Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a kutyaszőr...

Mit lehet csinálni a kutyaszőrrel?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtunk örökbe egy 5 hónap körüli kiskutyát, akit lakásban tartunk.

Rövid szőrű, viszont vastagon hullik a szőre, minden ruhán parkettán, egyszóval mindenhol ahol járt kilószámra marad ott a szőr.

Hiába van fésülve, semmit nem segít, és mivel rövid szőrű lenyírni sem lehet.

A menhelyen kint volt, itt bent van a melegben.Lehet összefüggés, hogy nyári szőrzetét hullajtja esetleg, vagy ez mindig így lesz?Mert borzalmas :(


2019. okt. 22. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

[link]


Magát az ebet is letolhatod vele.

2019. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Természetesen van, csak tényleg mindenhol ott a szőr, a parkettán is.

Volt már előtte is szobakutyánk, de neki ilyen mértékben nem hullott a szőre.

2019. okt. 22. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. lassan időszerű a nyári bunda átváltása télire.

2. Kintről zárt térbe került, az is meggyorsítja a szőrváltást.

2019. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyának hullik a szőre, persze eltérő mértékben. Most az enyémnek is kicsit jobban, és nő a téli bundája, tavasszal meg majd még egy kutyát kifésülök belőle, azt kiteszem az utcára a madaraknak, viszik fészket bélelni (láttam kismadarat futiban is kutyaszőrt gyűjteni). Azt nem tudom, hogy a rövid szőrűek is növesztenek-e téli bundát, mint a hosszú szőrűek.
2019. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy furminátort, és azzal fésüld!
2019. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Furminator, zooro fésű, esetleg egy alapos fürdetés és utána. Adhatsz neki egy kis sörélesztő port, de ahogy már írták, és te is kitaláltad a hirtelen váltás, hogy lakásba került, na meg az évszak is számít.

Valamennyire mindig hullani fog, de esetleg ezekkel az eszközökkel javíthatsz a dolgon, és hát takarítás 1000el :'D

2019. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fekete kutyat valasztottam es mindenem fekete. Igyekszem mindig olyan ruhakat venni,amirol magatol lehullik/ra se tapad a szor. Minden ruham fekete. Igy terepszinu :) ;) Nagyon bejott!!

Selyembluzok,muszlin bluzok,selyemnadrag ,sok muszor bunda.


Vedd lazan. Oltozz a kutyahoz.


A lakasban meg mindig is kosz volt. A kutyaszor nem feltuno.

2019. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kozmetikában csapatják a szőrt, ez a leghatásosabb módszer, de ha nincs ilyenetek, akkor az említett Furminator is jó (a megfelelőt vegyétek a szőrtípusra!). Ha nem akartok ennyit költeni Furminatorra, akkor keressetek egy utánzatot, az is ugyanolyan jó, csak nincs rajta szőrkinyomó.


Fésülés: Naponta célszerű. Eleinte tonnaszámra fog jönni, ettől nem kell megijedni, jó a fésű, a rendszerességen van a hangsúly. Ha minden nap kifésülitek, akkor előbb-utóbb ritkulni fog a szőrmennyiség.

2019. okt. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állattartás ezzel jár. Nekünk 3 bichonunk van és egy shibánk. Mi minden nap átfésüljük mindegyiket és a madáretetōbe összegyūjtjük, el is viszik fészeknek. A shibánk rettenetesen vedlik, én azt szoktam csinálni még, hogy kiviszem és olyan 20 percig folyamatosan "porolgatom". Nem ütlegelem meg ilyesmi, hanem elkezdem simogatni, borzolni a szōrét, minden irányban gyorsan és közben kisöpröm belōle a szōrt. Sajnos a furminátorról sok rosszat hallottam, nálunk marad ez a természetes módszer és még jól is esik neki. El kell viselni ameddig nem cseng le a vedlés, kozmetikus esetleg tud gyorsítani rajta és te is segíthetsz az említett módszerekkel. Egy évben kétszer minimum számíts erre. Egy ideig én is mániákusan takarítottam a szōrt, halálra idegesített, de ezt el kell fogadni, én mindig kitakarítok, de elfogadtam, hogy ilyen kutyák mellett nem lehet filmbe illō tisztaságot tartani.
2019. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!