Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, mi a következő...

Mit tegyek, mi a következő lépés ha kutyakiképző szeretnék lenni? 17F

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy "magamnak" szóval nem szeretnék kutyaiskolát vezetni, meg oktató sem szeretnék lenni, hanem mint pl Gary Hanrahan (ő egyébként a példaképem)


Van itthon egy labrador keverékünk, ő teljesen fegyelmezett, én képeztem, kutyaiskolába járok vele. Szeretnék majd egy német juhászt vagy malinoist és IGPre, BHra képezni őket.


Nem igazán tudom merre indulhatnék. Úgy gondolom az itthoni kutyával már mindent elértem amit csak lehetett.



2019. okt. 22. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

IGP-re csak te magad nem tudod felkészíteni a kutyádat.

Mi az a "minden" amit elértél a mostani kutyáddal?

2019. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha a család is benne van, beérett a következő kutya. A gyakorlat teszi a mestert, ha tényleg komolyan gondolod, tapasztalatot kell szerezned, mert hiába mész el szakértőkhöz, hiába képzed magad, ha azt a gyakorlatban nem tudod elvégezni. Előtte viszont keress egy kicsit komolyabb, megbízható kutyaiskolát ahol nem csak az alapokat oktatják.
2019. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ül, fekszik, áll, marad, apportíroz, pórázzal és anélkül is szépen sétál, a szájkosárba egyből belebújik, szlalomozik a lábam között, hátrál, parancsra ugat, ugrik, ereszt, a helyére megy, behívható, az ételt kiköpi ha rászólok. Szóval okos kutya, de már 9 éves és bár még egy ideig aktív lesz, neki már megvannak a berögzült szokásai, ő belőle már nem lesz nagyon képzett kutya, inkább "csak marad képzett"
2019. okt. 22. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor irány egy új kutya majd, akit elviszel IGP1-ig minimum. Persze, megfelelő kiképzők segítségével. Amíg eljuttok odáig, te is betekintést nyerhetsz a kiképzés menetébe.
2019. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Esetleg nem tudtok Pécel környékén egy ilyen kiképzőt?
2019. okt. 22. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Esetleg elmehetsz menhelyre is önkéntesnek, segíthetnél rehabilitálni a kutyákat. Ezzel te is több gyakorlatot tudsz szerezni, a menhelynek is nagy segítség, és a rehabilitált mentett kutyák is könnyebben gazdisodnak.
2019. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
2019. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván a labi keverék nem alkalmas IGP-re. De versenyezz vele obedience-ben, mentőkutyázz vele, agilityzz, csinálj bármit, csak azt komolyan! Szerezz rutint és tapasztalatot! Mert ne egy esetleg jó kutya menjen tönkre a rutintalanságod miatt! A pályamunka teljesen más, mint az otthon tréning! A nevelés a legalapvetőbb! Illetve egyetlen egy jó tenyésztő sem fog adni neked jó kutyát úgy, hogy nem tudsz felmutatni semmit.
2019. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!