Az le fárasztja a kutyát.Vagy tanísd meg apportozni az is egy jó lehetőség.
2019. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem falun élek, de nyaralni voltam a kutyámmal ilyen helyen. Én megtanítottam neki, hogy ugató kutyára oda sem figyelünk (persze én résen vagyok, ha gyorsan kell cselekedni), és amikor ilyen utcában jöttünk el, akkor az út szélén mentünk végig, nem a kerítések mellett a járdán. Autó amúgy is ritkán járt arrafelé, arra a kevésre meg könnyű volt figyelni, így nem fenyegetett az a veszély, hogy elütnek minket.
2019. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!