Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat veseelégtelenséggel...

A kutyámat veseelégtelenséggel diagnosztizálták. Valaki aki hasonló gonddal küzd vagy küzdött, mennyi lehet az esélye a felépülésre?

Figyelt kérdés
A 8 éves kiskutyámnál ma 13 napja hogy tart nála az az állapot hogy nem eszik semmit, teljesen lefogyott szegény. 2 napig nem evett utána rögtön vittük állatorvoshoz, aki vesemedence gyulladást és húgyhólyag gyulladást állapított meg nála. Kapott antibiotikumokat, de semmi nem használt aztán felkuldott minket Pestre egy állatkorhazba ahol részletesen kivizsgálták. Az eredményei nagyon rosszak lettek, jelentősen megnőtt a feherversejt száma es a kreatinin száma is(876). Annyit tudtak mondani hogy megpróbálhatjuk az infúziós kezelést egy par napig, hátha segít a veseit áttisztítani, de nem latnak túl sok esélyt a felépülésre... Azóta 4 napja kap minden nap infúziót, kicsit ugy tűnt mintha jobban lett volna, sokkal többet járkált, magától kiment pisilni és vissza is jött a házba, de ma megint szörnyen kedvetlen es teljesen tanácstalanok vagyunk. :( Megéri várni hogy hátha jobban lesz valami csoda folytán vagy már ne szenvedtessük tovább? :(

2019. okt. 21. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Az én kutyámat fél éve diagnosztizálták vesebetegséggel, bár az ő értékei nem voltak ilyen rosszak, de 3 infúziós kezelés és a diéta (!!!) megkezdése után azonnal sokkal jobban lett, gyakorlatilag egészségesnek mondható, pedig már 14 éves. Diétás, vesebeteg-tápot kap és semmi mást, meg Quamatelt reggel-este.

Milyen tápot kap a kutyád?

2019. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem eszik tápot ugyanis csak leturmixolt, pépes dolgokat tudunk lenyomni a torkán nagy nehezen, azokat só es fűszermentesen.
2019. okt. 21. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fehérjét is minimalizáljátok. Az is nagyon terheli a vesét. Nekem a doki azt mondta, hogy egy 10 kg körüli kutya napi 5 dkg sajttal egyenértékű fehérjemennyiséggel simán "elvan". (Nyilván izomtömeget növelni nem elég.) Vannak vesebetegeknek való konzervek is, hátha azt jobban fogyasztaná.
2019. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget :)
2019. okt. 21. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Öszinte leszek,az én kutyámnak is ez volt a baja.1 hétig kapott infuziot,kezeléseket,stb.Ő nem élte túl.Mai napig gyászolom.
2019. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos már nagyon rossz állapotban volt, el kellett altatni szegénykémet. Még fel se tudtam fogni... :(
2019. okt. 24. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!