Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya rehabilitációjában...

Félős kutya rehabilitációjában kérnék segítséget. Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt, szocializálatlan kutya ideiglenes befogadója vagyok. Két hónapja van nálam, és úgy érzem megrekedtem vele. Amikor hozzám került, már a közelségem remegést váltott ki belőle. Egyszerűen mindentől félt, minden új volt neki, de azt vettem észre leginkább az embertől fél. Lassan haladtam vele, naponta sétáltattam és még a bátyám kutyáját is elhoztam magamhoz, hogy fellazítsam. Miután hazavittem, visszakerült az első heti depreszióba. Egy sarokban feküdve aludta végig a napot. Ám a másik kutya jelenléte életet visz bele, ugat, szaladgál, csóválja a farkát, úgyanúgy a kapun csüngve örül nekem. Így visszakerült hozzá a kutyus. Annyit elértem már, hogy kézből elfogadja az ételt, hívásra óvatosan megközelít és megszagolja a kezem, de rögtön elszalad, amikor sétára csatolom fel a pórázt, márcsak két percbe telik megközelíteni, mert legelőször negyedórába került. Udvaron vannak tartva egyébként.


A segítséget abban kérném, hogy hogyan tovább? Vagy min változtassak? Úgy érzem a kutyához kötődik nem hozzám. Őt követi minden hova és benne bízik. Tudom, hogy sok türelem kell hozzá, de szeretnék annyit elérni következő lépésként, hogy legalább ne szaladjon el rögtön mikor odajön hozzám. Próbáltam keresni információt, de nem különösebben találtam, de lehet csak rossz helyen kerestem. Bárkinek valami tapasztalata van, előre is megköszönöm, ha megosztja velem.


2019. okt. 22. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Tartsd be:

Eloszor te mesz be a kapun,ajton mindig. Utana behivod az allatot.

Etkezes is ilen sorrendben legyen mindig!!!


Etele ne legyen kinnthagyva. 20 perc legyen etetesre.


Ezekbol erzi a biztonsagot.


A bizalom kialakul idovel. Latja,h a masik kutya is bizik benned!! Az nagy segitseg.


Hallgass egyutt zenet.

Jutalomfalattal tanitsd mindig az odajovetelt meg egyebet. Sok dicseret is legyen.


Jarhatnal vele porazon futni. Az csokkenti a festuktseget es kozos elmeny.


Meseld el neki ,milyen volt a napod.

Uljetek a napra kozben.


Adj neki nyers marhacsontot. A rendszeres ragas is csokkenti a festuktseget es boldogga teszi.

A masik kutyatol elzarva adjad.

Irj privatot nyugodtan.

2019. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Sok új dolog volt, amit eddig nem alkalmaztam.
2019. okt. 23. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Mesélj a sétáról. Hogyan közlekedik? Másik kutya is megy veletek?
2019. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eleinte nagyon tartózkodó volt, és a lehető legmesszebb sétált tőlem, minden mozdulatomtól megrettent és pánikba esve megugrott.

Ezek elmúltak. Mellettem sétál a lábamnál. Már nem ijed meg tőlem, egyedül a kapun való átmenéskor látok félelmet a szemében. Érdekes, hogy mikor pórázon van, nyugodt a jelenlétemben, nem fél a közelségemtől, de ha lekerül a póráz akkor csak akkor közelít meg teljesen, ha háttal vagyok neki.

A legtöbbször jön velem a másik kutya. Amit látok, hogy nem jó, mert ilyenkor a legtöbb időt az ő korigálásával töltök. Viszont sokszor nincs időm arra, hogy külön külön vigyem őket.

2019. okt. 24. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!