Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Át lehet íratni egy kutya...

Át lehet íratni egy kutya chip-jét adásvételi szerződés nélkül?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert egy hete ellopták az udvarunkból a kutyámat. Jeleztem az állatorvosunknak és a rendőrségen is.

Az egyik fórumon viszont láttam egy olyan hozzászólást, hogy simán átírják a tulajdonost minden papír nélkül. Elég régi bejegyzéznél olvastam. Ez tényleg így van? Valaki találkozott már hasonlóval?



2019. okt. 21. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem csinálhatnak a gazda jelenléte vagy beleeggyező nyilatkozata nélkül, pont az ilyen esetek miatt.

Biztos ellopták és nem csak elszökött?

2019. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálunk nem így történt. Lemondó nyilatkozatot kellett vinnem az orvosnak, hogy a chiphez az én adataimat írja be. Az indoklása az volt, hogy a praxisa is rámehet, ha szerződés vagy lemondó nyilatkozat hiányában változtat az adatokon.

2019. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most kicsit megnyugodtam.


Sajnos biztos, hogy ellopták. Kamera figyeli az udvart, és látszik rajta, hogy valaki bemászott, beküldőt

2019. okt. 21. 09:07
 4/14 A kérdező kommentje:

Elküldtem véletlenül.


Tehát: valaki bemászott, belülről kinyitotta a hátsó kaput, és elvitte a kutyámat.

2019. okt. 21. 09:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségnek a felvételt is megmutattad?

Ha látszik rajta az ember talán hamarabb meglesz.

2019. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, odaadtam a felvételt. De sajnos nem mondtak semmi bíztatót. A videón egész jól kivehető a pasi arca. Gondoltam felrakom különböző kutyás csoportokba, de a rendőr azt mondta, hogy nem rakhatom fel, mert személyiségi jogokat sértenék vele.
2019. okt. 21. 09:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem írhatják át csak úgy, bár olyat olvastam már, hogy a chip tönkrement. Talált kutyáknak is kerestetni kell az eredeti gazdáját egy ideig, csak akkor lehet új gazdit keresni nekik, ha x idő után nem jelentkezik az eredeti gazdi.

Mi célból lophatták el a kutyádat? Szaporítás, illegális kutyaviadal, esetleg külföldre is vihetik tovább értékesíteni...? Milyen kutya? Lehet bárkinek anyagi haszna belőle?

2019. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2 éves, ivartalanított szuka, Bordeaux-i dog.

Nagyon jámbor. Szaporítani nem tudják.

Arra is gondoltam már, hogy esetleg valamelyik ismerősöm keze is benne lehet. Hiszen nem egy un. "divat kutyáról" van szó. Általában mindenki fél tőle a mérete és a kinézete miatt.

Borzasztó belegondolni, hogy miért is vihették el. Reménykedem, hogy szaporítás céljából, mert akkor van rá esély, hogy visszakapjam.

2019. okt. 21. 10:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A chiphez be lehet íratni, hogy ellopták, keresed, rendőrségi eljárás folyamatban. Így, ha valaki megveszi (vagy a tolvaj viszi dokihoz, hogy átírassa), még ha esetleg hanyag dokihoz kerül is, aki nem kér tulajdoni lapot, a rendszerben azonnal látszani fog, hogy gond van a kutyával.
2019. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

El se hiszem mi történt! Most hívtak az ország másik végéből, hogy ott van a kutyám. Egy út mellett kóborolt, befogták és elvitték állatorvoshoz. Már úton is vagyunk érte.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2019. okt. 21. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!